Świat

Programiści zwiedzają świat śladami kultowych seriali. Jakie miejsce zrobiło na nich największe wrażenie? 

Świat

Programiści zwiedzają świat śladami kultowych seriali. Jakie miejsce zrobiło na nich największe wrażenie? 

Byli tam, gdzie kręcono "Teorię wielkiego podrywu", "Miasteczko Twin Peaks", "Przystanek Alaska" czy „Gwiezdne Wojny". Magdalena i Przemysław Czatrowscy kochają podróżować śladami filmów i seriali. Na co dzień są programistami. Warto się wyrwać z wirtualnego świata i poznać ten rzeczywisty - przekonywali w studiu Dzień Dobry TVN.  

„Geeki podróżniki” - blog podróżujących programistów 

Podróże po świecie śladami kultowych seriali i filmów  - to pasja Magdaleny i Przemysława Czatrowskich. Na co dzień Przemek robi gry komputerowe, a Magda jest programistką SAP. Razem prowadzą blog „Geeki podróżniki” oraz największą na Facebooku polską grupę o podróżach po USA.  Zwiedzają Stany śladami ulubionych seriali, ale nie pomijają też największych turystycznych atrakcji tego kraju.

Planowaliśmy wyprawę w okolicach Seattle.  Akurat chwilę wcześniej oglądałem "Miasteczko Twin Peaks", które mi się absolutnie podobało. Okazało się, że Twin Peaks jest godzinę drogi od Seattle. Powiedziałem Magdzie: nie ma opcji, musimy tam pojechać, musimy zobaczyć to miasteczko. I tak się zaczęło

-wspomina Przemysław Czatrowski.

Para była też w miejscach, gdzie kręcono "Teorię wielkiego podrywu", "Przystanek Alaska" i "Przyjaciół", a Tunezji na planie „Gwiezdnych Wojen”.

Od ponad roku towarzyszy im syn Rysio, ale nie zmieniło to sposobu podróżowania . 

Nie podróżujemy mniej, a nawet chyba więcej. Planów nie zdradzamy, mamy kilka marzeń. Bardzo byśmy chcieli pojechać do Nowej Zelandii, gdzie kręcono "Władcę Pierścieni"

- wyznała Magdalena Czatrowska. 

Podróżnicy na etacie

Nasi goście są "podróżnikami na etacie" - swoje wyprawy planują w ramach 26 dni urlopu, które mają w ciągu roku. Jak mówią, "nie rzucili wszystkiego i nie wyjechali w podróż życia”. Na swoim blogu przede wszystkim chcą pokazać, że warto podróżować i poznawać świat. Szczególnie, jeśli pracuje się w IT i większość życia toczy się pomiędzy klawiaturą a monitorem. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
49
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0