Parkour dla początkujących. "Najstarszy uczestnik, który przychodził do mnie na zajęcia miał około 72 lat"
Parkour polega na pokonywaniu w prosty i szybki sposób przeszkód stojących na drodze. To widowiskowa forma aktywności fizycznej. Traceurzy wykonują salta, ewolucje na drążkach. - To sport, który polega na świadomości własnego ciała - przekonywał Krystian Czapliński w rozmowie z Agatą Zjawińską, reporterką Dzień Dobry TVN.
Freerunning - sport dla odważnych. "Gdy przychodziłem ze zdartą twarzą, musiałem kłamać, że grałem w piłkę"
Kamil Tobiasz i Oskar Opatowski to jedni z najlepszych w Polsce ulicznych akrobatów. Przeskoczenie muru czy barierki, wskoczenie na dach lub ominięcie wysokiego krawężnika nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Z pasją pokonują przeszkody w przestrzeni miejskiej. Od czego zaczęła się ich pasja?
Freerun - sport dla miłośników mocnych wrażeń. Czym się różni od parkouru i jak się go nauczyć?
Freerun, nazywany też freeruningiem, to rodzaj sportu ekstremalnego. Powstał na bazie techniki znanej jako parkour, z którą wciąż często jest utożsamiany. Jednak pomimo pewnych podobieństw, można dostrzec między nimi znaczące różnice.
Krystian Kowalewski - najlepszy freerunner na świecie. Jak wyglądał jego bieg po zwycięstwo?
W Dzień Dobry Wakacje wyjątkowy gość Krystian Kowalewski opowiedział o swojej przygodzie z nietypową dyscypliną sportu. Najlepszy freerunner na świecie wyjaśnił na czym polega ta mało popularna aktywność i jak wyglądały potyczki zawodników podczas międzynarodowego konkursu Red Bull Art of Motion.
Krystian Kowalewski - najlepszy polski freerunner. "Nie robię tego dla tytułów, robię to, bo lubię"
Krystian Kowalewski jest sportowcem z 10-letnim doświadczeniem w parkour i freeruningu. Dzięki pracy włożonej w siebie zdobył trzy tytuły mistrza świata. Nam wytłumaczył, czym różnią się te dwie dyscypliny oraz opowiedział, jak zaczęła się jego przygoda ze sportem.
Człowiek Pająk "robi rzeczy niebezpieczne, nielegalne i niezwykłe"
"Nie chciałbym, żeby mnie naśladowali ludzie. To mnie przeraża bardziej niż wejście w jakieś miejsce" - powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu Marcin Banot, który lubi ryzyko. Uprawia ekstremalną wspinaczkę, jednak jego celem nie są góry. Woli kominy fabryk i szczyty dźwigów. Jego ekstremalna pasja zaczęła się od parkouru. Czym jest dla niego ryzyko i czy odczuwa jeszcze strach?
Jak urozmaicić sobie wakacyjny wyjazd? Goście Oliviera Janiaka zachęcają do zmierzenia się z własnymi słabościami i spróbowania takich dyscyplin jak parkour czy freerunning. Co to takiego? Czy trzeba mieć specjalne predyspozycje do uprawiania tego typu aktywności?