Właśnie poznaliśmy młodzieżowe słowo roku, którym zostało "rel". Jakimi jeszcze wyrażeniami posługują się nastolatkowie? Co oznacza "G", "FR" oraz "IMO"? Zapytał o to reporter Dzień Dobry TVN.
Wielu rodziców i dziadków zastanawia się, co mogą oznaczać niektóre słowa wypowiadane przez współczesną młodzież. Z pomocą przyszli uczniowie z jednej ze szkół, którzy wyjaśnili nam, kim jest boomer, byczek i petek. Dzięki nim dowiedzieliśmy się także, kiedy należy używać takich określeń, jak: rel, cringe, essa czy slay.
Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku został rozstrzygnięty. Decyzją glosujących zwycięstwo przypadło "śpiulkolotowi". Tuż za nim uplasowała się "naura", a trzecie miejsce na podium przypadło "twojej starej". Co znaczą słowa, które znalazły się w finałowej dwudziestce wyjaśnia Kamila Kalińczak.
Słowo "dziaders" zyskało wyjątkową popularność na fali protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Kogo określa i czy ma szansę stać się Młodzieżowym Słowem Roku? Rozmawialiśmy o tym z językoznawcą drem Arturem Czesakiem.
W plebiscycie na młodzieżowe słowo roku wygrało: XD. Co ono oznacza? O slangu młodzieżowym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z językoznawcą prof. Katarzyną Kłosińską, aktorem Jakubem Zdrójkowskim i polonistką z wykształcenia Katarzyną Bosacką. Zobaczcie, jakimi słowami młodzież wyznaje sobie miłość i co oznaczają słowa: smartwica i odjaniepawlać :)