Niedługo odbędzie się koronacja króla Karola III, a niedługo po tym do obiegu wejdą banknoty z wizerunkiem władcy. Bank Anglii zaprezentował już, jak będą wyglądały i w jakich nominałach będą dostępne. Rodzina królewska potwierdziła tę informację na Instagramie.
Z początkiem 2023 roku kraj ten przystąpi do strefy euro.
Dolar singapurski to oficjalna waluta obowiązująca w Singapurze. Zwykle oznaczany jest przy pomocy symbolu SGD lub standardowego dolara $, Często występuje przed nim litera S (S$), dzięki czemu można go odróżnić od tradycyjnego dolara amerykańskiego. Wydawaniem monet i banknotów zajmuje się Urząd Monetarny Singapuru.
Choć Bahrajn to państwo pustynne, na jego terenie znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia. Sprawdź, czy przed przyjazdem należy wyrabiać wizę, jaka waluta obowiązuje w kraju oraz jakich reguł należy przestrzegać.
Czy kantor może odmówić wymiany hrywien?
"Czekają nas drogie święta".
Wybierając się w podróż do kraju kangurów, często w pewnym momencie pojawia się pytanie: "Jaką walutą należy tam płacić"? Jak się okazuje, w Australii obowiązującą walutą jest dolar australijski (1 $ AUD). Ta sama waluta obowiązuje w całym Związku Australijskim, a więc również na wyspach: Tasmanii, Norfolk, Bożego Narodzenia, Kokosowych, Heard i McDonalda, Ashmore i Cartiera, jak również w Kiribati, Nauru oraz Tuvalu.
Dobrze nam wszystkim znane franki "z twarzami" zostały wycofane z obiegu. Straciły one swoją ważność i od 30 kwietnia 2021 przestały obowiązywać jako środek płatniczy. Co możemy zrobić, jeśli nie zdążyliśmy wymienić starych banknotów? Czy musimy przygotować się na straty? O tym opowiedział nam Paweł Majtkowski, ekonomista, analityk finansowy.
Czym są kryptowaluty, na czym polega "kopanie bitcoinów" i od czego zależy ich wartość? Krótki przewodnik po elektronicznych pieniądzach przedstawił nam dziś w Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Czy, i kiedy, warto zainteresować się inwestycją w tego typu waluty?
Polski sejm uchwalił ustawę, dzięki której będzie można przewalutować kredyt hipoteczny zaciągnięty w obcej walucie. Kto będzie mógł z tego skorzystać i czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie? Kto na tym zyska, a kto straci? W Dzień Dobry TVN wytłumaczył to ekonomista i autor bloga Marcin Iwuć.
Niektórzy wybierają wakacje poza granicami Polski, ponieważ w naszym kraju ceny są często wyższe niż w innych krajach, a pogoda mniej pewna. Jeśli więc wybierzemy wakacje za granicą, to warto się zastanowić, czym płacić w wybranym miejscu. Kartą, gotówką, czy czekami podróżnymi? Co jest bardziej opłacalne? Na jakie koszty narażamy się płacąc kartą? Co to jest karta w walucie? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN ekonomistą Markiem Zuberem.