Kotka o imieniu Perdita szturmem podbiła serca użytkowników mediów społecznościowych, a wszystko to za sprawą anonsu dotyczącego jej adopcji.
Koty przyzwyczają się do dźwięków, jakimi są przywoływane. Uczą się reagować między innymi na odchylanie denka puszki z karmą, potrząsanie opakowaniem z chrupiącymi przysmakami czy przekręcanie klucza w zamku po powrocie właściciela do domu.
Czy czarny kot przynosi pecha? Właściciele takich czworonogów stanowczo zaprzeczają. Przygarnij kociaka i ciesz się szczęściem każdego dnia. Poznajcie czarne koty do adopcji.
Aby dobrze porozumieć się z kotem, wystarczy odpowiednio modulować głos - do takiego wniosku doszli eksperci z Paris Nanterre University. Naukowcy dowiedli, że udomowione zwierzęta potrafią doskonale komunikować się z ludźmi, a nawet tworzyć z nimi więzi.
Żwirek silikonowy to powszechnie stosowane podłoże dla wielu zwierząt. Charakteryzuje się bardzo dobrą absorpcją nieprzyjemnych zapachów i brakiem pylenia.
Kocimiętka dla kota nazywana jest czasem kocim narkotykiem. Wynika to z tego, że zwierzęta wystawione na jej zapach lub smak zmieniają swoje zachowanie. Wydają się być lekko odurzone i wpadają w pewnego rodzaju amok. Co to jest kocimiętka i czy jest bezpieczna dla naszych pupili?
Potrzeba drapania wpisana jest w naturę każdego kota. Udomowione zwierzęta nie zawsze wykazują zainteresowanie specjalnymi drapakami, a do pielęgnacji pazurów czy znaczenia terenu wykorzystują meble, jak również inne elementy wyposażenia mieszkania. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na rozwiązanie tego problemu.
Wraz z pojawieniem się nowego domownika, właściciel powinien zaopatrzyć się w szereg akcesoriów składających się na kocią wyprawkę. Wprawdzie na pierwszym miejscu znajdują się takie elementy jak kuweta, żwirek, karma czy drapak, ale ważną częścią wyposażenia są również zabawki dla czworonoga. Wiele z nich to tradycyjne materiałowe myszki, piłki, wędki czy tunele. Niegasnącą popularnością cieszy się także laser do zabawy z kotem. Na czym polega jego działanie i czy aby na pewno jest w pełni bezpieczny?
"Zmiana terytorium jest tragiczna".
Drzwiczki dla kota to udogodnienie nie tylko dla zwierzęcia, ale i dla jego właściciela. Dzięki nim kot ma więcej swobody i nie trzeba za każdym razem otwierać mu drzwi. Sprawdź, gdzie najlepiej je zamontować i jak to zrobić.
Obroża dla kota to temat dyskusyjny. Zwolennicy uważają, że kotom wychodzącym jest niezbędna, aby oznaczyć, że mają opiekuna i umieścić na niej dane kontaktowe w razie zgubienia się kota podczas samotnych wędrówek. Przeciwnicy z kolei podnoszą argument, że kot może się przez nią zawiesić na płocie czy drzewie. Jednak obecnie odchodzi się od wypuszczania kotów.
Koty, które mieszkają w naszych domach, bywają bardzo różne. Te większych ras lub gabarytów są zwykle cięższe i trudniej dobierać dla nich akcesoria. Z jednej strony potrzebują zdecydowanie więcej miejsca, z drugiej – wymagają trwalszych rozwiązań, które nie zniszczą się w miarę użytkowania. Drapaki dla dużych kotów sprawdzą się więc świetnie przy małych zwierzętach, ale te dla małych nie zawsze okażą się odpowiednie dla dużych.
Monika Małek jest dumną właścicielką dwóch kotów, ale w jej życiu regularnie pojawiają się także inne pupile. Wszystko to za sprawą wyjątkowej pasji. W Dzień Dobry TVN utalentowana fotografka kocich portretów, opowiedziała o zaletach pracy ze zwierzętami.
Zmiany skórne na ciele twojego pupila powinny skłonić cię do wizyty u weterynarza. Jakie są inne objawy nużycy u psa i kota? Co powoduje zakażenie pasożytami i jak je leczyć?
Pasożyty kota atakują zazwyczaj jego układ pokarmowy. Zdarzyć mogą się także zewnętrzne (tzw. robaki kota). Osłabiają one organizm zwierzęcia, odżywiając się przyswajanymi przez zwierzę składnikami odżywczymi. Ponadto zatruwają jego organizm toksycznymi produktami przemiany materii. Trudno uniknąć pasożytów u kota, warto więc wiedzieć, jak je zdiagnozować i jakie leczenie wdrożyć.
Domowe przysmaki dla kota mogą stanowić cenne uzupełnienie diety opartej na zdrowej karmie. Sprawiają przy tym wiele przyjemności czworonogom. Należy jednak starannie je wybierać. Nieodpowiedni smakołyk może bowiem kotu zaszkodzić.
Trudno jest walczyć z mitem, że mleko dla kota jest zdrowe, tym bardziej, że jest on wciąż utrwalany przez popkulturę. Tymczasem jedynym rodzajem mleka, jaki powinien się pojawić w kociej diecie do ok. 8–12 tygodnia życia, jest mleko matki.
Mówi się, że kot kotu nierówny i w Dzień Dobry TVN nasi goście: zoopsycholog Antonina Kondrasiuk i hodowca kotów Beata Szutko-Goworek potwierdziły tę tezę. Okazuje się jednak, że charakter kota nie jest zależny od jego rasy, a od tego, jak był wychowany. Jak więc dobrać kota do naszej własnej osobowości i trybu życia? I kto nie powinien decydować się na adopcję futrzanego przyjaciela?