Pirola rozprzestrzeniła się na 15 krajów. Pojawiły się nowe sposoby na włamania. Jak będą działać doustne szczepionki na COVID-19? Te newsy mogły cię ominąć

Dzień Dobry TVN: co będzie w programie w czwartek, 14 września 2023 roku?
Pirola rozprzestrzeniła się na 15 krajów. Jakie są objawy zakażenia? Nasz ekspert o nowych sposobach na włamania. Jak będą działać doustne szczepionki na COVID-19 i kiedy możemy się ich spodziewać na rynku? O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie dziendobry.tvn.pl?

Pirola to nowy wariant koronawirusa. Jakie mogą być objawy zakażenia?

Pirola to nowy wariant koronawirusa, który został odnotowany już w 15 państwach na świecie - Danii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Tajlandii, Izraelu, Hiszpanii, Kanadzie, Portugalii, Australii, Niemczech, RPA, Korei Południowej i Japonii. Informacje o wzroście zachorowań płyną m.in. z Wielkiej Brytanii. Znane są objawy zakażenia pirolą.

Złodzieje mają nowy sposób na włamanie. Zobacz, jak się przed tym ustrzec

Według najnowszych danych coraz więcej osób pada ofiarą złodziei. Jak się okazuje, wraz z rozwojem technologii jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na włamania. Nasz gość Daniel Suchocki, biegły sądowy z zakresu informatyki ostrzega, na jakie zachowania powinniśmy być szczególnie wyczuleni.

- Oczywiście, standardowe metody złodziei nie zniknęły i nadal są aktualne. Dalej przestępcy obserwują mieszkanie, rzucają kilka groszy na wycieraczkę, weryfikując co kilka dni, czy pieniądz dalej leży, co oznacza, że mieszkanie jest puste. Dodatkowo często sami im pomagamy, wrzucając zdjęcia z lotniska - wytłumaczył Daniel Suchocki.

Nadchodzą tabletki na COVID-19? Tak mają działać doustne szczepionki

Naukowcy z Japonii opracowali szczepionkę na COVID-19 w postaci tabletek. Preparat ma być bardziej skuteczny, a dodatkowo jego przyjęcie nie będzie wymagało użycia igły. Japońskim naukowcom udało się opracować środek doustny, który zabija wirusa, zanim ten rozprzestrzeni się w organizmie. Na razie badania przeprowadzone zostały na małpach, jednak dały obiecujące wyniki.

Ponowne obniżenie cen prądu w 2023 roku. Na jakich zasadach?

Wkrótce wejdzie w życie rozporządzenie dotyczące 12% obniżki cen prądu dla gospodarstw domowych w 2023 roku. Informację na ten temat podała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w mediach społecznościowych.

Liam Payne trafił do szpitala. "Lekarze chcą przeprowadzić każdy możliwy test" 

Liam Payne ma poważne problemy ze zdrowiem. Kilka tygodni temu piosenkarz odwołał trasę koncertową z powodu infekcji nerek, a teraz trafił do szpitala, w którym spędzi kilka dni. Lekarze nadal nie wiedzą, jaka jest przyczyna jego dolegliwości.

- Chcą przeprowadzić każdy możliwy test, aby w pełni zrozumieć problem, ale teraz podejrzewają, że od jakiegoś czasu istnieje podstawowy problem, który się nasila - czytamy w The Sun.

Urodzinowy poranek Klaudii Halejcio. Jaką niespodziankę zrobił jej narzeczony?

Klaudia Halejcio obchodziła 33. urodziny. Z tej okazji jej ukochany przygotował prawdziwą niespodziankę. Aktorka spędziła urodzinowy poranek w doborowym towarzystwie swojego narzeczonego i małej córki Nel. Nie zabrakło pięknego wystroju i pozytywnych emocji. - Niespodzianka była dużo większa - relacjonuje gwiazda.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości