"Wystarczy 15 minut, żeby wypełnić wniosek i stać się przedsiębiorcą".
Ma dopiero 10 lat, a już może się pochwalić milionami na koncie i życiem w luksusie. Australijka Pixie Curtis dzięki wsparciu swojej mamy założyła w zeszłym roku firmę z zabawkami. Biznes przynosi tak duże dochody, że Pixie mogłaby iść na emeryturę jako 15-latka.
Krystyna Momot jest mamą trójki dzieci, która w latach 90. otworzyła własną firmę. By utrzymać się na rynku, co rusz wprowadza nowe rozwiązania. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiada o swoim patencie na sukces i barierach, które pokonała. – Trzeba zaryzykować, aby dowiedzieć się, jak bardzo to uskrzydla i daje poczucie niezależności – mówi kobieta inspirująca Polki.
Aktorstwo to ciężki kawałek chleba. Choć występowanie w filmach, serialach czy na deskach teatru daje wiele satysfakcji, to jednak jest to bardzo niepewny zawód. Nigdy nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle zadzwoni telefon z propozycją pracy. Właśnie dlatego Maja Bohosiewicz kilka lat temu postanowiła nieco zmienić branżę.
Skuteczny biznesplan zwiększa szansę na sukces w prowadzeniu własnej działalności. By móc stworzyć dobrze prosperującą firmę, trzeba bowiem wiedzieć, w jaki sposób działać i jakie cele realizować – a właśnie tę wiedzę daje taki dokument. Dlatego przygotowania do roli przyszłego przedsiębiorcy należy rozpocząć od odpowiedzenia sobie na pytanie, jak napisać biznesplan i jak on właściwie wygląda.
Barbara Konkolewska udowadnia, że warto walczyć o marzenia. Polka założyła bowiem firmę w Gruzji. Sęk w tym, że nie wybrała turystycznych rejonów, a Pankisi, gdzie mieszkają muzułmanie. O tym, jak jej się udało pokonać różnice kulturowe opowiedziała w rozmowie z Anną Kalczyńską.
Według statystyk w Polsce jest najwyższy na świecie wskaźnik przedsiębiorczości kobiet. Mimo to ich firm jest dwa razy niż firm prowadzonych przez mężczyzn. Dlaczego? Z jakimi problemami muszą się mierzyć panie, które prowadzą własny biznes? Co zrobić, by przetrwać na rynku? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Katarzynę Wierzbowską, która prowadzi fundację wpierającą kobiety zakładające własny biznes, menadżerkę Patrycję Strzelecką i prowadzącą własną firmę Annę Skórzyńską.
Edyta Kotowicz stworzyła usługę przewozów skierowaną do mam i ich dzieci. Kierowcami są również kobiety. Ich zadaniem nie jest jedynie przewiezienie dziecka z punktu A do punktu B. Co jeszcze należy do ich obowiązków?
Jakie prawa przysługują młodym matkom, które prowadzą własną działalność gospodarczą? Czy mogą skorzystać z urlopu macierzyńskiego? Czy jeszcze będąc w ciąży mogą ubiegać się o zasiłek chorobowy i w jakiej wysokości? Dlaczego napotykają trudności ze strony ZUS-u? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS oraz Anna Lesiak-Grzywińska, adwokat.
Marta i Krzysztof jakiś czas temu porzucili życie w Warszawie i przeprowadzili się w Bieszczady. Tam narodził się pomysł na biznes. Para szyje szmaciane lalki. Kiedy powstała pierwsza lalka i dla kogo? Czy jest to opłacalny biznes?
Praca na etacie daje nam finansową stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Jednak wiele osób rezygnuje z tego świadomie, by otworzyć własną firmę. Jak rzucić etat i przejść na swoje? Jakie są plusy, a jakie minusy prowadzenia biznesu? Porozmawialiśmy na ten temat z praktykiem, Marcinem Iwuciem, który prowadzi bloga o finansach osobistych.
Martyna Zastawna odeszła z pracy i teraz prowadzi pracownię, w której odnawia stare, zniszczone buty. Co było bodźcem do założenia swojej działalności? Czym jest "custom" obuwia? Ile trzeba czekać na renowację butów? I skąd napływają do Martyny zamówienia?
Natalia Żyro skończyła odnowę biologiczną i postanowiła założyć własny biznes. Bardzo ważny jest dla niej kontakt z naturą, dlatego też w swoich zabiegach wykorzystuje potencjał wsi. Co to oznacza? Kto pomaga jej w prowadzeniu biznesu? Czym różni się jej SPA od innych tego typu ośrodków? Natalia Żyro i Waldemar Dąbrowski o prowadzeniu SPA w mazurskich warunkach powiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.
Cykl "Kobiecy biznes" w Dzień Dobry TVN, przedstawiający historie kobiet, które odważyły się na prowadzenie własnej działalności, jest z nami już pięć lat. W tym czasie niektóre z pań z ciekawego pomysłu stworzyły bardzo dobrze prosperujące firmy. Jak sobie obecnie radzą? Jaki jest ich przepis na sukces? I co radzą innym początkującym w biznesie kobietom?
Wiele osób marzy o tym, żeby w końcu być na swoim. Jakie należy podjąć kroki, by otworzyć własną firmę? Na co zwrócić szczególną uwagę? W co warto obecnie inwestować? I jakie młodzi przedsiębiorcy popełniają najczęściej błędy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Romana Szymczaka – konsultanta i trenera ds. rozwoju biznesu.
