"Piłka nożna jest solidarna z Ukrainą" - podano w oficjalnym komunikacie.
Po napaści Rosji na Ukrainę wiele dzieci jest przestraszonych. Maluchy i nastolatki boją się o swoją rodzinę i rówieśników. Są przerażone, że będą musiały opuścić domy, które są dla nich bezpiecznym schronieniem. Rodzice stanęli więc przed trudnym wyzwaniem: jak rozmawiać z dziećmi o ataku na niepodległy kraj? Tematem zajęli się reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Po tym jak Wladimir Putin wydał polecenie ataku na Ukrainę, w ciągu 5 dni życie straciło co najmniej 16 dzieci, a 45 zostało rannych. Do tragedii często dochodzi w korytarzach humanitarnych, które są ostrzeliwane przez rosyjskie wojska. - Nie mamy czasu na rozpacz, jesteśmy bardzo źli. Jeśli wróg tu przyjdzie, to będziemy nie tylko leczyć – podkreśla dyrektor kijowskiego szpitala.
Ich miłość jest niezmienna, choć bardzo zmieniła się sytuacja kraju, dla którego są parą prezydencką. Ukraina mierzy się z atakiem zbrojnym ze strony Rosji. On stoi na froncie z obywatelami i ucieka śmierci, ona wspiera go w każdym momencie tej walki. Ich miłość to gotowy scenariusz na film.
W obliczu wojny w Ukrainie Polacy zjednoczyli się i pomagają sąsiadom za wschodniej granicy tak, jak potrafią. Otworzyły się nasze serca, a wdzięczność Ukrainek i Ukraińców dalej napędza nas do działania.
Osobowość dyssocjalna to trwałe zaburzenie osobowości, nazywane także psychopatią. Charakteryzuje się przede wszystkim niezdolnością do nawiązywania zdrowych relacji oraz brakiem głębszych uczuć.
Każdy z nas oglądał filmy opowiadające o końcu świata, wojnie nuklearnej, kataklizmach czy najazdach obcych cywilizacji. Filmy te zazwyczaj kończyły się zniszczeniem świata i istniejącego, dobrze znanego nam porządku. Katastrofizm to postawa, która wyraża przeświadczenie o nadchodzącym końcu.
Wiosną kobiety chętniej sięgają po jasne, delikatne i pastelowe kolory. Znajdzie to swoje odzwierciedlenie nie tylko w stylizacjach, ale również na paznokciach. Jaki manicure będzie modny? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Joanna Bandurska.
W poniedziałek 28 lutego media obiegła informacja, że prezydent Ukrainy podpisał wniosek o przyjęcie swojego kraju do Unii Europejskiej. Wcześniej tego dnia zwrócił się z apelem o natychmiastową akcesję państwa do wspólnoty na podstawie specjalnej procedury.
Rysowanie dla wielu osób to bardzo wymagająca umiejętność. Często wydaje się, że tylko ludzie szczególnie uzdolnieni mogą zajmować się rysunkiem. Bardzo dużym wyzwaniem wydaje się szczególnie rysowanie zwierząt. Okazuje się jednak, że po poznaniu kilku podstawowych zasad, praktycznie każdy może zrobić szkic jelenia.
"Jesteśmy po miniślubiku. Mamy do siebie więcej praw" - ogłosiły w sieci.
Ojcowski Park Narodowy, położony 20 km od Krakowa, jest najmniejszą tego typu jednostką w Polsce. Warto wybrać się tam na jeden dzień lub nawet cały weekend, aby odpocząć od codziennych trosk w otoczeniu wspaniałej przyrody i ciekawych zabytków.
Wszystkie auta wjeżdżające do Polski muszą mieć ważne OC, dlatego firmy ubezpieczeniowe zdecydowały się na rozwiązanie, które zdejmie ten obowiązek z obywateli Ukrainy.
Hamida Alsayed i Assef Salloom dziewięć lat temu znaleźli schronienie w Polsce, uciekając przed konfliktem zbrojnym w Syrii. W Lublinie, który stał się ich nowym domem, postanowili otworzyć Centrum Języka i Kultury Arabskiej. Działając ponad stereotypami udowadniają, że ich dziedzictwo to taniec, muzyka, śpiew.
