Natasza Caban podjęła się wyjątkowo trudnego zadania, postanowiła okrążyć ziemię motocyklem. Od kilku tygodni przemierza Amerykę Północną, a dokładnie Alaskę. To zaledwie 10 procent całej trasy. Mimo że cały plan sam w sobie jest wymagający, to Natasza rzuciła dodatkowo wyzwanie trasie, którą, uznaje się za jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie. Mowa o autostradzie Dalton.
Policja nakazała zostawić go u pasera.
"To będzie wyprawa dla kobiet".
"To taki ostatni bastion wolności".
Jacek Borowski przez kilkadziesiąt lat pracował w służbach mundurowych. Od dawna marzył, by ze swoim zwierzakiem udać się w podróż na motorze. Udało się to po tym, jak przeszedł na emeryturę. Z Diego przejechał 7 tys. km w 1,5 miesiąca.
Towarzystwo Cyklistów i Motocyklistów z Częstochowy ma bardzo bogatą, ale zarazem trudną historię. Gdyby nie determinacja pasjonatów, już dawno zakończyliby swoją działalność. Wszystko przez Niemców, którzy podczas II wojny światowej zamknęli towarzystwo. Jego członkowie przybliżyli naszym widzom ich niezwykłą historię.
Odeta Moro motocyklami zainteresowała się już jako nastolatka. Wszystko zaczęło się dość niewinnie, bo od zakupienia pierwszego magazynu motoryzacyjnego. Z czasem w głowie dziennikarki rodziło się coraz więcej pomysłów, ale od pomysłu zdobycia uprawnień do kierowania motocyklami odciągali ją ojciec i były mąż. W 2012 roku Odeta wzięła sprawy w swoje ręce i po kryjomu spełniła marzenie. Co najbardziej kręci dziennikarkę w motocyklach?
Pomimo 80-tki na własnym liczniku na widok motoru serce bije jej szybciej. "Motor dawał mi wolność" - powiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry Wakacje Filipowi Chajzerowi. Filip postanowił spełnić marzenie: pani Wanda chciała po raz ostatni przejechać się potworem da dwóch kołach. A kiedy o pomyśle usłyszał jej mąż, powiedział "Słuchaj Wandeczko, głowa jest Twoja gorąca" ;-)
Rafał Maślak postanowił spełnić swoje motoryzacyjne marzenie i zapisał się na kurs prawa jazdy na motocykl. Po kilku lekcjach na placu manewrowym Rafał wyjechał w miasto. Zobaczcie, jak mu poszło i za co dostał kuksańca w kask :)
Do Łowicza pojechał prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Spotkał się tam z mieszkańcami miasta, wśród których byli motocykliści. Uknuł z nimi plan, jak się pozbyć Filipa Chajzera. Udało się? :)
Od samego początku Stanisława Myszkowskiego ciągnęło do przerabiania i ulepszania maszyn. W 2012 r. założył własną firmę Game Over Cycles. Motocykle zbudowane przez GOC zdobywają wiele nagród na całym świecie. We współpracy z zespołem Behemoth, a w szczególności liderem formacji Adamem Nergalem Darskim firma zaprojektowała kolejne dzieło: Behemoth Bike. Ostatni projekt ekipy to The Recidivist, który jest pierwszym na świecie wytatuowanym motocyklem. Ile lat miał Stanisław Myszkowski, kiedy pierwszy raz przerobił motor? Ile waży Behemoth Bike? Jak długo przerabia się motocykle? Gościem Dzień Dobry był Stanisław Myszkowski.
W sobotę pod studiem Dzień Dobry TVN, na rogu Marszałkowskiej i Hożej, staną cztery kosmiczne maszyny, motor Behemotha oraz pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Będziecie mogli je zobaczyć już o 8.30. Czekamy na Was na Marszałkowskiej!
Inspiracją do powstania biżuterii były łuski po nabojach, które leżały w garażu jej taty. Zapalona motocyklistka i projektantka ostrej biżuterii. Z ostrej amunicji.
Bartosz Ambrożkiewicz to zapalony motocyklista, elektronik i wynalazca, który zbudował inteligentne lusterko dopasowujące swoje nachylenie do pozycji, w jakiej znajduje się jadący na motorze. Jak powstawał prototyp? W jaki sposób będzie szukał inwestora?
Nikodem Czmut ma 5 lat i spore sukcesy w sporcie. Czy rośnie nam nowy Tomasz Gollob? W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem razem ze swoimi rodzicami i siostrą. Czy pasję do żużla przyjął w genach?
Olaf Włodarczak wsiadł na motor, kiedy miał pięć lat. Teraz ma siedem lat i umiejętności mogą mu pozazdrościć zawodowcy. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: rodzice Olafa Natalia Włodarczak i Marcin Włodarczak, siostra Olafa Zuza oraz sam mistrz kierownicy. Dlaczego prędkość go nie przeraża?
Czym jest i skąd się wziął ten sport? Z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy Mistrzostwa w Skijoeringu! Odważylibyście się wziąć udział w takich zawodach?
Wyprzedzanie na ciągłej i na trzeciego, jazda na czerwonym i pod wpływem alkoholu. Stłuczka i potrącenie. Odebrali Ci prawo jazdy? Nic straconego! Zawsze możesz zostać motorowerzystą. Razem z Filipem Chajzerem tropimy drogowe absurdy.
Zmiana negatywnego sposobu postrzegania motocyklisty i realizacja unijnej dyrektywy – takie cele postawili sobie przedstawiciele Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Transalp Club Polska oraz Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzięki wsparciu Ministerstwa Infrastruktury wspólnie organizują szkolenie dla motocyklistów pod hasłem MOTOPOZYTYWNI. W Dzień Dobry TVN, Andrzej Sołtysik rozmawiał z dr Wojciechem Kuleszą, psychologiem i pomysłodawcą tego projektu. Towarzyszyli mu motocykliści biorący udział w szkoleniu.