W wyniku nierozważnej gospodarki rybnej i czynników klimatycznych dzisiaj dorsz jest rybą zagrożoną wyginięciem. Dotyczy to całej populacji żyjącej w Morzu Bałtyckim.
"To gatunek wysoce zagrożony".
Pracownicy łódzkiego zoo pochwalili się nowonarodzonymi mieszkańcami ogrodu. Szczęśliwymi rodzicami zostali 3-letnia Marlenka i 5-letni Vincent - wydry orientalne.
Wielka radość zapanowała we ogrodzie zoologicznym we wrocławskim zoo. A to wszystko za sprawą żółwi indochińskich. To gatunek krytycznie zagrożony wygnięciem.
Żubr to jeden z najstarszych gatunków zwierząt żyjących na ziemi. Agata Zjawińska z Dzień Dobry TVN odwiedziła "Dziką Zagrodę", czyli królestwo żubrów, gdzie opiekunowie dbają o odbudowę gatunku.
Rak to skorupiak niezwykle popularny w Polsce, niekiedy spotykany podczas urlopów nad wodą. Okazuje się jednak, że to gatunek zagrożony wyginięciem. Z tego powodu rozpoczęto proces zwiększenia ich populacji. W jaki sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Witold Strużyński z Instytutu Nauki o Zwierzętach SGGW.
Waży zaledwie 2 kilogramy, nazywa się Arnold i można go zobaczyć w warszawskim zoo. Myszojeleń, czyli kanczyl jawajski, trafił do Polski z ogrodu zoologicznego w szwajcarskim Bernie. To jeden z najmniejszych ssaków kopytnych na świecie. Jego poszukiwania trwały 30 lat, w jego odnalezieniu pomogli Polacy.
Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy fotografa Jakuba Degee, który znalazł się w gronie laureatów prestiżowego konkursu "Underwater Photographer of the Year". Zrobione przez niego zdjęcie głowomłota olbrzymiego dostało drugą nagrodę. Zobaczcie to unikatowe zdjęcie i poznajcie człowieka, który robi zdjęcia rekinom. Czy nie boi się zbliżać do tak groźnego gatunku? Od ilu lat nurkuje? I dlaczego rekiny są zagrożone wyginięciem?
Sacha Dench jest szefową działu medialnego WWT - brytyjskiej organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Tej jesieni, fanka latania i nurkowania na wstrzymanym oddechu, wyruszyła motoparalotnią z Rosji do Anglii. Dlaczego? Z miłości do natury! Sacha leci razem z łabędziami czarnodziobymi, których populacja w ciągu ostatnich 20 lat zmniejszyła się o połowę. Brytyjscy naukowcy postanowili prześledzić ich szlak, aby sprawdzić dlaczego liczba tych ptaków spada w tak zastraszająco szybkim tempie. Z latającą kobietą-ekolog szybki wywiad przeprowadził reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.