anoreksja

  anoreksja

  Artystka z bólem i szumami w uchu zgłosiła się do lekarza, a tam okazało się, że w jej uchu... zamieszkał pająk! Jak dostał się do ucha piosenkarki? Czy mogła stracić słuch?

  Wielu osobom wydaje się, że anoreksja to tylko problem płci pięknej. Tymczasem okazuje się, że chorują na nią także mężczyźni. Jednym ze znanych panów, którzy przyznali się do anoreksji był skoczek narciarski Sven Hannawald. I to właśnie jego Ewa Drzyzga zaprosiła do programu "Rozmowy w Toku". Co powiedział o swojej chorobie? Czy dodał odwagi tym mężczyznom, którzy próbują wyjść z anoreksji? Na czym polega terapia dla osób chorujących na tę chorobę? Zapraszamy na dzisiejszy odcinek programu "Rozmowy w Toku".

  Blogerka modowa Julia Kuczyńska - "Maffashion" była gościem Dzień Dobry TVN. Najpierw spotkała się w Wami na czacie, a potem zadawali jej pytania Dorota Wellman i Marcin Prokop. Dlaczego informuje wszystkich o tym, że ma wiele rzeczy za darmo? W jakim wieku się usamodzielniła? Jak się zarabia na blogu? Czy praca sprawia jej przyjemność? Czy "Maffashion" choruje na anoreksję?

  Są kobiety, które liczą kalorie nawet wtedy, kiedy są w ciąży. Dlaczego zależy im bardziej na tym, żeby dobrze wyglądać w lustrze niż urodzić zdrowe dziecko? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, dyskutowaliśmy z Agatą Ziemnicką-Łaską – psycholożką, dietetyczką i oczywiście mamą, oraz z ginekologiem dr. Grzegorzem Południewskim. Jak lekarze rozpoznają, czy kobieta w ciąży się głodzi?

  Anoreksja to bardzo duży problem, dlatego Ewa Drzyzga ponownie będzie gościć kobiety zmagające się z tą chorobą. Chce pokazać, jak wyglądają relacje między córkami-anorektyczkami a ich matkami. Spróbuje również uświadomić matkom, jak ich córki postrzegają świat. Czy to odniesie jakikolwiek skutek? Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego odcinka Rozmów w toku.

  Czym jest dla Goka Wana jedzenie? Kiedy stało się dla Goka najgorszym wrogiem? Jaka była jego największa waga? I czy właśnie z powodu swojej otyłości nienawidził luster i ćwiczeń? Dlaczego był prześladowany w szkole? Kiedy Gok Wan zorientował się, że podobają mu się chłopcy? Jak na jego coming out zareagowali rodzice? Kiedy zaczął się głodzić i czy to prawda, że Gok Wan próbował popełnić samobójstwo? Zobaczcie stylistę, projektanta mody i prezentera telewizyjnego Goka Wana w bardzo intymnej rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Anną Senkarą.

  "To wszystko to miks nerwów i nadziei", "Wiatr to najcięższy element całego sportu". Zdiagnozowano u niego ciężki przypadek depresji i syndrom wypalenia. O tym, jak walczył z chorobą, z anoreksją i ze strachem Sven Hannawald opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Senkarze. Czy nosi w sobie gen, który powoduje, że umie odgrodzić się od otoczenia? Co czuje skoczek rzucający się w przepaść? Czy strach to chleb powszedni dla skoczka? Ile sekund trwa skok?

  Karolina Otwinowska przez 11 lat zmagała się z anoreksją, a później zachorowała na bulimię. Teraz, choć jeszcze nie całkiem wyleczona, pomaga innym. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o początkach choroby, swojej walce i o tym, jak próbuje pomoc innym chorym.

  Uzależniamy się nie tylko od alkoholu, nikotyny i innych substancji psychoaktywnych. Jedzenie też może stać się obiektem naszego pożądania i efektem przymusu. Gościem Dzień Dobry TVN była psycholog Monika Dreger. Czy każdy może uzależnić się od jedzenia, a może są osoby szczególnie narażone na tę dolegliwość?

  Anoreksję uważa się za "chorobę kobiecą" jednak, jak się okazuje, dotyczy ona również mężczyzn. O swojej walce z anoreksją opowiedział niedawno znany skoczek narciarski Sven Hannawald. W studiu Dzień Dobry TVN o "męskiej anoreksji" rozmawialiśmy z projektantem mody Robertem Kupiszem i dr. n. med. Cezarym Żechowskim.

  Aż 80 procent nastolatków twierdzi, że filmy opowiadające historie innych ludzi pozwalają im lepiej zrozumieć otaczający ich świat. Chcą oglądać filmy o przyjaźni, kompleksach, o problemach z akceptacją siebie, konfliktach i relacjach z rodzicami, o samobójstwach, anoreksji i bulimii. Skąd zatem zalew kina niezaangażowanego i traktującego powierzchownie ludzkie relacje? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Łukasz Simlat, Ilona Ostrowska oraz Maciej Jakubczyk.

  Na tę często śmiertelną chorobę zapadają już nawet 11 - latki. Przestają jeść, bo uważają, że są za grube. Jak widzą siebie i swoje ciało anorektyczki i ile to wyobrażenie ma wspólnego z rzeczywistością? Skąd bierze się u anorektyczek dychotomiczny obraz ich ciała? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Karolina Otwinowska, która przez 11 lat zmagała się z anoreksją, psycholog Monika Dreger oraz dietetyczka Anna Jelonek.

  Mówią o sobie, że są motylkami, spotykają się na internetowych forach i wymieniają radami ... jak nie jeść: anorektyczki. O niebezpieczeństwach związanych z anoreksją, granicą między odchudzaniem , a chorobą, a także o tym gdzie szukać pomocy spytaliśmy Elżbietę Sas z fundacji "Drzewo Życia" i Izabelę Milczanowską, która chorowała na anoreksję.

  Aleksandra Bogucka przed metamorfozą była niepewną siebie kobietą o nieatrakcyjnym uśmiechu. Wyniszczone anoreksją zęby zostały poprawione, opadająca skóra na twarzy podniesiona, ale co najważniejsze, Ola przełamała się, i założyła sukienkę odsłaniającą zgrabne nogi. Teraz czuje się rewelacyjnie. Choć przyznaje, że nadal trudno jej zobaczyć siebie tak jak widzą ją inni. - Wszyscy widzą mnie jako szczupłą osobę, a ja widzę zupełnie inaczej - mówiła w Dzień Dobry TVN bohaterka metamorfozy. Zobacz przez co musiała przejść Ola Bogucka!