Monarcha w lutym przyznał, że zdiagnozowano u niego nowotwór.
Sprawdź, które preparaty przebadano.
Sprawdź, gdzie stosuje się tę roślinę.
19-latka wykonała test alergiczny, jednak nie ochroniło jej to przed poważnymi skutkami ubocznymi.
Witamina D to jeden z najczęściej suplementowanych składników odżywczych. W odpowiednio dobranej dawce pozwala na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Natomiast spożywanie w nadmiarze może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, o czym przekonał się jeden z Brytyjczyków. Jakie są skutki przedawkowania witaminy D?
"Nie widzimy kategorii ludzi, którzy chcą zostać dostrzeżeni".
O tym, jak ważna jest antykoncepcja, nie trzeba mówić nikomu. Jak się jednak okazuje, coraz więcej młodych dziewczyn długoterminowo sięga po tabletki, które przez lata oddziaływają na hormony. Dlaczego warto przemyśleć ten sposób "ochrony" przed ciążą? Przestrogą jest historia pewnej 25-latki, która przeżyła prawdziwy koszmar.
Botoks stosowany jest w medycynie estetycznej od końca lat 70. XX wieku. Jego działanie doceniają zwłaszcza osoby, które pragną uporać się z widocznymi oznakami starzenia w postaci zmarszczek. Iniekcja toksyny botulinowej to zabieg bezpieczny i zapewniający zadowalające efekty, jednak powinien być wykonywany zgodnie z zaleceniami lekarza. Nadużywanie czy nieodpowiednie podanie preparatu może skutkować licznymi powikłaniami. Jak ich uniknąć?
"Covidowy penis" to kolejne powikłanie po przechorowaniu koronawirusa. Niektórzy mężczyźni zauważyli, że ich przyrodzenie uległo zmniejszeniu nawet o 4 cm. Jaka jest skala problemu? Co zalicza się do długotrwałych skutków? O tym porozmawialiśmy z prof. Andrzejem M. Falą, specjalistą w zakresie zdrowia publicznego.
Niepożądany odczyn poszczepienny może wystąpić właściwie po podaniu każdego szczepienia. W większości przypadków nie jest groźny dla życia i zdrowia szczepionego dziecka, natomiast może się wiązać z pewnymi dolegliwościami. Najczęściej po podaniu szczepionki występują odczyny miejscowe, czyli ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu podania szczepienia. Objawy te ustępują samoistnie po kilku dniach.
Synthol to olej, który kulturyści wykorzystują do szybkiego zwiększenia objętości mięśni. Został opracowany w XX wieku. Jego stosowanie wiąże się z licznymi efektami ubocznymi, z których najbardziej widoczny jest karykaturalny wygląd mięśni.
Po podaniu szczepionek firmy Pfizer i Moderny mogą wystąpić, choć bardzo rzadko, zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia. Powikłania pojawiają się głównie w ciągu 14 dni po podaniu preparatu i częściej po jego drugiej dawce. Tak wynika z rekomendacji Komitetu ds. Oceny Ryzyka w EMA przedstawionej przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych.
Trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Agencja Żywności i Leków zamierza dodać Zespół Guillaina–Barrégo (GBS) do listy ostrzeżeń związanych ze szczepieniem preparatem Johnson & Johnson. To rzadka choroba autoimmunologiczna, którą na tę chwilę stwierdzono u 100 osób wśród 12,8 mln zaszczepionych.
Ból głowy, nudności, złe samopoczucie – takie zazwyczaj objawy występują po nadmiernym spożyciu alkoholu. Na szczęście można temu zapobiec. O sposobach na kaca w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dietetykiem klinicznym, dr Wandą Baltazą.
Holandia wstrzymała szczepienia przeciw COVID-19 preparatem AstraZeneca. To wynik doniesień o 10 przypadkach znaczących efektów ubocznych po jego podaniu. Na co uskarżali się pacjenci?
Jakie są powikłania po przyjęciu szczepionki na COVID-19? Na stronach internetowych brytyjskiego rządu zamieszono ulotkę dla pacjentów oraz informację dla pracowników służby zdrowia zawierającą, w jaki sposób podawać preparaty oraz opis potencjalnych skutków ubocznych.
Marcin Prokop przytoczył w programie sytuację ze Świnoujścia. 8-latek, który nie mógł znieść kłótni rodziców, chciał opuścić mieszkanie przez okno. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Psycholog Marzena Mawricz wyjaśniła w naszym programie, jak kłótnie rodziców wpływają na psychikę dziecka oraz, jak powinniśmy się zachować, gdy dojdzie do ostrej wymianie zdań przy pociesze.
Na jednej z warszawskich ulic jest 150 miejsc, gdzie można wstrzyknąć sobie botoks. Medycyna estetyczna to niezwykle szybko rozwijająca się branża. Nieustannie pojawiają się nowe techniki odmładzania i zachowania młodości. Klienci są coraz bardziej wyedukowani, a sam temat przestaje być społecznym tabu. Z takimi zabiegami wiążą się jednak niebezpieczeństwa. Co należy wiedzieć przed wizytą w gabinecie? Czy istnieją przeciwwskazania przed poszczególnymi zabiegami? Jakie są skutki uboczne? W Dzień Dobry TVN gościliśmy eksperta w dziedzinie pięknej skóry - dermatologa Marcina Ambroziaka.