Bycie mamą to marzenie wielu kobiet. Niestety, czasem widok upragnionych dwóch kresek na teście ciążowym to wręcz nieosiągalny cel. Nie chodzi tylko o kwestie niepłodności. Wiele osób LGBTQ+ ma problem z zajściem w ciążę z uwagi na brak partnera - mężczyzny. Pewna mieszkanka Londynu znalazła rozwiązanie. "Podjęłam decyzję, by zrobić to samodzielnie"
Jeden z holenderskich ginekologów stanie przed sądem. Mężczyzna jako dawca nasienia miał spłodzić ponad pół tysiąca dzieci. Sprawę zgłosiła m.in. jedna z matek. Kobieta domaga się, aby lekarz otrzymał zakaz dalszego oddawania nasienia.
"Moje geny mogą stworzyć bystre, wysportowane i zdrowe dzieci".
Pewien mieszkaniec Australii został w tym roku dwadzieścia trzy razy ojcem. 40-latek ma żonę, z którą wychowuje dwójkę potomstwa, a jednocześnie dorabia sobie jako zawodowy dawca spermy. Okazuje się, że zdecydowanie przekroczył określone prawem limity i czeka go dochodzenie.
Wiele kobiet marzących o dziecku szuka dawców nasienia w Internecie. Jednym z nich jest bohater naszego reportażu, który pomaga zajść w ciążę bez seksu i za darmo. Jak mówi, jest dawcą z pobudek patriotycznych. Według jego wiedzy, do tej pory, na świat przyszło 12 jego dzieci. Od kiedy jest dawcą? Jak na pomysł zostania nim zareagowała jego żona? Czy zgłaszają się do niego tylko samotne panie? Czy pokazuje kobietom badania lekarskie?
W Polsce temat in vitro zbudza wiele emocji. Niestety w dalszym ciągu brak jest w naszym kraju aktów prawnych, które uporządkowałyby tę kwestię. Jak wobec tego uregulowana jest kwestia banków nasienia? Czy kobieta, która chciałaby z nich skorzystać może poznać imię i nazwisko dawcy? Czy samotna kobieta może zostać mamą dzięki in vitro? Jak te kwestie są rozwiązane w innych krajach? Rozmawialiśmy o tym z Anną Krawczak ze Stowarzyszenia Nasz Bocian, dziennikarką Karoliną Domagalską i Agnieszką - mamą czteroletniej córki. Panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN.