Interpretacja dogmatów wiary może przysporzyć kłopotów zwłaszcza młodym osobom. Zakazy i nakazy w świecie mediów społecznościowych są tym bardziej skomplikowane, gdy dotyczą codziennych aktywności.
Kościół mówi jasno.
Ksiądz tłumaczy.
Informację o tym pomyśle przedstawili w mediach społecznościowych. Opinie internautów są mocno podzielone.
Są pytania o in vitro i wyzywający ubiór.
Duchowny odpowiedział, a jego słowa oburzyły niektórych internautów.
Zgodnie z przykazaniami kościelnymi praktykujący katolicy w okresie wielkanocnym powinni przystąpić do komunii świętej. Aby móc to uczynić, wcześniej trzeba udać się do konfesjonału i wyspowiadać. Czy może się jednak zdarzyć, że na koniec sakramentu nie padną słowa "Pan odpuścił tobie grzechy, idź w pokoju"? Sprawdź, jakie są warunki spowiedzi.
Aleksandra Popławska sprzeciwia się popularnym już słowom siostry zakonnej Michaeli Pawlik. Nagranie, na którym dominikanka przestrzega przed jogą, obiegło sieć i stało się już viralem. Aktorka nie przeszła obojętnie obok jej przestróg. - Ostrzega przed jogą, twierdząc, że "na dole kręgosłupa znajduje się wąż". - A skąd siostra to wie? Sama praktykowała? - zastanawia się Popławska.
XXI wiek daje nam wiele nowych możliwości, również jeśli chodzi o grzeszenie. Ks. Zenon Hanas, gość Dzień Dobry TVN, wyjaśnia czym się różni rozgrzeszenie od ekskomuniki oraz zdradza, jak grzeszą Polacy. Czy zdrada przez internet jest grzechem? Czy człowiek, który zabił dostaje rozgrzeszenie? Poruszyliśmy również w programie kwestię kontrowersyjnych dla niektórych decyzji podejmowanych przez Papieża Franciszka. Jak polski kler zapatruje się na jego przewodnictwo w Kościele?
Papież Franciszek postanowił, że udzielone wszystkim kapłanom na czas Roku Świętego uprawnienie do rozgrzeszenia z grzechu aborcji będzie przedłużone. Jak księża zareagowali na tę wiadomość? Czy tę decyzję można określić mianem przełomu? Czy w każdej sytuacji księża mogą dać rozgrzeszenie kobiecie, która dokonała aborcji? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin ks. Przemysława Drąga.
Dla katolików przeklinanie jest grzechem. Co zatem zrobić w chwilach zdenerwowania, kiedy mocne słowa cisną się na usta, a nie chcemy zgrzeszyć? Z pomocą przyszedł bp. Antoni Długosz, który sporządził listę dozwolonych przekleństw. Znalazły się na niej m.in.: psiakostka, piernik jasny i kuchnia felek. Dlaczego przeklinamy? Jak wypadamy na tle innych narodów? Jak przeklina współczesna młodzież? Jak definiuje się wulgaryzm? O tym w Dzień Dobry TVN dr Ewelina Kwapień, pallotyn ks. Zenon Hanas i licealista Marcin Patrzałek. Dowiedzieliśmy się również, co to jest dewulgaryzacja.
Fabryki przypominające obozy pracy. Budynki, które nie spełniają żadnych nom bezpieczeństwa i higieny pracy. Zarobki na granicy jałmużny. Czy etyka w modzie jest możliwa? Czy możemy ubierać się nie mając na sumieniu życia i zdrowia innych? Magdalena Płonka, autorka książki „Etyka w modzie", udowadnia, że tak.
Zdrada, kłamstwo i zazdrość to największe grzechy Polaków? A może nadużywanie alkoholu, przeklinanie lub mieszkanie z partnerem przed ślubem? O tym jak i czym grzeszą Polacy, czyli o najnowszych badaniach TNS OBOP, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ks. Kazimierzem Sową, Magdą Gessler i socjologiem Markiem Troszyńskim. A Ty, jakie grzechy masz na sumieniu?