Ludzie mają rozmaite pasje, a góry mogą być jedną z nich. Daniel Gerus swoje zamiłowanie do wspinaczki postanowił przekuć w coś dobrego i podjął się organizowania wyjątkowych wycieczek dla niepełnosprawnych dzieci.
Krywań (2494 metrów n.p.m.) to wyniosły szczyt w południowo-zachodniej części Tatr Wysokich, który swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu zakrzywionemu wierzchołkowi.
Góry Harz leżą w środkowej części Niemiec i stanowią popularny cel turystyczny mieszkańców niemieckich landów.
Dlatego warto skorzystać ze szkoleń, które prowadzą ratownicy GOPR-u? Skierowane są nie tylko dla dorosłych, ale także i dla dzieci.
Czas ferii zimowych to moment, kiedy nasze pociechy wyjeżdżają w góry na obozy i kolonie. Co spakować do plecaka, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo, a na szlaku czy na nartach niczego mu nie zabrakło?
Dolina Pięciu Stawów jest położona w Tatrzańskim Parku Narodowym. Ma długość 4 km, a jej powierzchnia wynosi około 6,5 km². Dolina jest uważana za najpiękniejszą w Tatrach, dzięki pięknym jeziorom otoczonym majestatycznymi szczytami górskimi.
Karpaty Wschodnie co roku przyciągają amatorów gór z całej Europy i nie tylko. Tamtejsze szlaki turystyczne nie należą do najłatwiejszych, ale oferują niezapomniane wrażenia. Poznaj ukraińsko-rumuńskie Karpaty Wschodnie.
Wąwóz Homole w Pieninach jest nazywany jednym z najpiękniejszych wąwozów w Polsce. Powstał około 10 tysięcy lat temu w wyniku erozji rzecznej, jego kształt został wyrzeźbiony przez potok płynący obecnie na dnie. Na terenie jaru utworzono Rezerwat Przyrody Wąwóz Homole, który chroni wyjątkowe zasoby przyrodnicze przed zniszczeniem.
Via ferrata oznacza z włoskiego "żelazną drogę". Jest to szlak turystyczny o charakterze wspinaczkowym. Podczas pokonywania go wykorzystuje się linę stalową, która ma funkcje asekuracyjne.
Góry Ałtaj znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO, obecnie są również jednym z rezerwatów biosfery. Wybierając się tam, warto odpowiednio zaplanować swoją podróż, aby móc zobaczyć jak najwięcej niepowtarzalnych miejsc i na długo zapamiętać przepiękne widoki. Sprawdź, jakie atrakcje i ciekawe miejsca warto umieścić na swojej liście "do zobaczenia".
Polskie góry – niezależnie od tego, czy celem wycieczki są Karpaty, Sudety czy Góry Świętokrzyskie – oferują turystom wiele atrakcji. Najważniejsze z nich to wyjątkowe widoki na szlakach turystycznych. Ale znajdą się też w górach atrakcje dla dzieci, które znudzą się zachwytami nad pięknem przyrody.
1096 kilometrów w 48 dni i 16 godzin przeszedł podróżnik Łukasz Supergan. Trasę zaczął w Świeradowie-Zdroju, a zakończył na Przełęczy Bukowskiej na wschodnim skraju Bieszczad. O swojej najdłuższej zimowej wędrówce opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Wybierając się na spacer po lesie lub wyprawę górską należy być dobrze przygotowanym. Szczególnie jeśli idziemy z dziećmi, warto zabrać ze sobą rozgrzewającą herbatę lub ciepły posiłek. Konrad Koterba pokazał naczynia termiczne, które sprawdzą się idealnie.
Szerpowie to lud tybetański zamieszkujący Himalaje. Bez ich pomocy nie doszłoby do skutku wiele górskich wypraw komercyjnych. Czym się zajmują w trakcie wspinaczki? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: alpinistka Miłka Raulin i himalaista Piotr Pustelnik. Zapytaliśmy ich również o zasady moralne panujące w górach.
Podróżniczka Paulina Kozub-Chwastek zawsze marzyła o tym, by jej przyszły mąż był himalaistą i - jak mówi - miał wielkie pasje. Wtedy poznała Wojtka, który kochał góry, był himalaistą, grał na gitarze i pianinie oraz śpiewał. Zakochał się. Gdy miała 19 lat wzięli ślub. Po roku urodziła się ich córka. Miesiąc po jej narodzinach Wojtek zginął w górach. Świat Pauliny nagle się zawalił... Jednak kilka miesięcy później odezwali się do niej wolontariusze Szlachetnej Paczki, który chcieli jej pomóc. Teraz ona sama pomaga innym. Poznajcie historię Pauliny Kozub-Chwastek.
"Z Hałdy w Himalaje" - to projekt, w ramach którego dzieci z najbiedniejszych śląskich miast pojechały w podróż do Nepalu. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy uczestników wyprawy: Kamila Michalskiego, Patryka Czerwińskiego i Agatę Hybszer oraz Bartłomieja Marszałka z fundacji, która wspiera tę wyprawę. Teraz Ci młodzi ludzie chcą pomagać innym dzieciakom.
Żadna telewizja do tej pory z tak bliska nie relacjonowała tego, jak tworzy się historia polskiego alpinizmu. Jako pierwsi pokażemy szaloną, a dla niektórych wręcz niemożliwą próbę zdobycia zimą warszawskiego Kopca Moczydłowskiego. Czy góra była łaskawa dla pięciu śmiałków? Jakie niebezpieczeństwa czyhały na nich po drodze? Czy udało im się zdobyć szczyt? I kto był najbardziej zmęczony wyprawą?
Czy wyprawy w góry to nowa pasja byłego modela Pawła Stalińskiego? Dlaczego po udziale w "Tańcu z gwiazdami" w 2010 roku nagle znika z mediów, zajmuje się sportem i rusza w podróż życia? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej wyprawie do Nepalu.