Joanna Raczkowska w wieku 13 lat zachorowała na nowotwór złośliwy kości udowej. Przeszła łącznie 16 operacji, w tym amputację kończyny dolnej i wybudzenie się na stole. - Słyszałam rozmowy lekarzy, czułam, co mi robią - wspomina w cyklu "Siła jest kobietą". Dziś jako pacjentka po wygranej walce prowadzi fundację, działa społecznie, edukuje i inspiruje.
Katarzyna Grochola powraca z nową powieścią pt. "Miłość w cieniu słońca".
"Zdecydowałam się usunąć i macicę, i jajniki".
To może być prawdziwy przełom w medycynie. Prezes BIONTech poinformował, że w ciągu kilku lat powstanie szczepionka na raka, w tym m.in. jelita grubego czy skóry. Zespół profesora Sahina pracuje nad kilkoma przełomowymi odkryciami.
Chora na raka płuc Jolanta Barańczak bardzo chciała poznać Dorotę Wellman. Nasza prowadząca w ramach akcji "Dzień dobry, tu kurier" spełniła to marzenie. Po przeszło roku panie niespodziewanie ponownie się spotkały, a do oczu napłynęły łzy. - Kocham Cię. Jesteś wielką istotą - zwrócił się do dziennikarki nasz gość.
Deborah James zmarła 28 czerwca po kilkuletniej chorobie. Dziennikarka BBC zmagała się z nowotworem jelita grubego. Miała 40 lat. Odeszła w otoczeniu bliskich. Kondolencie rodzinie przekazał książę i księżna Cambridge.
Diagnoza przyszła niespodziewanie.
"To połączenie obiektu sztuki z działalnością charytatywną"
Gdyby ludzie chcieli zmienić swój styl życia i złe przyzwyczajenia, mogliby uniknąć wielu chorób. Naukowcy przewidują, że do 2030 roku liczba chorych na nowotwory wzroście aż o 75 procent. Jest jednak prosty sposób, by zmniejszyć ryzyko zachorowania - to regularna aktywność fizyczna.
Rak piersi dotyka wielu kobiet. Według danych jedna na osiem Polek zachoruje na ten nowotwór. Życie chorych może być łatwiejsze dzięki urządzeniu stworzonemu przez polskich naukowców - innowacyjnemu aparatowi do śródoperacyjnego naświetlania raka. Na czym polega ta metoda? Czym różni się od zwykłej radioterapii? W jakich nowotworach aparat może być wykorzystywany?
Dwa tygodnie po tym, jak dowiedziała się, że jest w ciąży, otrzymała informację o tym, że ma raka piersi. Zazwyczaj takie pacjentki stawia się przed wyborem: chemioterapia albo dziecko. Katarzyna Boodie nie wybrała. Walczy z rakiem i czeka na rozwiązanie. Matki z rakiem nazywa się Boskimi Matkami. Ona jest pierwszą kolorową - jej mąż pochodzi z Surinamu. Czy leczenie onkologiczne faktycznie wpływa na rozwój płodu? Ile jest w Polsce Boskich Matek? Czy ich leczenie różni się od leczenia zwyczajnych pacjentów onkologicznych? Razem z Katarzyną na kanapie Dzień Dobry TVN usiadła Marta Ozimek-Kędzior, koordynatorka projektu „Boskie Matki".
Jerzy Stuhr opowiedział nam w studiu Dzień Dobry TVN o roli swojego życia... o pomaganiu innym, tym którzy podobnie jak on doświadczyli choroby nowotworowej. Aktor, wraz z żoną, zaangażował się w wybudowanie pierwszego w Polsce stacjonarnego Centrum Psychoonkologii, które otwarto w 2014 roku, za co Jerzy Stuhr odbierze wkrótce "Gwiazdę Dobroczynności". Jaką pomoc mogą uzyskać w tym centrum chorzy na raka? Czym zajmuje się psychoonkologia? Co jest najtrudniejsze w walce z chorobą nowotworową? Czy dobrze się żyje Jerzemu Stuhrowi w Polsce po 25 października?
Chemioterapia i radioterapia nie jest już jedyną formą leczenia nowotworów. Okazuje się, że pomocne w zwalczaniu komórek nowotworowych mogą być protony. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki spotkał się z prof. Markiem Jeżabkiem, dyrektorem Instytutu Fizyki Jądrowej PAN. Czy każdy typ raka może być leczony protonami?
Marcin Prokop chciałby, żeby wynaleziono lekarstwo na raka, bo zbyt wiele osób odchodzi przedwcześnie. Jedną z takich osób jest Magda Prokopowicz, o której powstała książka "Magda, miłość i rak". Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Alinę Mrowińską, dziennikarkę, autorkę filmu i książki „Magda, miłość i rak” oraz Edytę Olszówkę, aktorkę i przyjaciółkę Magdy Prokopowicz.
Podopieczne fundacji Rak'n'Roll wybrały się na wyprawę rowerową aż na Zwrotnik Raka, by pokonać raka raz na zawsze pokonując pustynię. Ta niezwykła wyprawa rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, a zakończyła w styczniu tego roku. Goścmi Dzień Dobry TVN były: Monika Dąbrowska, która pokonała raka, uczestniczka sztafety Rak’n Rolling oraz Agnieszka Grudowska, pomysłodawczyni i organizatorka tej wyprawy.