zagrożony gatunek

    zagrożony gatunek

    Waży zaledwie 2 kilogramy, nazywa się Arnold i można go zobaczyć w warszawskim zoo. Myszojeleń, czyli kanczyl jawajski, trafił do Polski z ogrodu zoologicznego w szwajcarskim Bernie. To jeden z najmniejszych ssaków kopytnych na świecie. Jego poszukiwania trwały 30 lat, w jego odnalezieniu pomogli Polacy.

    Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy fotografa Jakuba Degee, który znalazł się w gronie laureatów prestiżowego konkursu "Underwater Photographer of the Year". Zrobione przez niego zdjęcie głowomłota olbrzymiego dostało drugą nagrodę. Zobaczcie to unikatowe zdjęcie i poznajcie człowieka, który robi zdjęcia rekinom. Czy nie boi się zbliżać do tak groźnego gatunku? Od ilu lat nurkuje? I dlaczego rekiny są zagrożone wyginięciem?

    Sacha Dench jest szefową działu medialnego WWT - brytyjskiej organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Tej jesieni, fanka latania i nurkowania na wstrzymanym oddechu, wyruszyła motoparalotnią z Rosji do Anglii. Dlaczego? Z miłości do natury! Sacha leci razem z łabędziami czarnodziobymi, których populacja w ciągu ostatnich 20 lat zmniejszyła się o połowę. Brytyjscy naukowcy postanowili prześledzić ich szlak, aby sprawdzić dlaczego liczba tych ptaków spada w tak zastraszająco szybkim tempie. Z latającą kobietą-ekolog szybki wywiad przeprowadził reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.