Mimo wypowiedzenia umowy zajmuje na dziko mieszkanie i nie płaci. Nie tylko nie zamierza się wyprowadzić, ale straszy jeszcze właścicielkę sądem. Reportaż programu "Uwaga! TVN".
Poznaj porady ekspertki rynku nieruchomości.
"Musimy teraz płacić za wynajem mieszkania i za kredyt".
TikTokerka podzieliła się w sieci przerażającym odkryciem.
Samotna i schorowana rencistka mieszka bez łazienki, ciepłej wody i kuchni. Kamienica, w której znajduje się zajmowany przez nią lokal, jest przedmiotem postępowania spadkowego. Nikt z przyszłych właścicieli nieruchomości nie poczuwa się do odpowiedzialności za bezpieczeństwo lokatorów.
Historie lokatorów niekiedy bawią do łez, ale też przyprawiają o dreszcze.
Po ponad dwóch latach zostaje zniesiony zakaz eksmisji. O szczegółach opowiedziała Eliza Kuna, adwokat.
Pan Tomasz i Pani Magdalena kupili dom, stanowiący masę upadłościową po bankructwie poprzednich właścicieli. Janusz Ch. i jego żona postanowili się jednak nie wyprowadzać.
Czy taka podwyżka jest zgodna z prawem? Ocenia mecenas Eliza Kuna.
Pani Karina i Pan Sebastian postanowili pomóc znajdującej się w potrzebie rodzinie. Wynajęli jej swoje 70-metrowe mieszkanie i opłacili czynsz na pół roku. Lokatorzy zaczęli jednak sprawiać problemy.
Imprezy na balkonie, głośna muzyka po północy i wiercenie od 7:00 rano lub w niedzielę? O tym jak uciążliwe bywa mieszkanie w bloku wiedzą, ci, którzy trafili kiedyś na kłopotliwego sąsiada. Jak poradzić sobie z takim lokatorem? O to zapytaliśmy adwokat, Elizę Kunę.
Pan Janusz wynajął mieszkanie na 10 lat. Po trzech tygodniach administratorka, a jednocześnie współwłaścicielka budynku, miała odłączyć mu energię elektryczną. Potem było już tylko gorzej. - Pięć miesięcy jestem w tych warunkach - powiedział reporterce programu "Uwaga! TVN".
Do jakich metod muszą uciekać się właściciele zabytkowych kamienic, aby pozbyć się lokatorów? Sprawą Pana Zbigniewa z Krakowa zajęli się reporterzy Uwagi! TVN.
Od wielu lat głośno jest o nabywcach kamienic, którzy - chcąc pozbyć się lokatorów - doprowadzają nieruchomości do ruiny, podwyższają czynsz, a nawet nękają. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokat Olgę Rembowską, aby spytać, czy mieszkańcy tych budynków mogą skutecznie bronić się przed tego typu procederem. Kiedy właściciel może wypowiedzieć umowę najmu?
Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie pod względem liczby pokoi przypadających na osobę. Filip Chajzer postanowił sprawdzić jak sytuacja wygląda w rzeczywistości. A nasi goście: Rafał Brzozowski, Michał Kempa i Jan Kuroń opowiedzieli o swoich perypetiach mieszkaniowych. Jak sytuacja wygląda u Was? Ile pokoi przypada na osobę w waszym mieszkaniu?