Jak bawić się na weselu bez grzechu? Odpowiedź księdza oburzyła internautów. "To dla mnie niezrozumiałe"

Ksiądz, wesele, grzech
Wesele w piątek bez grzechu
Źródło: Gregorydean/Getty Images
TikTok to platforma, na której możemy znaleźć odpowiedź na prawie każde, nurtujące nas pytanie. Jeden z użytkowników postanowił zapytać księdza, czy zabawa na weselu w piątek jest grzechem. Duchowny odpowiedział, a jego słowa oburzyły niektórych internautów.

Wesele w piątek a grzech

TikTok to aplikacja, na której możemy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Konta na tej platformie zakładają użytkownicy z całego świata. W swoich nagraniach dzielą się swoją wiedzą, radami i doświadczeniami. Wśród polskich twórców możemy znaleźć m.in. księdza Sebastiana Picura.

Ślub i wesele

Źródło: Dzień Dobry TVN
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Najstarszy film z wesela
Najstarszy film z wesela
Stroje regionalne na wesele?
Stroje regionalne na wesele?
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny

Profil duchownego cieszy się dużą popularnością, ponieważ do tej pory zaobserwowało go już ponad pół miliona osób. Ponadto pod każdym filmem znajdziemy setki komentarzy i tysiące polubień. W jednym z nagrań ks. Sebastian postanowił odpowiedzieć na pytania od internautów. Jedno z nich dotyczyło zabawy na weselu w piątek.

Ślub w piątek - jak nie zgrzeszyć?

Obserwator zapytał duchownego, czy w tym przypadku dochodzi do popełnienia grzechu. - W piątek idę na ślub, para młoda jest niewierząca, jak świętować w piątek i nie mieć grzechu? - zapytał.

- Jeśli wtedy nie przypada uroczystość, to proszę skontaktować się z ks. proboszczem parafii, na której odbywa się przyjęcie i poprosić o dyspensę (od pokarmów mięsnych) - wytłumaczył ksiądz Sebastian Picur.

Odpowiedź duchownego wzbudziła ogromne emocje. - "Wyobraziłem sobie, jak ktoś leci do proboszcza i prosi o pozwolenie na zjedzenie kotleta w piątek", "To bardzo smutne, jak ludzie pozwalają sobie swoje jedyne życie uporządkować pod nieznajomych w czarnym ubraniu", "Jestem wierzący, ale coś takiego jak dyspensa to dla mnie niezrozumiałe" - czytamy w komentarzach.

Jedna z użytkowniczek postanowiła zapytać księdza, ile kosztuje taka dyspensa? - Z postaw księży, z którymi się spotkałem, wiem, że dyspensa od pokarmów mięsnych nic nie kosztowała. Księża zachęcali do postu w inny dzień - podsumował duchowny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Gregorydean/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości