Czy za zastrzeleniem gangstera faktycznie stoi Ryszard Bugucki?
Reportaż programu Uwaga! TVN.
- Śmialiśmy się na imprezach, że przeskoczymy Orlen – mówi świadek koronny w sprawie największej mafii paliwowej w Polsce. Już ponad 7 lat prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Reportaż programu "Uwaga! TVN".
W Dzień Dobry TVN krytyczka filmowa Kaja Klimek opowiedziała o ponadczasowych produkcjach.
O jego śmierci poinformowała agencja prasowa ANSA.
Do kin trafił najnowszy film Catherine Hardwicke pt. "Mafia Mamma". W rolach głównych wystąpiły dwie wyjątkowe i bardzo utalentowane aktorki.
Mafia lichwiarska działająca w całym kraju przejęła kilkaset nieruchomości o łącznej wartości ponad 30 mln zł. Na ławie oskarżonych zasiadło do tej pory 39 osób, w tym siedmiu notariuszy. Dlaczego oskarżeni rejenci, wykonujący zawód zaufania publicznego, nadal pracują? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu "Uwaga! TVN".
O historii polskiej mafii rozmawialiśmy z dziennikarzem Piotrem Najsztubem.
Powiązania towarzysko-biznesowe o jakich wielu osobom się nie śniło. Tym bardziej, że w ich centrum pojawia się osoba duchowna. Reportaż Bertolda Kittela "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia" obnaża kulisy wielomilionowych afer i przekrętów.
Wiesław P. ps. "Wicek" to zamieszany w głośne afery przedsiębiorca, który przewijał się w postępowaniach prokuratorskich i miał też związki z najbardziej znanymi polskimi przestępcami. Na liście jego bliskich znajomych zaskakuje nazwisko arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Tej relacji przyjrzał się Bertold Kittel, reporter "Superwizjera", tworząc dokument "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia".
W jednym z najnowszych wywiadów Andrzej Piaseczny wyjawił szczegóły dotyczące swojego dzieciństwa i tego, jak wyglądały jego początki w show biznesie. Przyznał, że długo nie umiał poradzić sobie z lękiem wobec tego, co oferuje mu świat. Wokalista zdradził też, jak rozeszły się jego drogi z zespołem Mafia. Co było przyczyną rozstania?
To jedna z tych historii, obok których nie można przejść obojętnie. Nad wyraz trudne dzieciństwo, wstąpienie do mafii, aż w końcu przewartościowanie całego życia. Poznajcie Sylwię Koperską, niezwykłą kobietę o wyjątkowej sile.
Nigeryjska grupa przestępcza działała z terenu Polski. Członkowie werbowali kobiety do przemytu na portalach randkowych. Później "ptaki", bo tak nazywano ofiary, przewoziły nielegalne substancje we własnych organizmach. Reporterzy "Superwizjera TVN" trafili na trop przestępców. Kulisy i mechanizmy działania międzynarodowej organizacji przestępczej badał Marcin Wójcik.
W ukraińskich lasach nielegalnie wydobywa się bursztyn, który następnie przemycany jest do Polski. Pieczę nad biznesem wartym miliardy euro sprawuje mafia, która zyskiem dzieli się ze skorumpowanymi policjantami, lokalnymi politykami, prokuratorami i służbami specjalnymi. Śladem przemycanego cennego kamienia ruszyli dziennikarze "Superwizjera" Jakub Stachowiak i Patryk Szczepaniak. O swoim śledztwie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Czy ukraiński bursztyn jest tej samej jakości, co polski? Jak jest przemycany do naszego kraju? Do kogo trafia, kiedy już przekroczy polsko-ukraińską granicę?
Mafia kalabryjska uznawana jest za najpotężniejszą na świecie. Jej członków łączą relacje rodzinne, a organizacji nie da się opuścić bez konsekwencji. Jakiś czas temu trzy zbuntowane kobiety znalazły w sobie siłę, aby podjąć największe ryzyko – zdradzić swoich ojców i mężów, żeby ocalić synów i córki. Co dokładnie zrobiły? Na ilu z nich mafia się zemściła? O kulisach największej wojny, jaką kobiety wypowiedziały włoskiej mafii w XXI wieku opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu - Alex Perry.
