Gwiazdy

Popularna dziennikarka przegrała walkę z nowotworem. Deborah James osierociła dwójkę dzieci

Gwiazdy

Autor:
Karolina
Kalatzi
Źródło:
BBC
Gasnąca świeca

Deborah James zmarła 28 czerwca po kilkuletniej chorobie. Dziennikarka BBC zmagała się z nowotworem jelita grubego. Miała 40 lat. Odeszła w otoczeniu bliskich. Kondolencie rodzinie przekazał książę i księżna Cambridge.

Deborah James nie żyje

Deborah James odeszła w nocy 28 czerwca. Przez niespełna sześć lat walczyła z nieuleczalną chorobą.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

Na jej mediach społecznościowych rodzina opublikowała wzruszający tekst.

- W głebokim smutku informujemy o śmierci Debborah James: niesamowitej żony, córki, siostry i mamy. Deborah odeszła w spokoju, w otoczeniu rodziny. Deborah, którą wiele z Was zna jako Bowelbabe była inspiracją. Jesteśmy dumni z jej zaangażowania w akcje charytatywne, pozyskiwanie funduszy i niekończący się wysiłek w podnoszenie świadomości na temat raka, który dotyka tak wielu ludzi.

Deborah James pomogła innym chorym na raka

Zmagająca się z nowotworem dziennikarka BBC zainicjowała projekt Bowelbabe Fund wspierający badania nad chorobami onkologicznymi. Udało jej się ponad 6 mln funtów i pomóc wielu chorym.

Rodzina w poście na Instagramie Debory przekazała ostatnie słowa James:

- Znajdźcie dla siebie życie, którym będziecie się cieszyć. Podejmujcie ryzyko. Kochajcie głęboko. Nie żałujcie niczego. I zawsze, ale to zawsze, miejcie buntowniczą nadzieję. I najważniejsze: sprawdzajcie swój kał - to może uratować wam życie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Karolina Kalatzi

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Dazeley/Getty Images

Pozostałe wiadomości