Osoby starsze bardzo często mają problemy z poruszaniem się czy wchodzeniem po schodach. Aby ułatwić im pokonywanie kolejnych pięter, w blokach należących do jednej z tarnowskich spółdzielni zamontowano specjalne ławeczki.
Sprawdź, jakich elementów użyć do wykonania drewnianej ławki.
Komunikat rodziców wzbudził wściekłość wśród innych użytkowników parku.
Do sentymentalnych czasów podwórka wrócili nasi goście, dziennikarze: Bartek Węglarczyk i Piotr Kędzierski oraz aktorka Anna Powierza. Jak spędzali czas w latach dzieciństwa?
"Ci, co siedzą z przodu, nie usłyszą tych, co siedzą z tyłu".
Wyciskanie hantli na ławce skośnej to klasyczne ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej.
Mają stanąć w 16 miastach Polski, każda z nich kosztuje 100 tys. złotych - ławki, które zdobyły największy rozgłos za sprawą regulaminu. Filip Chajzer postanowił osobiście zapoznać się z 15 zasadami, których nieprzestrzeganie grozi prawnymi konsekwencjami.
Niedawno w mediach głośno zrobiło się o tzw. ławeczkach patriotycznych. W całej Polsce mają bowiem stanąć rekreacyjne siedziska przypominające kształtem kontur Polski. Pierwsze egzemplarze pojawiły się już w Katowicach, Gdańsku, Rzeszowie, a mieszkańcy nie kryją oburzenia. Najśmieszniejszy wydaje się regulamin.
Jest miejscem wagarów, randek czy pierwszego, osiedlowego papierosa. Ławki wiele widziały i wiele słyszały ;) Ławka to takie małe centrum dowodzenia światem. Czy młode pokolenie przejmie tę świecką tradycję? Co sprawia, że ławki wzbudzają w nas tak ogromny sentyment? I co trzeba zrobić, by ławkę mieć na własność? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Jak nasi goście wspominają lata spędzone w szkole? Jakich przedmiotów nie lubili, a które uwielbiali? Dlaczego Hanna Bakuła często uciekała ze szkoły, a Olga Bory chętnie wróciłaby do niej? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: wokalistę Mariusza Totoszko, aktorkę Olgę Borys, malarkę Hannę Bakułę i modelkę Polę Czarnecką. Kto z nich organizował wagary, a kto był przewodniczącym samorządu szkolnego?