pomoc

  pomoc

  Każdy z nich ma imię i każdy jest wyjątkowy dla Pana Jerzego Gara, który przeżywa rozstanie z każdym jeżem, gdy wypuszcza go na wolność. Przez jego ręce przewinęło się około 100 jeży. Poznajcie jeże Pana Jerzego, emerytowanego nauczyciela, który opiekuje się jeżami.

  JoBee, czyli Joanna Pszczoła, to polska piosenkarka, kompozytorka, producentka i prezenterka radiowa pochodząca z Lubartowa. Od 10 lat mieszka w Brukseli. Tam wraz ze swoim zespołem JoBee Project koncertuje i śpiewa. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór: „Evacuation Order”

  W szkole, którą odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska, z powodu przyjazdu pewnego wyjątkowego gościa, na jeden dzień zawieszono zajęcia. Tym gościem była aktorka Anna Czartoryska-Niemczycka, która na co dzień pomaga uczniom tej szkoły. Jakie prezenty ofiarowała dzieciom?

  W studiu Dzień Dobry TVN aktorka Małgorzata Lewińska opowiedziała o ciąży i oczekiwaniu na narodziny synów oraz o warsztatach teatralnych w ramach kampanii "Niezgoda na Bezczułość", które niedawno prowadziła. Czy ciąża była dla niej zaskoczeniem? Jak ją znosi? jak jej córki zareagowały na to, że będą mieć rodzeństwo?

  Kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Jej występy to połączenie teatru, musicalu i tradycyjnego koncertu. Jak fani oceniają trasę koncertową Dody oraz, jak ocenia ją sama piosenkarka?

  SiePomaga.pl to portal łączący ludzi, którzy chcą pomagać i tych którzy pomocy potrzebują. O społecznościowej pomocy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Agnieszka Nowik, która współtworzy portal i Michałem Pirógiem, który swoją współpracę z portalem zaczął od akcji pomocy małemu Frankowi. Ile akcji udało się już przeprowadzić na portalu?

  Już wkrótce premiera ósmej odsłony kalendarza Dżentelmeni i (piąta) płyty "Muzyka z serca". Tym razem panowie, w szczytnym celu, wystąpią w towarzystwie wyjątkowych kobiet. O pracy przy charytatywnym projekcie rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Antonim i Pawłem Królikowskimi.

  Wszyscy znamy Maję Ostaszewską z jej ról filmowych i serialowych... jednak nie każdy wie, że aktorka angażuje się także w akcje pomocy zwierzętom! Jak można wspomóc Maję w jej działaniach? Zobaczcie.

  Ma 31 lat i zdiagnozowaną śmiertelną chorobę układu nerwowego. Jego ojcec zmarł na tę chorbę. Ale Rafał Zieliński, który choruje na stwardnienie zanikowe boczne, nie użala się nad sobą. Tylko walczy, by jak najdłużej żyć, bo kocha życie!

  Filip Chajzer, prosto z Krynicy Zdroju, razem z Joanną Jabłczyńską oraz z Rafałem Wilkiem - mistrzem paraolimpijskim. Pomoc mierzona kilometrami tym razem na dla Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Ile Rafał dołożył kilometrów na swoim handbike’u?

  Tym razem Olivier Janiak wraz z Dzień Dobry Wakacje udał się do Augustowa. Spotkał się tam z Anną Dereszowską i Kamilą Szczawińską, które zdecydowały się wziąć udział w akcji „Pomoc mierzona kilometrami”. Czy wywiązują się ze swojego zadania? Pragniemy zebrać milion złotych, które trafi do Fundacji TVN 'nie jesteś sam'. Wy też możecie wziąć udział w tej akcji. Liczy się każdy kilometr!

  Musujące truskawki, płomienne zauroczenie i szampańska - to kawy mrożone, które mistrz Andrzej Polan przygotował specjalnie dla prowadzącej Dzień Dobry Wakacje Agnieszki Szulim. Jak jej smakowały? Skorzystajcie z przepisów Andrzeja Polana na naszej stronie www.

  By pomóc chorej na raka koleżance, wystawił się na aukcji. Udało się zdobyć połowę kwoty potrzebnej na leki. Mateusz nie poddaje się łatwo, zobacz jak planuje zebrać brakujące pieniądze!

  Oliwia Jaszek urodziła się 17 grudnia 2012 r. ze złożoną, poważną wadą serca i płuc. By mogła żyć i prawidłowo się rozwijać, musi przejść bardzo skomplikowaną i kosztowną operację. Liczymy na Państwa pomoc! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy mamę małej Oliwki i piosenkarkę Magdalenę Tul.

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: pani Anna Podniesińska wraz z synową, również Anną Podniesińską oraz pani Henryka Sutkowska. Pomimo, że są kobietami bardzo zajętymi znajdują jeszcze czas na pomaganie innym. Skąd w nich tyle siły i motywacji? O to zapytała społeczniczki Anna Maruszeczko.

  O tym, jaką pracę wykonują w Polsce bobry i na ile można ją wycenić opowiedział, widzom Dzień Dobry TVN, Adam Wajrak.

  Pierwszy raz pojechała do Nepalu na trekking. Anna Chmielewska- architekt i szefowa fundacji „Światło dla Himalajów” - organizuje wyjazdy do Nepalu i pomoc miejscowej ludności. W studiu Dzień Dobry TVN zdradziła, czym urzekli ją Nepalczycy.

