Miała wypadek samochodowy, po którym lekarze nie dawali jej dużych szans na przeżycie. Rodzice byli przygotowani na najgorsze. Jednak po trzech miesiącach Ludwika odzyskała świadomość, a od czterech lat pracuje nad sobą, aby odzyskać sprawność i energię. Co do tej pory udało jej się zrobić? W jaki sposób wypadek wpłynął na jej psychikę? Ludwiko, trzymamy za Ciebie kciuki, mocno!
Została potrącona przez tramwaj. W wyniku poniesionych obrażeń straciła nogę. Poznajcie Izabelę Słowik, bohaterkę kolejnego odcinka cyklu "To cud, że żyję", która powtarza wszystkim, że warto żyć i walczyć o siebie.
Strażak Sławomir Wilczyński udowadnia, że wystarczy wierzyć i chcieć, by wyjść nawet z największej opresji. Pan Sławomir, będąc na służbie, uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Stracił obie nogi i nie może już wrócić do pracy. Dlaczego firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić mu odszkodowania? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "To cud, że żyję".
Dzieci, które chorują na neuroblastomę czeka w Polsce tylko operacja. Natomiast w krajach Europy Zachodniej możliwe jest leczenie tego nowotworu przeciwciałami. Dlaczego Polska jako jedno z nielicznych państw w Europie nie zgadza się na wprowadzenie tej terapii. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Paulinę Szubińską, autorkę petycji w sprawie wprowadzenia terapii przeciwciałami oraz Agnieszkę Uznańską, której syn Szymon choruje na neuroblastomę.
Naczyniak z dnia na dzień rósł i coraz bardziej utrudniał jej funkcjonowanie. Nie mogła normalnie mówić, widziała tylko na jedno oko i zaczynała mieć już problemy z samodzielnym odżywianiem się. Pewnego dnia los się w końcu do niej uśmiechnął...
Wszystko zaczęło się od żółtaczki. Potem krew Adasia zaczęła przypominać wodę. Jedynym ratunkiem był przeczep szpiku kostnego. Trudno było znaleźć dawcę. Jednak po jakimś czasie znalazł się ktoś, kto dał chłopcu drugie życie.
Jako jedyny przeżył wypadek śmigłowca ratowniczego, amputowano mu nogę. Nie poddał się , już w dwa miesiące po wyjściu ze szpitala wstał, a po intensywnej rehabilitacji wrócił do sprawności i pracy w pogotowiu ratunkowym. Poznajcie doktora Andrzeja Nabzdyka.
Lekarze ze Świdnicy walczą o życie ekstremalnie otyłego mężczyzny. Pacjenta ważącego około 300 kg do szpitala przywieziono dużym policyjnym busem. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Barbara Markowska, która przez lata prowadziła program o odchudzaniu oraz Magdalena Gajda - rzecznik praw osób chorych na otyłość . Dlaczego ludzie otyli budzą pewien rodzaj wstrętu? Czy naprawdę są to ludzie słabi, którzy nie mogą zapanować nad swym apetytem na kaloryczne jedzenie i słodycze?
Kiedy szła do klientki, spadł na nią samobójca. Za sprawą jej przyjaciół historię Beaty Jałochy zna cała Polska. Przed wypadkiem była instruktorką fitness. W wyniku wypadku doznała uszkodzenia rdzenia kręgowego. Od tamtej pory pozostaje na wózku. Jak walczy o powrót do sprawności - opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN.
Malwina Sobierajska - medalistka młodzieżowych i juniorskich mistrzostw w kraju w rzucie młotem. Na treningu uderzył ją siedmiokilogramowy młot. W powrocie do zdrowia pomogła jej fundacja Kamili Skolimowskiej. Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "To cud, że żyję".