- W mojej rodzinie są kobiety wagi - tłumaczy terapeutka Aleksandra Dejewska, która przed laty walczyła z zaburzeniami odżywiania.
Od kilku lat toczy się dyskusja na temat wyśrubowanych standardów w modelingu. Doskonale o tym wie Magdalena Zalejska, która jako modelka w rozmiarze "zero" walczyła z bulimią i anoreksją. Dziś jest jedną z najpopularniejszych polskich modelek plus size. O swojej historii opowiedziała naszemu dziennikarzowi Mateuszowi Hładkiemu.
Karolina Davreux jest w bardzo trudnej sytuacji życiowej: przez problemy związane z rodziną i szkołą wpadła w depresję, co poprowadziło ją w stronę anoreksji, a następnie - bulimii. Dziewczyna trafiła do fundacji Światło Dla Życia prowadzonej przez byłą dziennikarkę Ewę Galus-Raczyńską, dzięki której może uczestniczyć w 6-tygodniowej terapii zamkniętej, podczas której uczestniczy w sesjach terapeutycznych i spotkaniach z dietetykiem. Niestety, ze względu na polskie prawo, które uznaje bulimię za zaburzenie, a nie chorobę, nie może liczyć na pieniądze z NFZ-u. Nastolatka, by zwrócić pieniądze za terapię, zorganizowała zbiórkę pieniędzy. Planuje również koncert charytatywny. W Dzień Dobry TVN Karolina opowiedziała o tym, jak wygląda życie z zaburzeniami żywienia i o planach na przyszłość. Czy zostanie polską Adele?
Coraz więcej polskich nastolatek zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Bywa, że objawy są przez długi czas ukryte. Chorzy izolują się od bliskich. Zmienia się ich osobowość. Jak rozpoznać pierwsze objawy bulimii czy anoreksji? Rodzicom w takich chwilach często towarzyszy bezsilność. Jak pomóc? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: dr hab. n. med. Katarzyna Kucharska i prof. Janet Treasure.
Ania Gruszczyńska ma 31 lat i od 15. roku życia choruje na bulimię. Jak mówi, od dwóch lat jest "czysta". Co było motywacją do wyjścia z nałogu? Kto jej w tym pomógł? Co daje Ani prowadzenie bloga, na którym opisuje swoje zmagania z bulimią?