spłata kredytu

  spłata kredytu

  Wraz z końcem czerwca przestał obowiązywać przepis, który w czasie trwania pandemii obniżał maksymalną wysokość kosztów pozaodsetkowych. Dotyczyło to prowizji i innych opłat dla kredytów konsumpcyjnych. Jak wynika z wyliczeń Expandera, tego rodzaju koszty mogą od lipca wzrosnąć aż trzykrotnie.

  Izba Cywilna Sądu Najwyższego odroczyła decyzję w sprawie kredytów walutowych, na którą czekały tysiące ludzi w Polsce. Decyzja ta jest związana z kwietniowym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sędziowie z Luksemburga stwierdzili, że to sąd krajowy powinien ocenić kwestię utrzymania warunków umowy o kredyt frankowy i poinformować konsumenta o konsekwencjach jej unieważnienia.

  Kredyty gotówkowego to najpopularniejsze zobowiązania zaciągane w instytucjach bankowych. Nie bez powodu tego typu oferty cieszą się tak dobrymi opiniami, gdyż dzięki szybciej pomocy ze strony banków możemy w łatwy sposób pozyskać dodatkowy zastrzyk gotówki. To bez wątpienia doskonałe rozwiązanie dla osób, którym brakuje środków na pilne wydatki, a goni je czas. Przed złożeniem wniosku warto jednak znaleźć sprawdzony ranking kredytów gotówkowych. Na co zwracać uwagę i jak szukać wiarygodnych stron z tego typu zestawieniami?

  Algorytmy, sztuczna inteligencja, inteligentne finanse – tak wygląda przyszłość kredytów. Prawdopodobnie już niebawem to nie człowiek będzie oceniał, czy nadajemy się na kredytobiorców. Wykorzystywane będą nowe technologie, o których w naszym programie opowiedział ekspert w tym temacie, dr Maciej Kawecki.

  Dane zgromadzone w BIK na temat wszystkich wziętych przez Ciebie kredytów, tych spłaconych i aktualnie spłacanych, nazywane są historią kredytową. Po co Biuro Informacji kredytowej zbiera takie dane i jak długo je przechowuje? Dlaczego osoby, które nie mają historii kredytowej mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ronaldem Szczepankiewiczem, ekspertem kredytowym.

  Większość z nas zapożycza się w bankach na zakup mieszkania, samochodu lub na wakacje. Coraz więcej osób posiada też więcej niż jedną pożyczkę. Czy można uniknąć brania kredytów? O chęci gonienia za dobrobytem oraz o tym, jak oszczędzać w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z ekonomistką Katarzyną Iwanoską.

  Polski sejm uchwalił ustawę, dzięki której będzie można przewalutować kredyt hipoteczny zaciągnięty w obcej walucie. Kto będzie mógł z tego skorzystać i czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie? Kto na tym zyska, a kto straci? W Dzień Dobry TVN wytłumaczył to ekonomista i autor bloga Marcin Iwuć.

  Czy wystarczy mi na kolejną ratę? Z czego muszę zrezygnować? Jak zmieni się mój komfort życia? Z takimi pytaniami borykają się młodzi ludzie, którzy żyją z kredytem hipotecznym. Jaką motywację ma człowiek decydując się na spłatę kredyru przez 30 lat? Co się wówczas dzieje z psychiką ludzką? Jakie to uczucie, kiedy trzeba poprosić rodziców o pomoc? O tym, jak żyć z kredytem hipotecznym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali: dziennikarz Andrzej Mandel, który spłaca kredyt oraz psychoterapeuta Robert Rutkowski.

  Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopę referencyjną do rekordowo niskiego poziomu. Dlaczego? Co to oznacza dla kredytobiorców i czy warto brać teraz kredyty? A może jest to pułapka? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN Doroty Wellman i Marcina Prokopa odpowiedział Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 Biznes i Świat.