Jak idealnie wyregulować brwi? Wszystko zależy od kształtu twarzy. Ekspertka wyjaśnia

kobieta, która reguluje brwi
Jak nadać brwiom idealny kształt?
Źródło: Christopher Robbins/Getty Images
Odpowiedni kształt brwi pozwala ukryć mankamenty urody i wyostrzyć nasze atuty. Niestety regulowanie włosków nie jest proste i wiele kobiet popełnia błędy. Jak ich uniknąć? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Regulowanie brwi - o czym pamiętać?

Laura Kay uchodzi za specjalistkę od regulowani brwi. Ekspertka w rozmowie z dziennikarzami portalu "The Sun" wskazała, że podczas samodzielnej regulacji należy wziąć pod uwagę przede wszystkim: naturalny kształt brwi, ich długość (powinny mieć ok. 5 centymetrów) oraz odległość między nimi. Znaczenie ma także to w jakiej odległości od środka linii między brwiami znajduje się najwyższa część łuku brwiowego (ok. 4,5 cm).

Tajniki makijażu

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
Jak odmłodzić skórę makijażem?
Jak odmłodzić skórę makijażem?
Makijaż na Carrie Bradshaw
Makijaż na Carrie Bradshaw
Makijaż dla dojrzałej cery
Makijaż dla dojrzałej cery

Dodatkowa specjalistka wyróżniła 6 kształtów twarzy i podpowiedziała, jak wyregulować brwi, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.

Twarz w kształcie serca - jak wyregulować brwi?

Kobiety o twarzy w kształcie serca mają szerokie czoło, wyraźnie zarysowane kości policzkowe oraz spiczasty podbródek. Tym samym powinny zadbać o optyczne zmniejszenie czoła. W takich przypadkach trzeba się trzymać naturalnego zarysu brwi, ważne jest, aby zachować miękką i lekko zakrzywioną linię.

Pociągła twarz - jaki kształt brwi będzie najlepszy?

Cechą charakterystyczną tego typu twarzy jest szerokie czoło. Do tego buzia jest stosunkowo wąska, ale długa. Osoby, które mają pociągłą twarz muszą pamiętać, aby brwi nie "przytłoczyły" czoła, kości policzkowych i linii szczęki. Dlatego bardzo ważne jest, aby zachować umiar. Łuki powinny być delikatne i proste.

Twarz owalna - jaki kształt brwi wybrać?

Ten typ twarzy uchodzi za idealny. Pasuje do niego praktycznie każda fryzura i niemal każdy kształt brwi. Tym samym, kobiety, które mają owalną twarz mogą nadać swoim brwiom dowolny kształt. Mogą eksperymentować z ich długością, szerokością, a i tak będą wyglądały świetnie.

Twarz okrągła - jaki kształt brwi wybrać?

Okrągła twarz to niskie czoło, pulchne policzki. Dlatego wybierając kształt brwi trzeba się kierować tym, aby optycznie wyszczuplił on twarz oraz nieco zwęził szczękę. – Każda osoba z tym typem twarzy powinna zdecydować się na wysokie i łukowate brwi – powiedziała w rozmowie z "The Sun" Laura Kay.

Twarz kwadratowa - jaki kształt brwi będzie najlepszy?

Osoby z kwadratową twarzą mają ostrą linię szczęki i wyraźnie zarysowane kości policzkowe. Przy regulowaniu brwi należy zadbać o to, aby wydłużyć twarz i sprawić, aby szczęka wydawała się węższa. - Można to osiągnąć, kształtując brew w miękki łuk, lekko wydłużony na końcu – zaznacza Laura Kay. Równe i płaskie brwi - w tym przypadku nie będą wyglądały najlepiej.

Twarz prostokątna - jaki kształt wybrać?

Prostokątna twarz jest szczupła, ma szerokie czoło, mocno zarysowaną i szeroką szczękę. – Brwi powinny być gęste i bujne – podkreśla ekspertka. To pozwoli optycznie skrócić twarz i nadać jej zupełnie nowego charakteru.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Aktualnie czytasz: Jak idealnie wyregulować brwi? Wszystko zależy od kształtu twarzy. Ekspertka wyjaśnia

Artykuł zawiera lokowanie produktów Douglas

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Christopher Robbins/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości