Jako modelka w rozmiarze "zero" borykała się z anoreksją i bulimią. Dziś "Apolonka" kocha każdy centymetr swojego ciała

Czy rozmiar ma znaczenie w modzie?
Od kilku lat toczy się dyskusja na temat wyśrubowanych standardów w modelingu. Doskonale o tym wie Magdalena Zalejska, która jako modelka w rozmiarze "zero" walczyła z bulimią i anoreksją. Dziś jest jedną z najpopularniejszych polskich modelek plus size. O swojej historii opowiedziała naszemu dziennikarzowi Mateuszowi Hładkiemu.

"Apolonka" jako modelka "zero"

Magdalena Zalejska, znana jako "Apolonka" swoją przygodę z modelingiem rozpoczęła w wieku 16 lat. Wówczas nosiła rozmiar "zero", a o ciałopozytywności nie mówiło się zbyt wiele: - Nigdy nie sądziłam, że jestem szczupła. Zawsze patrząc w lusterko, uważałam się za grubą – tu można było coś schudnąć, tam można było coś schudnąć. Tego nie było końca – wyjawiła w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Presja związana z idealnym ciałem wpędziła modelkę w depresję, bulimię i anoreksję . - Przez cztery lata oszukiwałam swoich obserwatorów, że u mnie jest wszystko dobrze, że dalej jestem szczupła – wspominała. Po latach walki z samą sobą zrezygnowała z katowania organizmu i postanowiła zostać modelką plus size .

- To były lata pracy. Myślę, że różne ćwiczenia psychologiczne i terapeutyczne bardzo mocno na to wpłynęły – mówiła.

"Apolonka" jako modelka plus size

Obecnie "Apolonka" kocha każdy milimetr swojego ciała i prężnie rozwija karierę jako modelka plus size. Choć w XXI wieku powstało wiele kampanii na temat ciałopozytywności i samoakceptacji, to przykład Zalejskiej pokazuje, że wciąż jest ich za mało, a dziewczyny zrobią wszystko, by utrzymać rozmiar "zero". Dowiedz się z naszego materiału wideo, jakie rady ma Magdalena Zalejska dla początkujących modeli.

Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Alexander McQueen obchodziłby dziś urodziny. Jak "chuligan mody" zrobił krótką, lecz spektakularną karierę?

Mimo niedosłuchu został DJ-em. "Wszystko zaczęło się, kiedy założyłem pierwszy aparat"

Terenów zielonych w Polsce systematycznie ubywa. "Niestety w naszej kulturze drzewo nie jest otoczone kultem"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

podziel się:

Pozostałe wiadomości