hip hop

  hip hop

  Na naszej scenie - z piosenką "Tylko ona" - wystąpiła grupa "Najlepszy przekaz w mieście". Nawet Marcin Prokop słysząc tę piosenkę nie mógł usiedzieć w spokoju... Lubcie hip-hop? Podoba się Wam ten utwór?

  Od małego widać było, że taniec ma we krwi. Kiedy miał 5 lat, rodzice postanowili zapisać go do klubu tanecznego. Na początku trenerka Agnieszka Sikorska nie chciała go przyjąć, ponieważ w klubie nie było takiej grupy wiekowej, ale po obejrzeniu jego umiejętności zmieniła zdanie. Dzisiaj nie żałuje tej decyzji. Michał Szmelc w wieku 10 lat został mistrzem świata w hip hopie. W walce o złoto pokonał 46 zawodników. Jak się trenuje chłopca pełnego energii? Jaki poziom reprezentuje obecnie? Dlaczego Michał lubi tańczyć? Na kanapach gościliśmy młodego mistrza i jego trenerkę.

  Są organizatorami obozów hip-hopowych. Kim są dzieciaki, które uczestniczą w tych obozach? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Jarek Kulewicz oraz Bartosz Żmuda. Czego na obozie może nauczyć się młodzież? Jakich idoli może tam spotkać? Jakie wartości przekazują im nauczyciele?

  "Trafiłem do więzienia gdy miałem 16 lat... ale to było jak obóz wakacyjny (...) Tam gdzie się wychowywałem sukcesy odnosiło się w handlu narkotykami albo w obrabowaniu kilku banków". O kosmitach, początkach kariery, dzieciach, tworzeniu wielkich przebojów, z Coolio, rozmawiał Marcin Sawicki.

  Na scenie Dzień Dobry wystąpił zespół Mango Collective. Przedstawił utwór "We krwi". Ciekawa muzyka, łącząca w sobie wiele, nawet odległych, muzycznych gatunków.

  Antek wygrał casting do dziecięcego zespołu hiphopowego. Ten z pozoru nieśmiały chłopiec ożywia się na dźwięki muzyki. Chociaż ma dopiero sześć lat jest przebojowy, odważny i pełen pasji. I najważniejsze: nie wypada z beatu!

  Książka Liroya sprzedała się zanim trafiła na półki księgarń! Co umieścił w swojej autobiogRAPii i czy rzeczywiście kiedyś chciał zostać milicjantem? O co pytaliście Liroya na czacie? Zobaczcie!

  20 lat minęło odkąd Peja wstrząsnął polską hip-hopową sceną muzyczną. Na przedramieniu nowy tatuaż, nowa płyta już na półkach. Czy płyta jest swego rodzaju autobiografią Ryszarda "Peji" Andrzejewskiego i zespołu Slums Attack ? Co zmieniło się w środowisku hip-hopowym w Polsce? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o ojcostwie oraz o swojej wielkiej miłości - Lili. Czy Peja chciałby być jurorem w "Mam talent"?

  W studiu Dzień Dobry TVN, o obrazie współczesnego katolika, rozmawialiśmy z Małgorzatą Terlikowską, redaktorem kwartalnika Fronda i Magdaleną Ogórek, historykiem kościoła. Czym powinien charakteryzować się współczesny katolik i czy praktykowanie wiary stało się kwestią wstydliwą?

  Na scenie Dzień Dobry TVN słowiańskie rytmy w nowoczesnej aranżacji! Donatan feat. Percival "Marysia".

  W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z producentem muzycznym Donatanem. Dlaczego postanowił sięgnąć do korzeni słowiańskich? Na kogo warto stawiać w polskim hip-hopie? Dlaczego mieszkał w Rosji i jak ocenia rosyjski hip-hop?

  Chłopcy pochodzą ze wsi Bałąg, w której mieszka 31 osób. Formacja tworzy muzykę hip-hop i powstała w 2011 roku. Sami piszą teksty, muzykę i aranżację. Nagrywają w stodole lub w pokoju. Jaka była reakcja rodziców, skąd wzięli mikrofony i nagłośnienie. Czy ktoś z nich posiada wykształcenie muzyczne? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy zespół BŁG Skład.

  Znali się z podwórka, razem dorastali i razem słuchali muzyki. Kiedy po raz pierwszy usłyszeli rap, wiedzieli, że to będzie ich sposób na życie... Dab, Joka oraz Magik, czyli Piotr Łuszcz. Niepowtarzalny styl Kalibra zaowocował sprzedaniem ponad 100 tys. egzemplarzy pierwszej płyty. Poznajcie historię "Magika".