Wyróżnił cztery typy rodziców. Do którego z nich należysz?

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
edziecko.pl
Macierzyństwo nie musi być usłane różami
Macierzyństwo nie musi być usłane różamiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Pewien tata postanowił w żartobliwy sposób przedstawić w sieci obserwacje, które poczynił pod szkołą swoich dzieci. Na tiktokowym profilu @mrjackskipper zamieścił nagranie i nawiązał do czterech charakterystycznych typów zachowań rodziców.

Cztery typy rodziców

Na pierwszy rzut poszły zaangażowane mamy, które wiedzą wszystko o wszystkich. Zazwyczaj są uśmiechnięte i miłe, jednak za plecami potrafią wbijać szpileczki. Typ drugi to rodzic, który notorycznie się spóźnia. W biegu zawsze towarzyszy mu dziecko. Stale pośpiesza i ucisza malucha.

Trzecia grupa to opiekunowie, którzy uciekają od kontaktów społecznych. Spotkania wzrokowe są dla nich krepujące, więc unikają ich jak ognia. Czwarta obserwacja dotyczyła rodziców, którzy zawsze wyglądają jakby byli "na kacu". Zdezorientowani, oszołomieni, szukają swojego miejsca na uboczu.

Rodzice i ich nawyki

Jak się okazuje, obserwacje ojca były słuszne. W komentarzach wiele osób przyznało, że w poszczególnych kategoriach widzą siebie. Żartobliwe nagranie uświadomiło im, jak wyglądają w oczach innych.

- "Jestem tym, który czuje się wśród innych mam niezręcznie", "Sama prawda. Widzę każdy z tych typów rodziców", "Jestem tym, który zawsze ma słuchawki na uszach i unika kontaktu wzrokowego. Nikt wtedy ze mną nie chce rozmawiać" - pisali internauci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maskot/GettyImages

Pozostałe wiadomości