Fryzjer pokazał metamorfozę chłopca na TikToku. Internauci są pod wrażeniem.
Niestety Jono znów poczuł się odrzucony.
Obywatel Singapuru pozwał swoją znajomą, kiedy ta oświadczyła, że nie jest zainteresowana stworzeniem z nim romantycznej relacji. K. Kawshigan domagał się od Nory Tan ogromnej kwoty za rzekome wywołanie u niego depresji i zniszczenie reputacji. Jak zakończyła się sprawa? Opisała ją singapurska gazeta The Straits Times.
"Czułam się wykorzystana".
Syn uświadomił mi, jakiej miłości pragnie każde dziecko. Tym tekstem dziękuję mu za to i daje wam, rodzicom, zadającym sobie pytanie "dlaczego?", gotową odpowiedź.
Dlaczego matka odrzuciła małego leniwca? Jak w tej sytuacji wygląda proces karmienia? Na te pytania odpowiedział nam opiekun małych ssaków Andrzej Miozga.
Strach przed odrzuceniem to poważne zaburzenie, które blokuje możliwość budowania zdrowych i szczęśliwych relacji z innymi ludźmi. Dotyczyć może on w równym stopniu relacji z partnerem, rodziną, jak i przyjaciółmi. Osoby cierpiące na nullofobię skazują się na życie w związku, mimo poczucia strachu lub całkowitą izolację od innych.
Niektórzy ludzie są wyjątkowo wrażliwi na sytuację odtrącenia przez bliskie osoby. Jak poradzić sobie z odrzuceniem? Psychologowie uważają, że konieczne jest przepracowanie negatywnych uczuć i odpowiednia odporność na ból.
Każdy rodzic chce, by jego dziecko było do niego podobne. Dla każdej mamy i taty jego własny dziecko jest najpiękniejsze na świecie. Niestety zdarza się tak, że dziecko nie spełnia oczekiwań rodziców. Ma nie taki kolor włosów, jest nieładne lub niezbyt inteligentne. Dziecko słysząc to, czuje się odrzucone, traci poczucie własnej wartości. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy rodzice porównują swoje dzieci do innych dzieci bądź do ich rodzeństwa. Często robią to zupełnie nieświadomie. Uczymy przez to dzieci rywalizacji. Jak to zmienić? Jak motywować malucha i sprawić, by jego samoocena była wysoka? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę i mamę trójki dzieci Monikę Mrozowską oraz psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską.
Wiele osób homoseksualnych - z obawy przed odrzuceniem - boi się powiedzieć rodzicom o swojej orientacji. I część z nich ma niestety rację. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Adama Małeckiego, który pomaga homoseksualistom zmagającym się z brakiem akceptacji ze strony rodziców. Zobaczcie, w jaki sposób to robi. Czy ma z tego powodu jakieś nieprzyjemności? W studiu towarzyszył Panu Adamowi syn Nikodem, który jest gejem. Czy on też miał problem, aby przyznać się rodzicom do swojej orientacji?