Za nami uroczysta gala wręczenia Wektorów 2022. Prestiżowe statuetki przyznano przedstawicielom świata biznesu, polityki, kultury i mediów, których działania znacząco wpłynęły na rozwój przestrzeni społeczno-gospodarczej.
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką zorganizowała wyjątkową akcję. Kampania "Silniejsi Razem" ma na celu uświadomienie pracodawcom, jak wiele korzyści płynie z zatrudniania imigrantów i uchodźców.
Tymczasem inflacja demoluje portfele Polaków
44 proc. badanych nie ubiegałoby się o zatrudnienie w firmie oferującej jedynie model stacjonarny. Kiedy okazało się, że zdalne wykonywanie obowiązków nie odbiło się na ich jakości, a ludzie przyzwyczaili się do pracy w domu, szefowie mówią: zapraszamy do biur. Może się jednak okazać, że z ich oferty niewielu będzie chciało skorzystać.
Gdzie najłatwiej znaleźć pracę?
Czeka nas rewolucja w sektorze usług?
Sejmowa Komisja Zdrowia zarekomendowała przyjęcie projektu ustawy o weryfikacji szczepień. Przepisy mają umożliwić pracodawcom żądanie od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 i o negatywnym wyniku testu lub informacji o przebytej chorobie.
Czas pracy jest rozliczany przez pracodawcę. Pewne zasady z tym związane podlegają jednak pod przepisy prawa, które pomagają w ochronie interesów osób zatrudnionych. W jaki sposób ustala się czas pracy pracownika?
Wiele osób wciąż czeka w kolejce na szczepienie przeciwko COVID-19. Jak się okazuje, proces ten mogą przyśpieszyć szczepienia pracownicze. Możliwa jest sytuacja, w której to firmy będą łączyć siły, by znaleźć 500 chętnych na przyjęcie szczepionki. Należy jednak liczyć się z tym, że pracodawca nie będzie miał możliwości wyboru producenta leku. Chętnym podany zostanie preparat, który dostępny będzie w danym momencie.
Pracodawcy RP oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny uważają, że palenie w pracy uderza w ekonomiczną efektywność firmy. Według obliczeń, osoba, która w trakcie wykonywania obowiązków służbowych pięć razy dziennie wychodzi na 10-minutowe przerwy na papierosa, pracuje łącznie o 24 dni w roku mniej niż jej współpracownicy. Z tego powodu powstał projekt "Firma wolna od tytoniu". O jego szczegółach mówił w Dzień Dobry TVN prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Obok niego na kanapie usiadł dziennikarz TVN24 Paweł Blajer. Czy według niego pomysł ograniczenia palenia w pracy jest sensowny?
W Polsce ściągalność alimentów jest na niskim poziomie, pod tym względem nasz kraj jest na szarym końcu w Unii Europejskiej. Aby poprawić te statystyki, rząd, a konkretnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chciałoby wprowadzić kary dla pracodawców, którzy ukrywają dochody alimenciarzy. Czy to dobry pomysł? O zdanie zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN: komornika Roberta Damskiego.