Czym właściwie zajmuje się europoseł? Na czym polega jego praca?
Jak zareagowała była uczestniczka Top Model?
Policja bada okoliczności zdarzenia.
- Był jak światełko w tunelu. Ogromna strata - piszą internauci.
W Sejmie Rzeczpospolitej Polski pracuje 460 posłów w takim tłumie łatwo się ukryć i na sali obrad dyskretnie "przydusić komara". Co należy do obowiązków posła? Czy zwykły obywatel ma możliwość bezpośredniej rozmowy z jego przedstawicielem na sali sejmowej? Z czy możemy się do niego zwrócić? I czy posłowie są w jakikolwiek sposób rozliczani ze swojej pracy? O trudnym i nieraz stresującym zawodzie posła rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem Krzysztofem Skórzyńskim.
"Trzeba pamiętać, po co się tam przyszło" - dodaje w Dzień Dobry TVN. Piotr "Liroy" Marzec w ławach sejmowych zasiada od 1,5 roku. Posłowie różnych stronnictw cenią go za pracowitość i merytorykę. Czy polityka kręci go bardziej niż muzyka? Nadal jest samotnym wilkiem? Jak wygląda jego współpraca z Pawłem Kukizem? W Dzień Dobry TVN przedstawił również swoje stanowisko na temat medycznej marihuany.
John Godson był jednym z bardziej popularnych polskich polityków ostatnich lat. Gdy po ostatnich wyborach nie dostał się do parlamentu, postanowił zająć się spełnianiem swoich marzeń - został farmerem w Nigerii! O swoim nowym życiu i stosunku do polityki opowiedział Robertowi Stockingerowi:"Śledzę ale nie komentuję. Odpoczywam od polityki. To co robię tutaj daje chyba więcej adrenaliny, niż to, co tam się dzieje w polskiej polityce". O tym jak wygląda "życie po Sejmie" opowiedzieli nam w studiu Dzień Dobry TVN: Renata Beger i Paweł Poncyliusz. Natomiast o to, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości spytaliśmy Jacka Santorskiego.
Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer po raz kolejny wyruszył z mikrofonem na ulice Warszawy. Tym razem, by zapytać mieszkańców stolicy o to, kto w naszym kraju najciężej pracuje. Budowlaniec, górnik, lekarz czy może poseł? Jak wygląda dzień posła? Gdzie pot leje się strumieniami? I komu nie chciał przeszkadzać w pracy Filip Chajzer? :-)
Gościem Dzień Dobry TVN był Piotr Liroy-Marzec. Czy nie żałuje, że wystartował w wyborach parlamentarnych? Poseł nazywa siebie reprezentantem obywateli. O co zamierza walczyć? I jakie widzi podobieństwa między show-biznesem a polityką?
Po wyborach parlamentarnych w sejmie pojawiły się nowe osoby. Wśród nich jest najmłodszy poseł tej kadencji Łukasz Rzepecki z Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszego dnia w sejmie towarzyszył mu Mateusz Hładki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN sprawdził wiedzę młodego polityka z zakresu historii Polski. Czy Pan Łukasz znał odpowiedzi na wszystkie pytania? Jak poseł zareagował na anonimowe komentarze internautów, które dotyczyły jego wieku? Czy według jego partyjnej koleżanki Krystyny Pawłowicz 23 lata to dobry wiek, aby być już w polityce? Zobaczcie, jakie rady mają dla niego inni posłowie.
Sejmowy pokój nr 143 nie cieszy się dobrą sławą. Posłowie szepczą, że przynosi on pecha. Partie, które miały w nim swoją siedzibę wylatywały z parlamentu z hukiem. Z klątwą musi się teraz zmierzyć partia Kukiz'15, która w tej kadencji dostała feralny pokój. Dzień Dobry TVN dowiedziało się, jak można wypędzić z niego złe moce. Uwaga, materiał tylko dla ludzi o mocnych nerwach ;)
"Idioci już byli - czas na Głąba". Spoty wyborcze przestały już być merytoryczne, a zaczęły być kuriozalne. Dlaczego w czasie poważnych wyborów kandydaci tworzą tak niepoważne spoty? Czy nie mają już nic do powiedzenia swoim wyborcom? Dziennikarz Krzysztof Skórzyński w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o spotach przeszłych i teraźniejszych.
„Chowając dzieci w dobrych warunkach, mimowolnie kształtujemy osoby bezradne, zupełnie nieprzygotowane, aby stawić czoło problemom życia, stresowi i gwałtowności nieprzewidywalnych zdarzeń” powiedział poseł i ratownik górski Piotr Van der Coghen komentując zamieszanie wokół wrocławskiej szkoły przetrwania, której pomocy musiał udzielić GOPR. Co sądzi o całej sytuacji i jak, jego zdaniem, powinna być wychowywana młodzież?
Do naszego cyklu: "Trenuj z mistrzem" zgłosił się poseł Borys Budka, który mówi o sobie, że czuje się bardziej biegaczem niż krawaciarzem. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sobie radzi na bieżni i zaprosiliśmy go na trening z Markiem Plawgo! Jak sobie poradził?
Eugeniusz Kłopotek z zamiłowania był posłem, z wykształcenia jest zootechnikiem. Znany ze szczerości i słynnej parafrazy: "Koleżanki i koledzy nie idźcie tą drogą". W styczniu wrócił do pracy w instytucie zootechnicznym, gdzie zajmuje się hodowlą gęsi, owiec i kaczek. W końcu Polacy nie gęsi, Kłopotka mają!