Złota rączka – usługi potrzebne natychmiast. Na czym polegają usługi złotej rączki i ile można zarobić?

Aktualizacja:
Dłonie mężczyzny i zestaw narzędzi

Złota rączka to zawód stary jak świat, ale wciąż popularny. Usługi złotej rączki przydają się już nie tylko emerytom i samotnym kobietom, ale także całym rodzinom, ponieważ jesteśmy coraz bardziej zapracowani. Ile zarabia złota rączka do wynajęcia i co wchodzi w skład usług złotej rączki?

Dobry fachowiec, złota rączka, jak nazwa wskazuje, potrafi zająć się niemalże wszystkim. Do usług złotej rączki zaliczyć możemy prostą mechanikę, bardziej skomplikowaną hydraulikę, czy nawet prace stolarskie. Złota rączka na telefon, do wynajęcia, to wolny zawód, który wciąż może być całkiem opłacalny.

Złota rączka na telefon – na czym polega wykonywanie zawodu i kto może zostać złotą rączką?

Co to znaczy złota rączka? Chyba nie można odpowiedzieć inaczej, niż „spec od wszystkiego”. Usługi złotej rączki bywają bardzo zróżnicowane, dlatego osoba pracująca na tym stanowisku musi posiadać wiedzę w każdej dziedzinie. Złota rączka to zatem trochę budowlaniec, a trochę elektryk , osoba znająca się na stolarce i sprawnie wymieniająca koła w samochodzie, majsterkowicz i konserwator. Złota rączka nie jest prostym zawodem, ale niesie ze sobą wiele korzyści.
Każdy może oferować usługi złotej rączki , ale najczęściej prawdziwymi fachowcami, złotymi rączkami, zostają osoby z wykształceniem technicznym , które ukończyły zawodówkę. Zwykle są to szkoły o profilu elektrycznym, elektromechanicznym itp. W dużym stopniu prawdziwe umiejętności i możliwe usługi złotej rączki weryfikuje życie, dlatego w tym zawodzie najcenniejsze jest doświadczenie. Często możemy zresztą spotkać osoby o zupełnie innym wykształceniu, ale bogatym doświadczeniu w pracy jako złota rączka do wynajęcia .

Złota rączka – usługi jako legalne wykonywanie zawodu. Co trzeba zrobić?

Istnieje kilka metod zarabiania na życie jako złota rączka. Jeśli chcemy pracować w ten sposób, to możemy wystawiać ogłoszenia w różnych serwisach internetowych i działać jako złota rączka na telefon (lub sms). Jeżeli chcielibyśmy pozyskiwać jeszcze więcej zleceń, to warto pomyśleć nad stworzeniem własnej strony internetowej oraz zatrudnieniu pomocnika .
Praca jako złota rączka do wynajęcia wymaga od nas założenia działalności gospodarczej. Zgodnie z definicją ustawową, świadczymy wówczas celowe i zaplanowane działania dochodowe. Chcąc zdobyć niezwykle cenne doświadczenie, a jednocześnie nie zajmować się stroną organizacyjną nowej firmy, możemy zdecydować się na zatrudnienie w firmie, która poszukuje złotej rączki .

Co wchodzi w skład usług złotej rączki? Czym zajmuje się fachowiec „od wszystkiego”?

Na rynku usług możemy spotkać się zarówno z wyspecjalizowanymi w konkretnej dziedzinie fachowcami, złotymi rączkami „od wszystkiego” , jak i wieloma ofertami mieszanymi. Często zdarza się zobaczyć ogłoszenie, w której ktoś – jako złota rączka – oferuje kładzenie kafelków , a jednocześnie hydraulikę . Z tego też powodu trudno jednoznacznie wskazać, które umiejętności i usługi wchodzą w skład zawodu złotej rączki, a które już nie. Załóżmy jednak, że mamy do czynienia z naprawdę „uniwersalnym” fachowcem. Jakiego rodzaju prace możemy zlecić złotej rączce? Oto przykłady:
Prace hydrauliczne – usługi złotej rączki będą obejmowały w tym zakresie wymianę i instalację rur, układów wodno-kanalizacyjnych, montaż lub dokręcanie baterii łazienkowych, wymianę uszczelek, udrażnianie zapchanych zaworów.
Prace elektryczne – od złotej rączki na wynajem możemy wymagać zarówno naprawy obluzowanego gniazdka, dokręcenia żarówek, jak i wymiany instalacji elektrycznej.
Prace mechaniczne – dotyczą wszystkich prac siłowych, przy których nie obędzie się bez specjalnych narzędzi.
Prace remontowo-naprawcze – ogólna kategoria usług złotej rączki, które mogą obejmować naprawę telewizora, wymianę kafli w kuchni, położenie parkietu, malowanie, a także montaż i podłączanie urządzeń AGD i RTV.
Prace stolarskie – złota rączka na telefon lub wynajem z reguły oferuje też proste naprawy mebli, lakierowanie oraz montaż. W skład usług złotej rączki mogą wchodzić też prace tapicerskie, ale zależy to od konkretnego fachowca.
Pozostałe drobne prace – złota rączka może wykonywać różne czynności. Czasem może się zdarzyć, że złota rączka na telefon otrzyma prośbę od starszej osoby o wytrzepanie dywanu, wyniesienie czegoś cięższego z domu lub nawet posklejanie stłuczonego kubka. Złota rączka to zawód pełen przygód!

Ile zarabia złota rączka?

Zarobki w tym zawodzie różnią się w zależności od usług złotej rączki i od tego, czy działa samemu, czy też zatrudnia pomocników, którzy przyjmują inne zlecenia. W przypadku zatrudnienia w firmie liczy się doświadczenie w zawodzie, które wpływa na zarobki. Szacuje się jednak, że na rynku usług złota rączka to jeden z najbardziej opłacalnych zawodów ! Ceny za usługi złotej rączki są różne i wahają się w przedziale od 40 zł do nawet kilkuset w przypadku większych zleceń.
Mediana wynagrodzenia konserwatora, złotej rączki i w podobnych zawodach wynosi niecałe 2800 zł brutto . Najlepsi fachowcy (1/4) są w stanie zarabiać ponad 3500 zł brutto na miesiąc. Statystyki te dotyczą zatrudnienia na umowie o pracę. Zakładając jednak prywatną i odnoszącą sukcesy firmę, zarobki mogą wyglądać zupełnie inaczej!
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości