Ekspertka od porządku pokazała przydatne gadżety i zrobiła domowy płyn do mycia.
Kurz spędza sen z powiek niemal każdej gospodyni domowej, a w dodatku często stanowi przyczynę alergii i innych problemów zdrowotnych. Co wchodzi w jego skład? O czy warto pamiętać, by cieszyć się nienaganną czystością domu? W Dzień Dobry TVN odpowiedzi na te pytania udzielił dziennikarz Marcin Sawicki.
Usuwanie kurzu z mebli to obowiązek, który bez wahania porównać można do walki z wiatrakami. Pozbycie się szarego nalotu na dobre nie jest możliwe, bo kolejne jego warstwy pojawiają się na półkach, zanim zdążymy nacieszyć się efektami domowych porządków. W trakcie sprzątania warto jednak wypróbować prosty trik.
Kurz powstaje m.in. z drobinek piasku i ziemi naniesionych przez wiatr, włosów, sierści zwierząt oraz włókien. Jego obecność w domu jest niekorzystna zwłaszcza dla alergików. Jak więc skutecznie się go pozbyć? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła blogerka Kinga Petrus.
Jest niechcianym i nielubianym lokatorem. Walka z nim do łatwych nie należy. Najbardziej zanieczyszczone mieszkania to te, które znajdują się wzdłuż ciągów komunikacyjnych. Jakie jeszcze czynniki wpływają bezpośrednio na gromadzenie się kurzu w naszych domach?
Kiedy jest mróz, zyskują na tym alergicy sezonowi oraz ci uczuleni na roztocza kurzu domowego - wyjaśnia dr Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego. Zima, to dla alergików czas, kiedy mogą wreszcie odetchnąć. A co z tymi, którzy mają alergię na mróz? Czy rzeczywiście wystawiając na mróz dywany, koce i kołdry zabijamy roztocza i inne alergeny?