Co wiemy na temat uprowadzenia Krzysztofa Olewnika? Jakie intencje mieli porywacze, skoro nie zależało im na okupie? Czy porwanego można było uratować? Dlaczego w śledztwie popełniono tak wiele błędów? Czy winni zostaną ukarni? Co oznacza, że ojciec Krzysztofa "zna prawdę w 90 procentach"? Jak po 10 latach od tragedii czuje się Włodzimierz Olewnik? Z prowadzącymi Dzień Dobry TVN, o jednej z największych afer kryminalnych w naszym kraju, rozmawiał Robert Socha, dziennikarz „Superwizjera” TVN i autor dokumentu o Krzysztofie Olewniku „Nie chodziło o okup”, którego premiera już dziś o godzinie 23:30 w TVN. Zapraszamy!
Wśród cennych zabytków, które w 2000 r. zostały odebrane przemytnikom był rękopis zawierający fragmenty Biblii napisanej po syryjsku w aramejskim dialekcie. Według policji tureckiej rękopis może mieć od 1500 do 2000 lat, jednak eksperci są podzieleni, co do jego pochodzenia i autentyczności. Gościem Dzień Dobry TVN religioznawca prof. dr hab. Wojciech Gajewski. Jak sprawdza się autentyczność dokumentów? Ile jest ewangelii? Dlaczego tylko cztery z nich są tak spopularyzowane? Czy "Biblia" z Ankary może być przyczyną sporu między islamem a religią chrześcijańską? Co zawiera ewangelia Barnaby?
A we wtorek w Dzień Dobry TVN: przedstawiamy ludzi, którzy musieli znaleźć odpowiedź na temat swojej prawdziwej tożsamości. Wzbudzamy również emocje: jak na zdrowie fizyczne i psychiczne wpływa ”życie na kredycie"? Bądźcie z nami we wtorek o 8.00! Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, by w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, miłość, nadzieja i spokój! Redakacja Dzień Dobry TVN życzy Wam serdecznych spotkań z najbliższymi, smacznego jajeczka i wesołego Alleluja! Specjalne świąteczne życzenia mają dla Was Dorota Wellman i Marcin Prokop :-)
Dwie polskie reżyserki zostały nagrodzone na World Media Festival 2015 w Hamburgu. Film Ewy Ewart „Zdobyć miasto" otrzymał złoto w kategorii „Historia", a Małgorzaty Łupiny „Trzy na godzinę" - w kategorii „relacje międzyludzkie i wartości". W Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Łupinę. Dlaczego postanowiła nagrać film o gwałconych kobietach w Indiach? W jaki sposób wybiera tematy do reportaży? Co jest najtrudniejsze w robieniu filmów dokumentalnych? Co się stało z bohaterkami jej reportażu?
Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak zabrał nas do Wilanowa w Warszawie. Dlaczego w Wielką Sobotę znalazł się właśnie tam? O jakich tradycjach wielkanocnych opowiedział?
W Indiach, w ciągu godziny gwałci się średnio trzy kobiety. Anna Dereszowska w dokumencie TVN Style „Trzy na godzinę” dotarła do w bestialsko zgwałconych dziewczynek. Bohaterki materiału przyjechały do Polski, by poddać sie operacji plastyki ścian pochwy. Zabieg przeprowadził dr Andrzej Barwijuk, ginekolog plastyk, którego zaprosiliśmy do studia Dzień Dobry TVN. Na czym polegał ginekologiczny zabieg? Czy operacja się udała? Jakie są rokowania? Czy dziewczynki kiedykolwiek będą mogły urodzić dziecko?
We wtorek, w skutek awarii, 40 tureckich miast zostało pozbawionych prądu. Co by się stało, gdyby spełnił się scenariusz z książki Marca Elsberga "Blackout" i nagle cała Europa zostałaby bez prądu? Fikcja literacka, a może zagrożenie jest coraz bardziej realne? Czy jesteśmy przygotowani na taką ewentualność? Jak byśmy sobie wówczas mogli poradzić? Czym są inteligentne liczniki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Piotra Koniecznego, specjalistę ds. bezpieczeństwa w sieci oraz Wojciecha Klickiego z Fundacji Panoptykon.
