Porady stylistki

Biustonosz bandeau – inspirowany pierwotnymi rozwiązaniami stanik opaska

Młoda kobieta wybiera bieliznę

bluecinema / Getty Images

Porady stylistki

Biustonosz bandeau – inspirowany pierwotnymi rozwiązaniami stanik opaska

Młoda kobieta wybiera bieliznę

bluecinema / Getty Images

Opaski na biust, wykonane z elastycznego materiału, kobiety zakładały już w starożytności, aby piersi nie przeszkadzały im przy codziennych obowiązkach. Ćwiczące w gimnazjonie antyczne Greczynki w ten sposób zabezpieczały swoje biusty. Biustonosz bandeau inspirowany jest właśnie takimi założeniami i dedykowany kobietom, dla których ważna jest aktywność fizyczna.

Bandeau to biustonosz opaska. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie biustu na swoim miejscu podczas aktywności fizycznej. W większości modeli nie ma osobnych miseczek ani usztywnianych fiszbin. To dobre rozwiązanie dla sportsmenek, ale nie tylko.

Biustonosz typu bandeau – krój

Terminem bandeau określa się biustonosz typu opaska , którego szerokość jest taka sama z przodu, jak i z tyłu. To najbardziej prosta forma stanika, inspirowana pierwotnymi założeniami. Ponieważ biustonosz bandeau w modelu podstawowym nie ma osobnych miseczek, nie eksponuje i nie układa piersi tak, jak inne fasony. Jego podstawowym zadaniem jest utrzymanie biustu na swoim miejscu, dlatego też powinien być wykonany z elastycznego materiału. Biustonosz bandeau nie zapewnia jednak tak stabilnego podtrzymania, jak biustonosze fiszbinowe. Niektóre fasony mają marszczenie pośrodku, które oddziela piersi od siebie. Są także dostępne modele z oddzielnymi miseczkami, ale wymagają one zastosowania fiszbin, nie są to więc staniki bandeau w klasycznej formie. Warto pamiętać, że im opaska jest szersza, tym lepiej i efektywniej podtrzymuje biust.

Biustonosz bandeau – dla kogo będzie odpowiedni?

Biustonosz opaska to idealne rozwiązanie dla kobiet aktywnych podczas zajęć fizycznych, np. aerobiku, pilatesu, jogi czy ćwiczeń na siłowni, ale nie tylko. Zalety tego stanika doceniają także kobiety, które – z różnych względów – potrzebują biustonosza również nocą, np. w przypadku dużych czy bolących piersi. Stanik opaska na co dzień jest najbardziej odpowiedni dla kobiet o biuście niewielkich rozmiarów i niezbyt ciężkim. Piersi obfite wymagają mocniejszego podtrzymania, dlatego też kobietom z dużym biustem polecane są modele fiszbinowe, które zapewniają większy komfort. Brak wyodrębnionych miseczek spłaszcza biust i powoduje, że sylwetka nabiera bardziej chłopięcych kształtów. Zawsze trzeba mieć to na uwadze, wybierając biustonosz typu bandeau .

Bandeau jako biustonosz do sportowych stylizacji

Stanik typu bandeau nadaje się przede wszystkim do strojów sportowych. Można go nosić do topów i T-shirtów. Polecany jest głównie do stylizacji, których podstawowym zadaniem jest zapewnienie swobody ruchów i wygodny, nie zaś podkreślenie sylwetki i jej kobiecych kształtów. Opaska na biust świetnie sprawdza się na siłowni czy podczas jazdy na rowerze. To dobre rozwiązanie do strojów luźnych, np. domowych, w których chcemy czuć się komfortowo. Nie będzie się natomiast dobrze prezentować pod kreacjami eleganckimi, mocno wyciętymi czy z głębokim dekoltem.

Strój kąpielowy bandeau

Bandeau to także jeden z modeli wykorzystywanych w strojach kąpielowych typu bikini , mocno eksponujących ciało. Projektanci kostiumów kąpielowych bandeau tworzą różnorodne wersje stanika opaski . Aby oddzielić piersi od siebie, stosuje się m.in. zwężenia pośrodku lub wiązanie na szyi, wychodzące ze środka biustonosza. W modelach dopasowanych do większych biustów, wymagających mocniejszego podtrzymania, wszywa się też fiszbiny i oddzielne miseczki, maskowane przez elastyczny materiał, który je pokrywa. To dobre rozwiązanie. Klasyczne, czyli miękkie, kostiumy kąpielowe bandeau dostępne są w tradycyjnych rozmiarach ubraniowych, nie zaś typowych dla biustonoszy. Dobrze będą się w nich prezentować kobiety o małym, lecz kształtnym biuście. Stanik bandeau sam w sobie nie układa piersi, dlatego tylko jędrny z natury biust będzie w nim dobrze wyglądał.

Biustonosz bandeau na specjalne okazje

Miękki bandeau to biustonosz , którego formę wykorzystują również projektanci bielizny erotycznej. W swojej najbardziej kuszącej odsłonie koronkowe bandeau dodaje seksapilu i jest elementem silnie oddziałującym na męską wyobraźnię. W tym przypadku nie odgrywa roli praktycznej, a typowo ozdobną. Stanik wykonany z koronki nie jest elastyczny i bardzo słabo spełnia funkcję podtrzymującą, która jest głównym zadaniem biustonosza fiszbinowego.

Biustonosz bandeau to dobra propozycja dla kobiet aktywnych, ceniących luźny styl i uprawiających sport. Na pewno się sprawdzi podczas codziennych zajęć.

Zobacz film: Biustonosze do spania


Biustonosze do spania. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0