W 2024 roku Amazon obchodzi 10-lecie swojej działalności w Polsce.
W 2024 roku polska gospodarka wyraźnie odczuwa spowolnienie w sektorze sprzedaży detalicznej, co negatywnie wpływa na dynamikę PKB.
Ekonomiści Banku Pekao przygotowali analizy.
Kwota może szokować.
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką zorganizowała wyjątkową akcję. Kampania "Silniejsi Razem" ma na celu uświadomienie pracodawcom, jak wiele korzyści płynie z zatrudniania imigrantów i uchodźców.
Coraz więcej światowych analityków podkreśla, że obecne napięcia spowodowane zbrojnym atakiem Rosji na Ukrainę wpływają na światowe rynki i gospodarkę. Czy grozi nam recesja? Czym jest stagflacja?
Zapowiadane są duże braki. Z czego wynika deficyt?
Jakie są prognozy specjalistów?
To wyraz sprzeciwu wobec inwazji na Ukrainę.
Według najnowszej prognozy rozwoju piątej fali pandemii może dochodzić do nawet 100 tys. przypadków zakażeń COVID-19 dziennie - zwłaszcza wariantem Omikron. Może to być bardzo trudne dla polskiej gospodarki, ponieważ, jeśli pesymistyczny scenariusz się spełni, z polskiego rynku pracy zniknie na pewien czas nawet ponad milion pracowników.
Co można zrobić, aby zakończyć panujący w ich kraju kryzys?
Z najnowszego badania wynika, że ponad połowa Polaków obawia się wzrostu cen. Przejmujemy się także m.in. ponownym zamknięciem gospodarki oraz ograniczonym dostępem do opieki medycznej. Czym jeszcze się martwimy?
19 maja obchodzimy Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy. Holendrzy, Szwedzi, Duńczycy - to pewnie ich zwykliśmy kojarzyć z rowerową manią. Okazuje się, że Polacy równie ochoczo przesiedli się na jednoślady. Nowej kolarskiej modzie sprzyjały czasy pandemii. Popyt na rowery wzrósł nawet o kilkadziesiąt procent.
Wicepremier Jarosław Gowin wypowiedział się na temat luzowania obostrzeń na konferencji prasowej w Lublinie. Wskazał, że jego zdaniem osoby zaszczepione powinny mieć możliwość korzystania np. z usług restauracji już od maja. Czy to początek końca ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa?
Aktualne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa obowiązują do 30 stycznia. Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że we wtorek (26 stycznia) z pewnością nie zostanie ogłoszona decyzja, co dalej z ograniczeniami. Kiedy zatem możemy spodziewać się zmian i jakich branż będą dotyczyć?
Niemiecki przemysł znalazł remedium na kryzys w czasie pandemii. Firmy w celu ratowania stanowisk zaproponowały czterodniowy tydzień pracy. Według komentatorów takie rozwiązanie nie sprawdzi się na długo.
Jak wynika z badań, z powodu koronawirusa, aż 80% firm spodziewa się spadku wyników finansowych na koniec roku. Na powrót do stanu sprzed pandemii przedsiębiorcy będą musieli jeszcze poczekać.
Badania wskazują, że Polacy zaczynają doceniać rodzimych producentów i z chęcią sięgają po wyprodukowane przez nich jedzenie, ubrania i meble. O konsumenckim patriotyzmie rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: wykładowcą Etyki w Modzie w MSKPU Magdaleną Płonką i współtwórczynią aplikacji do rozpoznawania polskich produktów Aleksandrą Maciejewską. Co decyduje o tym, że produkt uważany jest za polski? Czy ubrania z Polski są rzeczywiście lepsze od tych wykonanych w Chinach?
Ukraina zmaga się obecnie z wieloma problemami, w tym z gospodarczymi. O pomoc w zreformowaniu tego obszaru prezydent Petro Poroszenko poprosił prof. Leszka Balcerowicza. W studiu Dzień Dobry TVN polski ekonomista skomentował obecny stan ukraińskiej gospodarki, powiedział, kto znajdzie się w zorganizowanej przez niego grupie doradczej i jaki ma pomysł na program naprawczy.
Dzisiejszy przegląd prasy przygotował zastępca redaktora naczelnego "Pulsu Biznesu" Grzegorz Nawacki. Jego uwagę zwróciły zwłaszcza doniesienia gospodarcze, między innymi informacja o nowej wersji podatku bankowego. Czy to dobry czas, by inwestować na giełdzie? W co najchętniej inwestują Polacy?
Podobno sektor bankowy w Polsce ma się coraz gorzej. Czy mniejsze banki upadną? Co stałoby się wówczas z naszymi pieniędzmi? Czy istnieje jakieś zabezpieczenie? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Katarzynę Karpę-Świderek, dziennikarkę TVN24 Biznes i Świat.
Bracia Krzanowcy, znani producenci krzeseł twierdzą, że płace na polskim rynku pracy wzrosną. W oparciu o co wyciągają takie wnioski? Gościem Dzień Dobry TVN był Paweł Blajer. Dziennikarz zapowowiada zmiany w strukturze polskiej gospodarki. Jakie pojawiają się tendencje? Czy stopa bezrobocia spadnie? I co trzeba zrobić, by pensje realnie wzrosły?
10 tysięcy złotych do wydania w cztery godziny na co tylko dusza zapragnie. Ta bajka spełniła się trzydziestu uczestnikom konkursu, którzy napisali do złotej rybki. Jakie były ich największe marzenia i na co przeznaczą wygraną? Od czego specjalistką były: Dorota Wellman, Zosia Ślotała i Anna Nowak - Ibisz?
Zamiast biegać po mieście i fotografować zabytki on fotografuje ludzi. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był bloger Szymon Brzóska. Jak reagują ludzie, kiedy on podchodzi do nich i chce ich sfotografować? W studiu towarzyszyła mu Dorota Wróblewska - producentka pokazów i promotor mody. Co sądzi o "stalkowaniu" ludzi stylowo ubranych?
Chińska gospodarka jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Za kilka lat, Chiny, mają szansę stać sią największą potęgą gospodarczą. Czy jest tam miejsce dla polskich przedsiębiorców? Jak traktowani i postrzegani są Polacy w Chinach? Czy łatwo prowadzi się tam działalność gospodarczą? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Filipa Keniga, który prowadzi restaurację w Chinach i sinologa oraz ekonomistę Jana Siniarskiego.
Warszawę od stolicy Chin dzieli siedem tysięcy kilometrów. Gospodarka tego kraju jest jedną z najdynamiczniej się rozwijających się światowych systemów ekonomicznych świata. Reporterka Dzień Dobry TVN Emila Sawicka sprawdziła, jak wygląda prawdziwie chiński styl życia? Co jest chińskim obowiązkiem, a co chińską tradycją?
Afrykańska gospodarka nabiera tempa. Wzrasta PKB, Bank Światowy prognozuje, że „Afryka może być na gospodarczej trampolinie tak jak Chiny 30 i Indie 20 lat temu”. Kto inwestuje w Afryce i dlaczego akurat tam? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kamila Cebulskiego, który zakłada biznes w Afryce oraz Remi Adekoya, redaktora Warsaw Business Journal i publicystę The Guardian.