Spodnie z wysokim stanem zyskał społeczną akceptację dopiero w latach 1914-1919.
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Agnieszka Lisak, autorka bloga o życiu w XIX-wieku, zdradziła, jak ponad 100 lat temu wyglądały wakacyjne wyjazdy.
"Naszym założeniem było, żeby pokazać piękno mody z tamtych lat".
O historii tego wyjątkowego elementu ubioru opowiedziała w studio Dzień Dobry TVN dr Aleksandra Jatczak-Repeć, historyczka mody i sztuki oraz Laura Łącz, aktorka i miłośniczka spódnic.
Wiganna Papina to pasjonatka mody, która na obrzeżach polskiego show-biznesu funkcjonuje już od blisko 30 lat. Współpracowała z różnymi programami telewizyjnymi i stylizowała gwiazdy, a także polityków. Sama lubi nieco szalone i wyróżniające się ubrania. Zaczęło się to przed laty, kiedy pokochała styl punków oraz hipisów. Teraz opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.
Jeżeli kobieta w XIX wieku chciała znaleźć męża, musiała nosić charakterystyczne elementy garderoby. Obowiązkowy był m.in. gorset. Co jeszcze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała autorka książek i bloga o życiu w XIX wieku, Agnieszka Lisak.
Dziś bez pobytu na plaży ciężko sobie wyobrazić lato, jednak jeszcze kilkaset lat temu nie było to takie oczywiste. Kobiety obawiały się wejścia do wody, a mężczyźni musieli paradować w... cylindrach. Jak wyglądało plażowanie w XIX wieku? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała radczyni prawna i autorka bloga o życiu w tamtych czasach, Agnieszka Lisak.
Ten wykon z pewnością zostanie zapamiętane na długo przez fanów amerykańskiego komediowego programu SNL. I to nie tylko ze względu na świetną oprawę muzyczną - szerokim echem w internecie odbił się strój jednego z gości. Raper Kid Cudi wystąpił na scenie w kwiecistej sukience maxi. Czy to koniec genderowych uprzedzeń w modzie? Fani widzą tu coś jeszcze - wzruszające nawiązanie do przedwcześnie zmarłego Kurta Cobaina z "Nirvany".
Alexander McQueen bez wątpienia należy do grona najzdolniejszych projektantów światowej sławy. To właśnie on swoimi projektami eleganckich kostiumów i fraków ponownie wprowadził sztukę krawiecką haute couture na wyżyny. Dlaczego jego życie skończyło się tak szybko?
Karolina Żebrowska zrobiła 3-minutowy film, w którym obrazuje 100 lat polskiej mody. Pokazując kobiecy ubiór z danego okresu, Karolina dodawała też komentarz przedstawiający historyczną, polityczną i społeczną sytuację kobiet w danym momencie. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie stroje Karolina projektowała i szyła sama. Jakie Karolina miała intencje tworząc ten film? Z jakim odbiorem spotkało się jej nagranie?