Magda Pilaczyńska maluje oryginalne wzory na porcelanowych talerzach. Dlaczego ma słabość do starych naczyń? Co oznaczają symbole malowane na talerzach? Co fascynuje Magdę w estetyce lat 60.? Jak to się stało, że rzuciła pracę w korporacji i została graficzką? Kim są klienci Magdy?
Jakiś czas temu, żona piłkarza razem ze swoją młodszą siostrą zaczęła projektować biżuterię. Choć to dopiero początek ich współpracy, dziewczyny już maja sporo zamówień. Czy własny biznes zajmuje im dużo czasu? Kiedy siostry otworzą pierwszy sklep? Czym inspirowały się Sara i Ines podczas projektowania? Czy w ofercie znajdziemy również brylanty? Z dziewczynami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.
Od roku Adam Darski mieszka w Sopocie. Muzyk stworzył tu nowe miejsce. Czym jest "Libacja"? Dlaczego Nergal chciał mieć swój własny klub? Kto może tu przyjść? Czy w nawale obowiązków Adam Darski będzie miał czas na prowadzeniu biznesu w Sopocie?
Państwo Bednarscy od pięciu lat prowadzą bar, który usytuowany jest... w lesie. Dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe? Co serwują swoim gościom Bednarscy? Dlaczego menu oparli na kuchni rosyjskiej? Czy taki biznes płaca się im? Czym Michał i Swietłana Bednarscy przyciągają do leśnego baru klientów? Na co przeznaczają dużą część swojego zarobku?
Na Podlasiu dziennikarkę Dzień Dobry TVN ugościły piękne siostry. Rozalia, Laura i Natalia, a także ich mama Anna. Rodzina Mancewiczów prowadzi w Pomigaczach gospodarstwo agroturystyczne. Czy dziewczyny zawsze chciały przejąć rodzinny biznes i pracować na wsi? Dlaczego ich mama nie chciała, by córki studiowały dalej niż w Białymstoku? Czy sióstr nie kusiło życie w wielkim mieście? Jak dzielą się obowiązkami w prowadzeniu agroturystyki? I czy się kłócą? Zapytała o to Katarzyna Olubińska.
Wolves Summit - to konferencja dla młodych przedsiębiorców. Już niedługo odbędzie się w Gdyni. Kim są ludzie, którzy się tam zgłaszają? Z jakimi jadą pomysłami? Czym mają zamiar zachwycić jurorów? Co nimi kierowało, kiedy zakładali swoje firmy? Gdzie szukali motywacji do działania? W projekcie swój udział ma także TVN. Co o przedsięwzięciu sądzi Markus Tellenbach - prezes zarządu TVN?
Studio Dzień Dobry TVN odwiedził właściciel firmy szyjącej garnitury na miarę - Maciej Zaremba. Czy krawiectwo od zawsze było jego pasją? Czy od początku chciał przejąć rodzinny biznes? Kim i jacy są klienci Macieja Zaremby? Czy szycie na miarę jest obecnie popularne? Ile trwa proces uszycia garnituru? Jak krawiectwo zmieniło się na przestrzeni lat?
Magdalena Socha i Maria Folta projektują suknie ślubne. Ich kreacje są inne niż wszystkie. W czym tkwi ta wyjątkowość? Jak udało im się trafić na estetyczną niszę? Jakich tkanin używają? I dlaczego ich suknie są głównie białe? O prowadzeniu własnej firmy Magdalena i Maria opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.
Już niedługo w Gdyni odbędzie się konferencja dla młodych przedsiębiorców - Wolves Summit. Czym jest to wydarzenie? Jaki ma cel? Co można zyskać? Jaki udział w projekcie ma TVN? Czym w ogóle jest start-up? Co decyduje o sukcesie młodej firmy? Gdzie szukać pomysłu na biznes? W której branży warto inwestować? Co się teraz opłaca? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Michałem Sadowskim, założycielem Brand 24.
Poznali się w kolejce do klubu. Połączyła ich pasja do podróżowania. Razem odwiedzili wiele egzotycznych zakątków świata. Dalekie podróże zainspirowały ich do rozkręcenie własnego biznesu. Olga i Tomek tworzą kolorowe komody i stoliki. Dlaczego akurat meble? Kto im pomaga? Skąd czerpią inspiracje? Jaki mają pomysł na rozwój firmy? I czy zarabiają już na swoim oryginalnym hobby?
Adrian Drózd założył swój pierwszy biznes w wieku lat 17. Był to serwis o grach, symulatorach jazdy ciężarówką. Skąd pomysł, by w tak młodym wieku otworzyć własną firmę? Jak Adrianowi udało się zdobyć pieniądze na odkupienie podupadającego serwisu? O tym, jak zbuntowany młodzieniec stał się poważnym biznesmenem, Adrian opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. O pokoleniu młodych biznesmenów, z prowadzącymi Dzień Dobry TVN porozmawiała także Joanna Heidtman, psycholog.
Aktor postanowił otworzyć biznes ze swoim ojcem. Czy to oznacza, że rezygnuje z aktorstwa? Co Krystian będzie sprzedawał w swoim butiku? Skąd pomysł na inspirację estetyką przedwojenną? Kiedy wielkie otwarcie rodzinnego concept store'u? I dlaczego asortyment sprowadzał aż z Francji? O nowym projekcie aktor opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.