Spotyka się z osadzonymi, by czytać z nimi wiersze i wspólnie je interpretować. Jak wyglądają takie zajęcia?
11 listopada na Playerze pojawił się pierwszy odcinek 2. sezonu "Skazanej".
Redaktorka dziendobry.tvn.pl Berenika Olesińska porozmawiała o tym z psycholog Magdaleną Chorzewską.
Już od 25 lutego w polskich kinach będzie można obejrzeć film "Mój dług". Produkcja ta przedstawia drogę do ułaskawienia Sławomira Sikory. To mocne kino dla widzów, którzy nie unikają trudnych tematów.
Co zdecydował sąd?
Beata Pasik i Zuzanna Rogawska spotkały się w jednej celi. Pierwsza została skazana za zabójstwo, druga - za przestępstwa internetowe. Obie są dziś wolne, ale wciąż nie wiadomo, czy dane im będzie dłużej cieszyć się wolnością.
11 maja zakończyła się aukcja charytatywna rękopisu powieści Wojciecha Chmielarza pt. "Wilkołak", który został w całości napisany przez osadzonych w zakładach karnych. Na czym polega inicjatywa Fundacji Zmiana? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli pisarz Wojciech Chmielarz oraz koordynatorka projektu Liliana Nienałtowska.
Zetknięcie się z rzeczywistością jest dla byłych więźniów bardzo trudne. Muszą oni na nowo opanować tzw. czynności elementarne, które pozwolą im przetrwać. W Krakowie funkcjonuje dom dla byłych osadzonych, gdzie uczą się powrotu do rzeczywistości. Trafiają tam Ci, na których nikt nie czeka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marka Łagodzińskiego z fundacja wspierania więźniów "Sławek" oraz Marię Dąbrowską-Majewską z fundacji "Zmiana". Nasi goście są zdania, że proces resocjalizacji powinien trwać na długo przed opuszczeniem zakładu karnego. Co to znaczy? Czy każdego więźnia można przywrócić do społeczeństwa?
W radomskim więzieniu przebywają najniebezpieczniejsi więźniowie. Obecnie karę odbywa tu 1000 osadzonych. Ci wymagający specjalnego nadzoru, potocznie zwani są "enkami". Ich codzienność różni się od codzienności pozostałych więźniów. Jak wygląda ich przykładowy dzień? Kto decyduje o tym, by osadzić więźniów w pawilonie dla najniebezpieczniejszych przestępców?