Premie, jakie w ostatnim czasie przyznano urzędnikom w Lublinie zbulwersowały mieszkańców. Zwłaszcza ze względu na ich absurdalne uargumentowanie. Na jakiej podstawie przyznawane są premie pracownikom urzędów? Dlaczego w ostatnich latach pensje w budżetówce nie rosły? Gościem Dzień Dobry TVN był Patrycjusz Wyżga, TVN BIS.
Nikt by się tego nie spodziewał! Wysłaliśmy Filipa Chajzera do Gdańska, by na żywo porozmawiał z jednym z miejscowych urzędników o pewnym fantazyjnym donosiku. Tymczasem, dziennikarz Dzień Dobry TVN wystąpił przed kamerą w stanie wskazującym na spożycie... alkoholu!!!
Od czasu do czasu urzędnikom zdarzają się błędy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy mec. Romualda Kędzierskiego, by zapytać, w jaki sposób można się od nich odwołać w postępowaniu administracyjnym, co zrobić jeśli urząd wyda decyzję podtrzymującą swój błąd i, czy można skarżyć konkretnego urzędnika, który - według nas - go popełnił.
Mała Alicja z Częstochowy wpadła na wyjątkowy pomysł - złożyła wniosek w urzędzie miasta o wybudowanie karmników dla wiewiórek. Zobaczcie, jak dziewczynka pracowała nad projektem. Czy będzie on zrealizowany?
Nie każdy wie, że w Aleksandrowie Łódzkim pracują niezwykli urzędnicy, bo... futrzani. Należą do nich m.in.: pracownik umysłowy Blus, który dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Filipowi Chajzerowi zaprezentował się w rudym stroju służbowym oraz (naj)starszy specjalista do spraw monitoringu Hadi. Osobą, która ich zatrudniła jest burmistrz miasta Jacek Lipiński - człowiek o wielkim sercu.
Wokół relacji na linii urzędnik petent narosło wiele mitów. Przyjęło się, że pracownik urzędu nie jest życzliwy w stosunku do klienta. Skąd to negatywne nastawienie? Warszawiaków zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Wiele wskazuje też na to, że wkrótce relacje mogą ulec ociepleniu, bo rząd postanowił przeszkolić pracowników administracji, by ci byli bardziej uprzejmi. Jak będzie wyglądało takie szkolenie? I kiedy będzie lepiej? :)
Urzędnicy UE postanowili uregulować ilość spłukiwanej wody w toalecie. Dlatego od 2011 r. trwały prace zespołu unijnych ekspertów, które zaowocowały powstaniem raportu zawierającego analizę rynku muszli klozetowych i pisuaru. O granicach brukselskich absurdów porozmawialiśmy z politologiem Markiem Migalskim, który gościł w Dzień Dobry TVN.