Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Każdego dnia będzie, co oglądać w MAXie - mówił w rozmowie z redaktorką Dzień Dobry TVN szef streamingu Warner Bros. Discovery w Polsce Maciej Gozdowski. Platforma MAX ruszyła 11 czerwca, a nasi widzowie mogą codziennie oglądać tam nie tylko zagraniczne i polskie znane już tytuły, ale również produkcje własne MAXa.
Start serwisu Max zapowiadany jest jako największe wydarzenie branży medialnej i rozrywkowej tego roku.
Patostreamerzy z Sosnowca prowadzili na kanale Kawiaq w serwisie YouTube transmisję na żywo, podczas której miało dochodzić do znęcania się nad młodymi dziewczynami. Mężczyźni zdążyli opuścić już Polskę, a sprawą zainteresowało się Ministerstwo Sprawiedliwości.
- Ja się źle czuję - powiedziała w trakcie prowadzonego spotkania.
"Zapewni nową jakość".
W jednym z podradomskich mieszkań dochodzi do szokujących zdarzeń. 18-letni chłopak wyzywa sąsiadów, atakuje dziadków i wyrzuca przedmioty przez okno, a wszystko to pokazuje w sieci. W jego sprawie kilkukrotnie interweniowała policja. Czy nastolatkowi i jego rodzinie uda się pomóc? Sprawie postanowili przyjrzeć się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Chociaż wydawać by się mogło, że w gry grają tylko mężczyźni, rzeczywistość jest zupełnie inna. Z 17 milionów graczy w Polsce, 47% to kobiety. Jak to wygląda z ich perspektywy?
Rafał Masny: "Patostreamy są ceną, którą my płacimy za to, że jest wolność słowa. Taka, pełna. Na YouTube każdy może założyć kanał i każdy może zacząć nagrywać. Niestety, także ludzie, których nie chcielibyśmy oglądać". Czy jesteśmy w stanie w jakiś sposób przeciwdziałać patologii, którą na swoich kanałach prezentują "patostreamerzy"? W jaki sposób możemy walczyć z tego typu treściami? O tym procederze rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Łukaszem Wojtasikiem z fundacji „Dajemy dzieciom siłę” i Martyną Różycką - szefową zespołu ds. szkodliwych i nielegalnych treści w internecie Dyżurnet.pl, działającego w strukturze NASK Państwowego Instytutu Badawczego.