O szczegółach opowiedzieli nam Ula Zając-Pałdyna, ekspertka pracuj.pl oraz Marcin Lewandowski, ambasador marki Decathlon.
Według najnowszych badań dotyczących wypalenia zawodowego, wśród Europejczyków jesteśmy narodem, który najczęściej zmaga się z tym problemem, jego symptomy odczuwa aż 26 procent Polaków. Jakie są objawy i jak sobie z tym poradzić? Na te pytania odpowiedzieli ekspertka HR Natalia Bogdan oraz dziennikarz Marcin Sawicki.
Z pomocą "szczepionka" job crafting.
"Wiele osób całymi latami zwleka z podjęciem decyzji".
Jakie są jej konsekwencje zawodowe i finansowe?
Lekarze w czasie pandemii pomagali wszystkim potrzebującym, często zapomninali jednak o sobie. Stres, praca pod presją czasu i rosnąca liczba zgonów były przyczyną depresji, wypalenia zawodowego oraz stresu pourazowego. Jak medycy radzą sobie w tych ciężkich czasach?
"Następna pandemia będzie związana ze zdrowiem psychicznym"
Z objawami wypalenia zawodowego boryka się coraz więcej osób. Wynika to często z przepracowania - wyrabiania nadgodzin, zbyt małej ilości czasu na odpoczynek i regenerację pomiędzy kolejnymi zadaniami służbowymi. Od następnego roku będzie można skorzystać ze zwolnienia lekarskiego, w przypadku zauważenia u siebie symptomów tej choroby.
Jak sobie poradzić z wypaleniem zawodowym? Na ten rozmawialiśmy z Olgą Legosz, specjalistką HR.
Pandemia znacząco wpłynęła na rynek pracy, skłaniając wiele osób do przemyśleń nad swoją karierą i nastawieniem do wykonywanych obowiązków. Niektórzy zdecydowali się na zmianę stanowiska, inni postanowili zrobić sobie przerwę, która jednak niesie za sobą liczne wątpliwości i obawy. Czy można uniknąć wypalenia zawodowego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Agnieszka Brzeskot, Anna Kozińska i Malwina Faliszewska.
Do wypalenia zawodowego mogą doprowadzić: wyścig szczurów i ogrom obowiązków w pracy. Co jeszcze? Jak się przed nim bronić? Czym różni się wypalenie zawodowe od zwykłego zmęczenia? Czy wypalenie dotyczy wszystkich grup zawodowych? U kogo szukać pomocy w razie wypalenia? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN trenera biznesowego Pawła Jaremka.
Do tej pory mówiło się jedynie o wypaleniu zawodowym u ludzi dorosłych. Coraz częściej syndrom wypalenia dotyka również dzieci. Podobno nastolatkowie są przemęczeni. Czy dzieciaki mają za dużo obowiązków? Czy są zbyt ambitne? Czy rodzice i nauczyciele są zbyt wymagające? Gościem Dzień Dobry TVN była Patrycja Rzepecka, psycholog dziecięcy.