Oto 5 najistotniejszych newsów ze środowego poranka.
Jak będą działały te nowoczesne urządzenia?
Jak nie dać się oszukać?
O jakim sprzęcie mowa?
Sprawdź, kto najbardziej skorzysta na zmianach.
Rząd przyjął projekt ustawy.
Reportaż "Uwagi! TVN".
Pirola rozprzestrzeniła się na 15 krajów. Jakie są objawy zakażenia? Nasz ekspert o nowych sposobach na włamania. Jak będą działać doustne szczepionki na COVID-19 i kiedy możemy się ich spodziewać na rynku?
Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić.
Sprawdź, co należy zrobić w takiej sytuacji.
Ile będzie kosztowała energia elektryczna?
Rząd, chcąc złagodzić skutki gwałtownego wzrostu cen energii, zamroził ceny prądu. Okazuje się jednak, że wiele osób nie zmieści się w limitach wyznaczonych przez ministerstwo. Kto skorzysta z tej pomocy, a kto będzie stratny? Sprawie przyjrzała się redakcja programu "Uwaga! TVN".
Obecne ceny są jednym z głównych powodów wzmożonego oszczędzania energii elektrycznej przez wiele osób. Rząd zachęca, aby robić to zwłaszcza w godzinach szczytowego zapotrzebowania. Kiedy wypadają i gdzie można je sprawdzać?
Co można zrobić, aby obniżyć rachunki?
We wtorek 11.10 rząd przedstawił założenia projektu ustawy, który zakłada wprowadzenie limitu ceny energii elektrycznej dla sporej części odbiorców. Od 1 grudnia do końca 2023 roku ma obowiązywać maksymalna cena prądu dla tzw. podmiotów wrażliwych oraz mikro-, małych i średnich firm. Sprawdź szczegóły.
Urządzenia, które mamy w domach najczęściej zasilane są energią elektryczną. Niestety sytuacja ekonomiczno-gospodarcza i szybujące ceny energii sprawią, że strach o to, że zabraknie nam prądu, staje się bardzo realny. Co robić, kiedy go zabraknie? Jak się przygotować na taką ewentualność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Jakub Wiech, dziennikarz energetyczny.
W związku z wprowadzeniem nowej tarczy, osoby, które nie przekroczą pułapu 2 tysięcy kWh bądź 2,6 kWh zużycia, będą mogły spodziewać się niższej stawki za prąd. Jak w takim razie sprawdzić, jakie jest zużycie naszego gospodarstwa domowego? Sprawdź.