Dzień Dobry TVN zawsze blisko widzów. Bądźcie z nami w Wielką Sobotę! Natalia Kukulska - będzie chciała mówić o muzyce, ale my chcemy także poznać sekret jej szczęśliwego małżeństwa. Co jeszcze? Czy laureat filmowego Orła był orłem na studiach? Piotr Głowacki o swoich czterech szkołach teatralnych i 75 profesorach. W programie także: czesał Coco Chanel i był niezłym ekscentrykiem. Podążamy śladami Antoniego Cierplikowskiego - polskiego króla paryskich fryzjerów. Program poprowadzi Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.
Za co Dorota Wellman lubi i ceni Marcina Prokopa? A Wy za co lubicie Prokopa? :-)
Deszcz, śnieg, niskie temperatury... Przed taką pogodą Bartek Jędrzejak schronił się w łódzkiej palmiarni, którą porównał do biblijnego ogrodu. Tam temperatura sięga 18 stopni Celsjusza. A jakiej aury możemy spodziewać się dzisiejszego dnia i w czasie nadchodzących świąt? Czy czeka nas wielkanocna zima?
W wieku 21 lat podbiła globalny rynek mody, a następnie go rzuciła. Dlaczego? O kulisach modowej branży Małgosia Bela opowiedziała Kindze Rusin. Całą rozmowę zobaczycie już w sobotę w Dzień Dobry TVN. Zapraszamy!
A w programie: dzięki diecie i ćwiczeniom schudła 65 kilogramów! Zobacz, jak wspierać partnera, kiedy jest na diecie. Kinga Rusin i jej spotkanie z super modelką Małgorzatą Belą. Brutalnie zgwałcone nastolatki z Indii, które przeszły operację w Polsce. Operacja małej Julki, którą udało się sfinansować dzięki papieżowi Franciszkowi. Rudzi - kiedyś wyśmiewani dzisiaj modni. Czy stereotypy o rudych są dalej utrwalane? A także Bartek Jędrzejak w poszukiwaniu roślin biblijnych. A Dorota Wellman i Marcin Prokop zdradzą swoją filmową tajemnicę! Bądźcie z nami jutro od 8:00!
W Wielki Czwartek obchodzimy święto kapłanów. Dlatego dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska spotkała się z ks. Janem Kaczkowskim. O jakim zawodzie marzył jako młody chłopiec? Czy ks. Kaczkowski żałował kiedyś swojej decyzji o pójściu do syminarium? Czy zanim został kaplanem miał dziewczynę? Jak bardzo się zmienił odkąd został księdzem? Po co ks. Kaczkowski leci do Australii? Wysłuchajcie tej niezwykłej opowieści o kapłaństwie, szczęściu, chorobie i "przeprowadzaniu ludzi na drugą stronę".
Skorzystajcie z naszego wielkanocnego poradnika i zobaczcie, jak przygotować świąteczne babeczki lub stroik wielkanocny, jak przystroić wielkanocny koszyczek oraz, jak wykonać "gazetowe pisanki"!
Bartek Jędrzejak wybrał się do Stąporkowa - "miasta kaloryferów". To właśnie tam produkowano historyczne już dziś żeliwne kaloryfery żeberkowe. W anturażu największego grzejnika na świecie, Bartek opowiedział o dzisiejszej pogodzie. Odczuwalny spadek temperatur - to stan faktyczny. Czego możemy się jeszcze spodziewać?
Z plakatu wyborczego patrzy na nas Karol Wojtyła wystylizowany na polityka, a na plakacie widnieje napis" Twój kandydat w codziennych wyborach". Kto wymyślił tę kontrowersyjną kampanię i po co? O tym, w dziesiątą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Tomaszem Kempskim, rzecznikiem Centrum Myśli Jana Pawła II. A co Wy myślicie o tej kampanii? Piszcie w komentarzach!
Łódzka szkoła zbudowała kurnik, a kurami zajmują się uczniowie tej szkoły. Skąd wziął się pomysł, by do szkoły ściągnąć kury? Jak dzieci zareagowały na kury? Czy kury mają swoje imiona? Czy nie przeszkadzają dzieciom w nauce? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
A w programie: edukacja po duńsku, czyli wychowanie seksualne w formie porno dla 13-latków, a Agnieszka Szulim po japońsku. Poruszająca rozmowa z ojcem Kaczkowskim. Ogrzejemy Bartka Jędrzejaka przy pomniku największego na świecie kaloryfera w Stąporkowie. Sprawdzimy, co słychać u rodziny Łopacińskich, którzy są w podróży dookoła świata. Węże 2015 - gorąca relacja Filipa Chajzera z gali najgorszych filmów roku. Beciki dla oddziałów położniczych – niezwykła akcja mamy dla mam! Bądźcie z nami od 8:00 Zapraszamy w imieniu Doroty Wellman i Marcina Prokopa!
