gospodarka

  gospodarka

  Badania wskazują, że Polacy zaczynają doceniać rodzimych producentów i z chęcią sięgają po wyprodukowane przez nich jedzenie, ubrania i meble. O konsumenckim patriotyzmie rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: wykładowcą Etyki w Modzie w MSKPU Magdaleną Płonką i współtwórczynią aplikacji do rozpoznawania polskich produktów Aleksandrą Maciejewską. Co decyduje o tym, że produkt uważany jest za polski? Czy ubrania z Polski są rzeczywiście lepsze od tych wykonanych w Chinach?

  Ukraina zmaga się obecnie z wieloma problemami, w tym z gospodarczymi. O pomoc w zreformowaniu tego obszaru prezydent Petro Poroszenko poprosił prof. Leszka Balcerowicza. W studiu Dzień Dobry TVN polski ekonomista skomentował obecny stan ukraińskiej gospodarki, powiedział, kto znajdzie się w zorganizowanej przez niego grupie doradczej i jaki ma pomysł na program naprawczy.

  Dzisiejszy przegląd prasy przygotował zastępca redaktora naczelnego "Pulsu Biznesu" Grzegorz Nawacki. Jego uwagę zwróciły zwłaszcza doniesienia gospodarcze, między innymi informacja o nowej wersji podatku bankowego. Czy to dobry czas, by inwestować na giełdzie? W co najchętniej inwestują Polacy?

  Podobno sektor bankowy w Polsce ma się coraz gorzej. Czy mniejsze banki upadną? Co stałoby się wówczas z naszymi pieniędzmi? Czy istnieje jakieś zabezpieczenie? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Katarzynę Karpę-Świderek, dziennikarkę TVN24 Biznes i Świat.

  Bracia Krzanowcy, znani producenci krzeseł twierdzą, że płace na polskim rynku pracy wzrosną. W oparciu o co wyciągają takie wnioski? Gościem Dzień Dobry TVN był Paweł Blajer. Dziennikarz zapowowiada zmiany w strukturze polskiej gospodarki. Jakie pojawiają się tendencje? Czy stopa bezrobocia spadnie? I co trzeba zrobić, by pensje realnie wzrosły?

  10 tysięcy złotych do wydania w cztery godziny na co tylko dusza zapragnie. Ta bajka spełniła się trzydziestu uczestnikom konkursu, którzy napisali do złotej rybki. Jakie były ich największe marzenia i na co przeznaczą wygraną? Od czego specjalistką były: Dorota Wellman, Zosia Ślotała i Anna Nowak - Ibisz?

  Zamiast biegać po mieście i fotografować zabytki on fotografuje ludzi. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był bloger Szymon Brzóska. Jak reagują ludzie, kiedy on podchodzi do nich i chce ich sfotografować? W studiu towarzyszyła mu Dorota Wróblewska - producentka pokazów i promotor mody. Co sądzi o "stalkowaniu" ludzi stylowo ubranych?

  Chińska gospodarka jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Za kilka lat, Chiny, mają szansę stać sią największą potęgą gospodarczą. Czy jest tam miejsce dla polskich przedsiębiorców? Jak traktowani i postrzegani są Polacy w Chinach? Czy łatwo prowadzi się tam działalność gospodarczą? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Filipa Keniga, który prowadzi restaurację w Chinach i sinologa oraz ekonomistę Jana Siniarskiego.

  Warszawę od stolicy Chin dzieli siedem tysięcy kilometrów. Gospodarka tego kraju jest jedną z najdynamiczniej się rozwijających się światowych systemów ekonomicznych świata. Reporterka Dzień Dobry TVN Emila Sawicka sprawdziła, jak wygląda prawdziwie chiński styl życia? Co jest chińskim obowiązkiem, a co chińską tradycją?

  Afrykańska gospodarka nabiera tempa. Wzrasta PKB, Bank Światowy prognozuje, że „Afryka może być na gospodarczej trampolinie tak jak Chiny 30 i Indie 20 lat temu”. Kto inwestuje w Afryce i dlaczego akurat tam? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kamila Cebulskiego, który zakłada biznes w Afryce oraz Remi Adekoya, redaktora Warsaw Business Journal i publicystę The Guardian.