"75 Soft Challenge", czyli plan treningowy z TikToka. Czy popularne wyzwanie rzeczywiście pozwala schudnąć bez wyrzeczeń?

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
glamourmagazine.co.uk, papilot.pl
Kobieta mierząca obwód talii. Odchudzanie. Powrót do formy. Aktywność fizyczna.

Zbędne kilogramy to problem, który szczególnie daje się we znaki z nadejściem cieplejszych miesięcy. Pogodna aura niesie za sobą konieczność zmiany garderoby i nierzadko przypomina nam o zaniedbaniach w treningach czy diecie. Powrót do formy ułatwić mogą motywujące porady, na które nietrudno natrafić w mediach społecznościowych. "75 Soft Challenge" to program odchudzający, który bije rekordy popularności na TikToku. Na czym polega i jakie przynosi efekty?

"75 Soft Challenge" - plan treningowy z TikToka

Osoby pragnące cieszyć się doskonałą formą i wysportowaną sylwetką z całą pewnością nie mogą narzekać na brak inspiracji. W mediach społecznościowych nieustannie pojawiają się motywujące posty, zachęcające do wprowadzenia w życie planu o zmianie nawyków. W modnej aplikacji TikTok także nie brakuje porad dotyczących odchudzania czy efektywnych treningów. Wśród nich wyróżnia się "75 Soft Challenge", czyli popularne wyzwanie gwarantujące utratę zbędnych kilogramów.

Porady dietetyków

Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

W 2020 roku zrobiło się głośno o metodzie treningowej zwanej "75 Hard Challenge". Niestety program opracowany przez mówcę motywacyjnego Andy’ego Frisellę dla wielu osób okazał się zbyt wymagający i rygorystyczny. Ścisłe przestrzeganie diety, kategoryczny zakaz spożywania alkoholu, dwa 45-minutowe treningi dziennie czy konieczność wypijania minimum 4 litrów wody w ciągu doby to zaledwie część zaleceń, które zdaniem autora wyzwania pozwalają odzyskać formę. Cieszący się coraz większą popularnością "75 Soft Challenge" z TikToka to łatwiejsza do zaakceptowania propozycja, zapewniająca nie mniej spektakularne efekty.

"75 Soft Challenge" - na czym polega?

Grono zwolenników "75 Soft Challenge" wciąż się powiększa, a użytkownicy modnej aplikacji przekonują, że dzięki popularnemu wyzwaniu można skutecznie uporać się ze zbędnymi kilogramami. Wystarczy zastosować się do czterech prostych zasad:

  1. 1Odżywiaj się zdrowo.
  2. 2Ćwicz przez 45 minut dziennie przez 75 dni. Jeden dzień w tygodniu poświęć na odpoczynek. 
  3. 3Staraj się wypijać 3 litry wody dziennie.
  4. 4Każdego dnia czytaj 10 stron dowolnej książki. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: glamourmagazine.co.uk, papilot.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tetra Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości