O przyjęciu na studia decyduje m.in. liczba punktów uzyskanych na egzaminie maturalnym. W praktyce oznacza to, że każdy z nich jest na wagę złota. Dlatego tysiące absolwentów szkół średnich w całej Polsce wnioskuje o wgląd w swoje prace maturalne. - Wielu udaje się poprawić wynik – podaje "Dziennik Gazeta Prawna".
81,8 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych uzyskało świadectwo dojrzałości. Taką informację podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Ostateczne dane uwzględniają wyniki maturzystów, którzy zdawali egzaminy w sesji czerwcowej, dodatkowej lipcowej oraz poprawkowej we wrześniu.
Ogłoszono ogólne wyniki matur 2020. Zgodnie z informacjami podanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną egzamin zaliczyło 74 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Dla porównania w zeszłym roku maturę zdało 80,5 proc.
Ponad 278 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących i techników zasiadło do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Po jego napisaniu od razu zapewne będą chcieli sprawdzić, jak im poszło. Podpowiadamy, gdzie znaleźć w Internecie arkusze i poprawne odpowiedzi.
Instytutu Badań Edukacyjnych przeprowadził test, w którym sprawdził, jak weryfikowane są matury. Jak zmienia się wynik tego samego egzaminu w zależności od tego, kto go sprawdza i o jakiej porze? W przypadku jakiego przedmiotu zaobserwowano największą różnicę podczas sprawdzania? Czy egzaminy zewnętrzne są zatem bardziej obiektywne? Gościem Dzień Dobry TVN był dr Michał Sitek, wicedyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych ds. Badawczych.