Do 1 kwietnia obowiązywał zakaz używania przypraw w barach mlecznych. Na szczęście Ministerstwo Finansów ustawę znowelizowało. W ślad za unoszącymi się oparami dotychczasowego absurdu, udał się zniesmaczony Filip Chajzer. Dlaczego nie można było używać innych przypraw niż sól? I jakie były konsekwencje nieprzestrzegania rygorystycznego rozporządzenia?
Już jutro w Dzień Dobry TVN: święta coraz bliżej - najwyższy czas poznać sekret tradycyjnego, wielkanocnego żurku. Pokażemy Wam, jak samodzielnie, łatwo i tanio, ale wyjątkowo udekorować dom na święta. Poznacie najnowszą modę wśród fanów hulajnóg, a także dowiecie się, jak zmusić do nauki dziecko, które ma awersję do książek. Bądźcie z nami jutro od 8.00!
Od teraz fani hulajnóg mają swój wkład w modę sportową. Jutro w Dzień Dobry TVN Łukasz Jemioł i Biba o modzie, która z Włoch przywędrowała na polską ziemię. Musicie to zobaczyć!
Bojownicy państwa islamskiego nagrania z egzekucji zamieszczają w Internecie. Tego typu film pokazał na lekcji religii ksiądz w jednym ze szczecińskich liceów. Oburzeni byli zwłaszcza rodzice. Czy tak powinny wyglądać lekcje religii w szkołach? Po co ksiądz pokazał uczniom tak drastyczny film? Jakie będą tego konsekwencje? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy ksiądza Kazimierza Sowę i psycholog dr Aleksandrę Piotrowską.
Jak czuje się człowiek, który z dnia na dzień traci dach nad głową? Kogo może dotknąć problem bezdomności? Co w takiej sytuacji robić? Gdzie szukać pomocy? Dlaczego ludzie bezdomni tak rzadko zgłaszają się do specjalistycznych ośrodków? Czego się boją? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Leszka Mostowskiego, bohatera naszego materiału oraz Krzysztofa Bankowieskiego, któremu udało się wyjść z bezdomności.
[UWAGA: TO BEDZIE HIT!!! ] Dorota Wellman, Marcin Prokop, Kuba Wesołowski i Maciej Musiał spotkali się na planie filmu w reżyserii Piotra Adamczyka! Więcej informacji już w środę w #DDTVN! Oglądajcie koniecznie!
Radiowej Trójce stuknęły 53 lata. Czym różni się ta stacja od innych? Dlaczego warto słuchać radia? O tym dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia Magda Jethon, Natalia Kukulska, Robert Kantereit i Hirek Wrona.
Jutro w Dzień Dobry TVN: masz grubego zwierzaka? Pokażemy Ci, jak go odchudzić. A także powiemy, gdzie szukać miłości oraz kto, jak i dlaczego śledzi każdy Twój krok w centrum handlowym. Warto być z nami jutro o 8.00! Program poprowadzą Dorota Wellman i Marcin Prokop.
Po tygodniu nieobecności, prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop bardzo się za Wami stęsknili. Swój dzisiejszy, pełen entuzjazmu nastrój porównali do stęsknionego i szczęśliwego psiaka, który po całym dniu rozłąki wita swojego pana w drzwiach. A jak Dorota wita Marcina?
Czym, dziś, jest dla nas Wielki Post? Czy podobne okresy wstrzemięźliwości występują w innych religiach, czy są rygorystycznie przestrzegane? O potrzebach duchowych i wymogach religijnych rozmawialiśmy z antropologiem prof. Janem Suligą i aktorką Ewą Ziętek. A Wy, stosujecie się do zasad religijnych?
Jutro: Powiemy czym zajmują się żony w Hollywood, Charles Daigneault sprawdzi co zostało po rewolucjach Magdy Gessler, a Ania Lewandowska pokaże jak trzymać formę w ciąży! Dorota i Marcin zapraszają od 8.00!