Moda i Uroda

    Moda i Uroda

    Z ostatnich badań wynika, że kilka firm fałszuje informacje dotyczące materiałów, z których produkuje ubrania. W wielu przypadkach konsumenci kupowali odzież z innych tkanin niż deklarowane. O komentarz poprosiliśmy Małgorzatę Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz prof. Michała Puchalskiego z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów z Politechniki Łódzkiej.

    Nadmierny konsumpcjonizm przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego, w którym wszyscy żyjemy. Dla dobra planety warto zrezygnować ze szkodliwego nawyku, jakim zapełnianie garderoby nowymi, czasem zupełnie niepotrzebnymi rzeczami. Stare ubrania i buty pochodzące ze sklepów z drugiej ręki także nadają się do użytku, zwłaszcza jeśli zostają poddane renowacji.

    Wiosna to wprost idealny czas na metamorfozę. Z nadejściem cieplejszych miesięcy warto postawić na koloryzację, która podkreśli subtelną opaleniznę. Blond zbliżony tonacją do słodkiego, waniliowego kremu doskonale wpisuje się w tę koncepcję. Przekonują o tym doświadczeni styliści fryzur i trendsetterki, które zdecydowały się na ten modny odcień.

    Kobiety od wieków inspirują się innymi przedstawicielkami płci pięknej, które często przełamują konwencje i eksperymentują. Naśladują ich sposób bycia i styl ubierania się. A kto jest prawdziwym wzorem dla polskich gwiazd? O tym opowiedziały podczas gali Elle Style Awards 2022.