  Gdyby ta historia wydarzyła się to w USA - Steven Spielberg miałby pełne ręce roboty. Kiedy Andrzej Czernecki, jeden z najbardziej znanych biznesmenów, dowiedział się, że pozostały mu tylko 3 lata życia polecił spieniężyć cały swój prywatny majątek. Pieniądze ze sprzedaży firmy przekazał założonej przez siebie fundacji im. Profesora Romana Czerneckiego, która zajmuje się edukacją dzieci z ubogich wiejskich rodzin. Obecnie organizacją zarządza Joanna Bochniarz, która po 15 latach zrezygnowała z pracy w kancelarii w Warszawie i przeprowadziła się na warmińską wieś. Gościliśmy ją w studiu Dzień Dobry TVN.

  Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu, który się potem długo wspomina. Okazuje się jednak, że może to też być okazja by pomóc innym. Wiele par młodych podczas swojego ślubu nie tylko zbiera prezenty i pieniądze dla siebie, ale starają się też robić coś dobrego dla tych, którzy potrzebują pomocy.

  To naturalne, że wszyscy rodzice chcą zapewnić swoim dzieciom jak najlepszą przyszłość. Jednak w przypadku znanych rodziców, pomoc taka wiąże się z zarzutami "promowania" swoich dzieci i oskarżeniami, że dzieci wszystko co mają zawdzięczają rodzicom. O to, gdzie jest granica między pomaganiem a promowaniem i czy znani rodzice w ogóle powinni zawodowo pomagać swoim dzieciom rozmawialiśmy z Magdaleną Materną, Wojciechem Krukiem i psychologiem Jackiem Santorskim.

  Kamil Szymański trafił do internatu dla dzieci niewidomych w Krakowie 3 lata temu. Ma dwa domy, jeden w Krośnie, gdzie mieszkają rodzice, a drugi w Krakowie, gdzie się uczy. Poznajcie historię niewidomego Kamila. Goścmi Anny Maruszeczko w "Zielonych drzwiach" byli: Dorota Wrona, tyflopedagog oraz Wojciech Maj, tłumacz.

  Trzy koncerty, ośmiu wykonawców i jeden cel - by pomóc 7-letniemu Jankowi. Kim jest Janek? O tym goście Dzień Dobry TVN: Anna Rusowicz, Czesław Mozil i Dominika Baran, koordynator festiwalu "Pierwszy krok Janka". Kiedy i gdzie odbędzie się koncert? Jacy artyści zaangażowali się w pomoc dla Janka? Czesław Mozil przyniósł do studia cenne koszulki, które będzie można licytować na rzecz małego Janka.

  Kiedy świat wali się na głowe i gasną wszystkie światła, kiedy człowiekowi wydaje sie, że dalsze życie nie ma sensu, wtedy właśnie majbardziej potrzebny jest przyjaciel. O sile przyjaźni, Anna Maruszeczko, rozmawiała z Irkiem Bieleninikiem i Leszkiem Sadowskim.

  Akcja "Spełniamy Marzenia" to nowa inicjatywa fundacji Mateusza Kusznierewicza, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Jak zrodził się pomysł na założenie fundacji i komu zdołali już pomóc? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mateusza Kusznierewicza.

  Mówią o sobie, że są motylkami, spotykają się na internetowych forach i wymieniają radami ... jak nie jeść: anorektyczki. O niebezpieczeństwach związanych z anoreksją, granicą między odchudzaniem , a chorobą, a także o tym gdzie szukać pomocy spytaliśmy Elżbietę Sas z fundacji "Drzewo Życia" i Izabelę Milczanowską, która chorowała na anoreksję.

  W Dzień Dobry Wakacje niezwykły gość - Jodi Bieber - laureatka World Press Photo za zdjęcie młodej Afganki Bibi Aishy, której mąż obciął nos, kiedy odważyła się go porzucić. Jej nowy projek związany jest z Polską, a dokładnie z Łodzią. Czego dotyczy? Jakich ludzi szuka Jodi? O tym wszystkim opowiedziała nam w studio Dzień Dobry Wakacje, a towarzyszyli jej ambasadorka projektu Małgorzata Niemen oraz malarz, pisarz i designer Rafał Olbiński.

  Są odporni na stres, znają języki obce i nie boją się nowych wyzwań. Ponad 60 niepełnosprawnych wolontariuszy wyruszy w piątek na ulice miast gospodarzy mistrzostw by służyć pomocą miłośnikom piłki nożnej. Podczas Euro 2012 pomogą dotrzeć na stadion, skierują do najbliższego punktu medycznego, poinformują o najważniejszych atrakcjach turystycznych miasta.

  W rezerwacie Imire w Zimbabwe wystrzelano w zagrodach nosorożce i okaleczono ich opiekunów. Zabija się je dla rogów. - To straszna historia i dlatego postanowiliśmy pomóc Imire - pisze na swojej stronie internetowej Tomek Michniewicz, dziennikarz i autor bestsellerowej książki "Samsara. Na drogach, których nie ma". Tylko w RPA zginęło w tym roku ponad 400 nosorożców. Jeśli nie zaczniemy ich ratować, te zwierzęta wyginą.