Przystawianie noworodka do piersi nie zawsze jest proste. Młode mamy, szczególnie te, które doświadczyły trudnych chwil, mogą mieć problemy z karmieniem swoich pociech. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie postanowił zadbać o dobrostan młodych mam, szczególnie tych, których dotknęły skutki kryzysu uchodźczego, i organizuje program wsparcia dla karmiących. Jak wygląda pomoc placówki w tym zakresie?
Nie zawsze babcia i dziadek są odpowiedzią na problemy rodziców.
Kiedy przychodzimy na świat, rodzice starają się zapewnić nam jak najlepsze warunki życia i dokładają wszelkich starań, by niczego nam nie brakowało. Z czasem może się jednak okazać, że to oni potrzebują naszej pomocy, także finansowej.
Niepełnosprawność dziecka determinuje życie całej rodziny. Rodzice nagle muszą stać się domorosłymi lekarzami i rehabilitantami. W międzyczasie dbają o dom oraz resztę rodziny i często pracują zawodowo. W ich świecie nie ma miejsca nawet na minutę wytchnienia. W Krakowie powstał niezwykły środek - Centrum Opieki Wyręczającej, który pozwala rodzicom chorych dzieci na chwilę wytchnienia. To jedyne takie miejsce w Europie, gdzie można nieodpłatnie zostawić niepełnosprawne dziecko bez obawy o jego życie i zdrowie. Rezydent przechodzi też intensywną rehabilitację, przegląd stomatologiczny oraz badanie ortopedyczne. Gośćmi Anny Maruszeczko w "Zielonych Drzwiach" byli: dyrektor Centrum Krzysztof Nawrocki oraz psycholog Ewa Morawiec.