Gdyby porównać wyniki kobiet i mężczyzn w tych samych dyscyplinach, to kobiety znacząco pozostają w tyle za mężczyznami. Różnice w wynikach sportowych wynikają przede wszystkim z budowy ludzkiego ciała. W dyscyplinach, gdzie liczy się siła i szybkość kobiety nie mają szans z panami. W której konkurencji kobiety są lepsze? Jak trenują kobiety, a jak mężczyźni? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Katarzyna Wolska, trenerka personalna i prowadząca program #niemażeniemogę oraz Krzysztof Mizera, fizjolog sportu i dietetyk.
W naszej kulturze płeć jest czynnikem, który różnicuje ludzi pod względem tego, czego się po nich spodziewamy kompetencyjnie. Choć nie ma to związku z merytoryką tego co robimy, z góry zakłada się, że kobieta jest słabsza od mężczyzny. Kobieta musi przez to wykazywać się dwa razy bardziej. O stereotypach zakorzenionych w naszej kulturze rozmawialiśmy z dziennikarką Pauliną Młynarska, psychologiem i socjologiem dr Joanną Heidtman oraz projektantka Ewą Minge.
Współczesne kobiety spełniają się na wielu polach. Rodzą dzieci, pracują, oddają się swoim pasjom. Dlaczego często udają słabe? Czy robią to po to, by coś zyskać? I czy to prawda, że mężczyźni boją się silnych kobiet? Z czego to wynika? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasieli: Dominika Tajner, menadżerka grupy Ich Troje, uczestniczka programu „Agent- Gwiazdy”, Dellfina Dellert, coach związków i relacji i Marcin Szczygielski, pisarz, dziennikarz, grafik.
Z początkiem stycznia na ekrany kin wchodzi film Krzysztofa Langa „Słaba płeć?”. Jego fabuła opowiada o młodej, atrakcyjnej pracownicy korporacji. Na czyich doświadczeniach Olga Bołądź i Piotr Adamczyk budowali swoje role? Jak współpracowało im się z operatorem takich hitów jak "Notting Hill" i "Cztery Wesela i Pogrzeb". Czy chcieliby naprawdę spróbować swoich sił w korporacji?
Czy kobiety to faktycznie słaba płeć? Ile prawy w powiedzeniu, że za każdym silnym mężczyzną stoi silna kobieta? Zapytała o to znane osoby dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.