Irena Napierska pełni funkcję szefa kuchni w wyjątkowej restauracji. Z zaangażowaniem przygotowuje posiłki dla emerytów, którzy mają szansę integrować się przy wspólnym stole. Nieprzeciętne spotkania możliwe są dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Aktywny Senior. "Gary Babci Krysi" to nie tylko smaczne dania przyrządzane na podstawie tradycyjnych przepisów, ale i szansa na ucieczkę przed samotnością i nawiązanie nowych przyjaźni.
Nowe technologie ułatwiają nam życie, ale zdaniem Miłosza Brzezińskiego, trenera rozwoju personalnego, mogą też odbierać wcześniej nabyte umiejętności.
Franek, pomimo ciężkiej choroby, nie traci pogody ducha, a swoją chęcią do życia mógłby obdarować wiele osób. Pochodzący spod Kalisza chłopiec jest pełen optymizmu i kolejno spełnia swoje największe marzenia. O czym marzy teraz?
Według rozsyłanych w sieci postów przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow miał powiedzieć w swoim wystąpieniu, że Czeczeni "nie chcą i nie mają ochoty walczyć z narodem ukraińskim". Lecz udostępniane wideo jest montażem z tego wystąpienia - całość nie daje złudzeń, że Kadyrow wesprze Rosję.
"Są szybsi niż wszystkie pokolenia dotychczasowe".
Od kilku dni w internecie pojawia się wiele informacji o braku gotówki w bankomatach. Podobnie było również na początku pandemii w marcu 2020 r. Obawy wielu osób może dodatkowo pogłębiać fakt, że nie udało im się wypłacić pieniędzy. Skąd ten problem? Eksperci i bankowcy wyjaśniają sytuację.
Shilah ma zespół włosów niedających się uczesać. Taką fryzurę trudno okiełznać, kosmyki nie układają się nawet po użyciu specjalnych kosmetyków.
W związku z wojną w Ukrainie wiele osób stara się pomagać, jak tylko może. Ruszyły również akcje zachęcające do oddawania krwi, która w miarę potrzeb będzie przekazywana do Ukrainy celem ratowania życia cywili i wojskowych. Gdzie można oddać krew?
"Niech miłość będzie naszym wyborem".
Miłośnicy twórczości Nataszy Urbańskiej z niecierpliwością oczekiwali na premierę drugiego studyjnego albumu artystki. Płyta "Rajd 44" trafiła na sklepowe półki w listopadzie 2021 roku i natychmiast spotkała się z uznaniem fanów. W Dzień Dobry TVN wokalistka zaprezentowała utwór "Linie" i opowiedziała o promującym go teledysku.
Coraz więcej osób deklaruje chęć pomocy uchodźcom z Ukrainy udostępniając swoje mieszkania i domy, jako tymczasowe miejsca pobytu. Jest to bardzo stresujący moment nie tylko dla domowników, ale i gości. Sprawdź, o czym warto pamiętać oraz jak się zachowywać, kiedy przyjmuje się pod swój dach uchodźców.
Popularne w sieci nagranie pokazujące rzekomo zestrzelenie rosyjskiego samolotu ma już setki tysięcy wyświetleń. Nie jest autentyczne.
Atak Rosji na Ukrainę budzi nie tylko lęk i przerażenie. W jego obliczu rodzi się bunt oraz zjednoczenie. Wielu celebrytów, dziennikarzy, sportowców, ludzi z pierwszych stron gazet wyraża swoje oburzenie i jednoczy się z Ukraińcami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Mateusz Hładki w "Dzień dobry TVN" opowiedział o tych, których gesty i słowa dodają otuchy i nawołują do pomocy, wykorzystując swoje wielomilionowe zasięgi.
Jak wygląda praca na planie serialu?
"Musieliśmy podjąć niełatwe decyzje".
Ogromną popularność zdobyło w mediach społecznościowych zdjęcie pokazujące żołnierzy ukraińskich i białoruskich, którzy mają walczyć teraz z rosyjskim agresorem. Ale to stara fotografia, krąży w sieci co najmniej od sześciu lat.