Coraz więcej uzależnień spowodowanych jest zachowaniami społecznie akceptowanymi, a nie przez substancje psychoaktywne. Nałogi takie noszą nazwę uzależnień behawioralnych. To szeroka grupa uzależnień, a lista zaliczanych tam nałogów stale się powiększa.
Zrezygnuję z wesela brata, bo mam trening. Nie pojadę na służbowe spotkanie, bo wypadnę z rytmu ćwiczeń. Nie zjem symbolicznego kawałka tortu na własnym ślubie, bo mam rozpisaną dietę redukcyjną. Nie pójdę na urodziny najbliższego przyjaciela, bo muszę iść na siłownię. Coraz więcej osób obsesyjnie myśli o swojej sylwetce i idealnie wyrzeźbionych mięśniach. Problem ten dotyczy przede wszystkim mężczyzn. Gdzie kończy się sportowe hobby, a zaczyna nałóg? O tym opowiadają trener i motywator Daniel Józek Qczaj oraz Maja Ruszpel, specjalistka terapii uzależnień.
Oto historia Waltera Heyera - mężczyzny, który dwa razy zmieniał płeć. Pierwszy raz zrobił to w wieku 42 lat. Wtedy postanowił zostać kobietą. Po 8 latach zmienił zdanie i wrócił do swojej pierwotnej płci. Dlaczego? Z jakim wydarzeniem w życiu wiąże chęć pierwszej przemiany? Jak te zmiany wpłynęły na stosunki z rodziną? Czy czegoś żałuje w swoim życiu? Z mężczyzną rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.