Porady stylistki

Jak dobrać buty do spodni? Radzi stylistka  Ewelina Rydzyńska

Porady stylistki

Jak dobrać buty do spodni? Radzi stylistka  Ewelina Rydzyńska

Rurki, chinosy, boyfriendy, cygaretki, a może slouchy albo haremki? Rodzajów spodni są dziesiątki. Jak dobrać do nich odpowiednie buty? Co zrobić, by wyglądać modnie, a jednocześnie nie skrócić optycznie nóg?  

W wyborze obuwia dobieranego do spodni należy kierować się  nie tylko modą, ale także wygodą. Kobiety stawiają teraz przede wszystkim na komfort. 

Nasza stylistka Ewelina Rydzyńska zaprosiła do studia trzy modelki, które zaprezentowały  stylizacje.   

Buty do spodni z prostą nogawką

To właśnie spodnie z prostą nogawką obecnie wypierają popularne od wielu lat skinny, czyli tak zwane rurki. Ten krój nie eksponuje łydki. Żeby uzyskać efekt smukłości nóg, powinno się go zestawiać z butami z szerszą cholewką. Stylistka proponuje kowbojki, które idealnie spełniają to kryterium. Drugą opcją są „ugly shoes”, czyli buty sportowe przypominające te z lat 90.  

Spodnie palazzo - jakie buty dobrać?

Druga modelka ma na sobie spodnie typu palazzo, czyli te z szeroką nogawką. Przy tego rodzaju stylizacji należy pamiętać, że może ona sprawiać wrażenie ciężkiej. Ewelina Rydzyńska ma na to radę. Lekkości dodadzą buty na wyższym obcasie. Nie jest to jednak konieczność. Palazzo można połączyć z butami „ugly shoes”. Nie będzie już wprawdzie tak lekko i subtelnie, ale za to  bardzo stylowo!

Jakie buty do chinosów?

Kiedy decydujemy się na chinosy, oprócz odpowiedniego doboru obuwia, musimy pamiętać o zachowaniu proporcji sylwetki. Do węższego dołu dobierzmy luźniejszą marynarkę. Modelka ma na sobie dresową wersję chinosów. W pierwszym wariancie prezentuje je w połączeniu z białymi tenisówkami. Moda jednak nie ogranicza się tylko do oczywistych rozwiązań. Kilkanaście lat temu Madonna wprowadziła nowy trend. Połączyła dresy z wysokimi obcasami. W ślad za nią poszła nasza stylistka, która dobrała modelce niebieskie  szpilki. Taki zabieg pięknie wyszczupla sylwetkę i wydłuża nogi.


Co sądzisz o tym artykule?
80
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0