skutki uboczne

    skutki uboczne

    Niepożądany odczyn poszczepienny może wystąpić właściwie po podaniu każdego szczepienia. W większości przypadków nie jest groźny dla życia i zdrowia szczepionego dziecka, natomiast może się wiązać z pewnymi dolegliwościami. Najczęściej po podaniu szczepionki występują odczyny miejscowe, czyli ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu podania szczepienia. Objawy te ustępują samoistnie po kilku dniach.

    Jakie są powikłania po przyjęciu szczepionki na COVID-19? Na stronach internetowych brytyjskiego rządu zamieszono ulotkę dla pacjentów oraz informację dla pracowników służby zdrowia zawierającą, w jaki sposób podawać preparaty oraz opis potencjalnych skutków ubocznych.

    Marcin Prokop przytoczył w programie sytuację ze Świnoujścia. 8-latek, który nie mógł znieść kłótni rodziców, chciał opuścić mieszkanie przez okno. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Psycholog Marzena Mawricz wyjaśniła w naszym programie, jak kłótnie rodziców wpływają na psychikę dziecka oraz, jak powinniśmy się zachować, gdy dojdzie do ostrej wymianie zdań przy pociesze.

    Na jednej z warszawskich ulic jest 150 miejsc, gdzie można wstrzyknąć sobie botoks. Medycyna estetyczna to niezwykle szybko rozwijająca się branża. Nieustannie pojawiają się nowe techniki odmładzania i zachowania młodości. Klienci są coraz bardziej wyedukowani, a sam temat przestaje być społecznym tabu. Z takimi zabiegami wiążą się jednak niebezpieczeństwa. Co należy wiedzieć przed wizytą w gabinecie? Czy istnieją przeciwwskazania przed poszczególnymi zabiegami? Jakie są skutki uboczne? W Dzień Dobry TVN gościliśmy eksperta w dziedzinie pięknej skóry - dermatologa Marcina Ambroziaka.