Czy życiorysy polskich gangsterów nadają się na scenariusz filmu fabularnego? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z pisarzem Arturem Górskim: "Nie jestem spowiednikiem. Nawet jeśli jestem w jakimś sensie, to ja nie daje rozgrzeszenia. Chodziło mi o to, żeby powiedział prawdę, choćby ona była szokująca" i Krzysztofem Spiechowiczem, reporterem programu "Uwaga!": "Fascynujemy się światem gangsterskim, a tak naprawdę, to ich bogactwo wynikało ze zniszczenia życiorysów innych osób. (...) Te fortuny się brały z nieszczęścia ludzkiego. (...) Dziś "bandyccy celebryci" stają się gwiazdami, co jest przerażające dla mnie". Co fascynuje ludzi w gangsterskim życiu?
Na scenie Dzień Dobry TVN, z piosenką "Będę", wystąpił zespół Mafia. Posłuchajcie ich piosenki!
Historia Aleksandra Orłowa pokazuje, że bycie dziennikarzem śledczym na Ukrainie jest zajęciem niebezpiecznym. Orłow spędził w areszcie w Odessie 5 lat. Został zwolniony kilka dni temu dzięki wstawiennictwu polskich parlamentarzystów, którzy za niego poręczyli. Szczególnie nad zwolnieniem z aresztu śledczego pracowali Marcin Święcicki, Małgorzata Gosiewska oraz grupa parlamentarna Polska-Ukraina pod przewodnictwem Michała Dworczyka. Sprawę obserwowała także Fundacja Otwarty Dialog. Jakie postawiono mu zarzuty? Dlaczego mafia wzięła go na celownik? Jakie warunki panują w ukraińskim areszcie? Z Orłowem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Monika Banasiak to była żona Andrzeja Zielińskiego "Słowika", jednego z najsłynniejszych i najbardziej niebezpiecznych polskich gangsterów. Pomimo, że ciążą na niej poważne zarzuty, nie bała się zabrać głosu. Ze "Słowikową" rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jak Monika poznała swojego męża? Czy były momenty, kiedy bała się o swoje życie? Dlaczego rozstała się ze "Słowikiem"? W jakich okolicznościach trafiła do aresztu? Obecnie Bansiak chce rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Jakie ma plany?
Monika Banasiak jest byłą żoną Słowika, czyli Andrzeja Z., domniemanego szefa mafii pruszkowskiej. Po ucieczce byłego męża do Hiszpanii, to podobno ona przejęła jego interesy i stanęła na czele gangu. Grozi jej za to więzienie. Z Panią Moniką spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Całą rozmowę zobaczycie w sobotę w Dzień Dobry TVN.
Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Mafia z utworem "To wolny kraj”. To trzeci singiel z jubileuszowego albumu: "Ten świat nie jest zły”. Piosenka porusza temat emigracji młodych Polaków. Podoba Wam się?
Jakiś czas temu Centralne Biuro Śledcze - na wniosek prokuratury - zatrzymało cztery osoby związane z olsztyńskim środowiskiem MMA. Wśród zatrzymanych jest znany olsztyński zawodnik MMA, który jest kuzynem gościa Dzień Dobry TVN Mameda Khalidova (Chalidowa). Podobno CBŚ szykuje się teraz na Mameda z powodu domniemanych powiązań z mafią czeczeńską. Poprosiliśmy go o komentarz w tej sprawie.
O Katarzynie Bondzie mówi się: "Królowa polskich kryminałów". Jej książki wciągają i niepokoją, głównie dlatego, że są napisane w oparciu o fakty. Jej najnowsza książka "Pochłaniacz" to kompendium wiedzy m.in na temat mafii działającej w latach 90. XX w. Jakie emocje towarzyszyły pisarce podczas rozmów z największymi polskimi mafiozami? Jaki był świat mafii, z którym miała styczność? Czy bała się o swoje życie?
Zespól MAFIA powraca z nowym wokalistą Normanem. Na scenie Dzień Dobry TVN zespól wykonał utwór „Będziemy niewidzialni”. Podoba Wam się nowe brzmienie Mafii?
Pierwszy od 15 lat album piosenkarki Izabeli Trojanowskiej pt: „Życia zawsze mało”. Krążek zawiera 11 utworów utrzymanych w klimatach rock-pop i jest kontynuacją tego, co Trojanowska kiedyś robiła. Jak oceniacie ich występ na scenie Dzień Dobry TVN?